Golf 2 zalewa, krztusi się silnik

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SypkiSym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 12, 2020 12:34

Golf 2 zalewa, krztusi się silnik

Post autor: SypkiSym » pt cze 12, 2020 12:54

Witam, mam problem z moim golfem. Jest to silnik 1.6 benzyna + LPG, 75KM,gaźnik PIERSBURG 2E. Problem polega na tym, że podczas jazdy na benzynie ciągle go jakby zalewało (?), silnik jakby się krztusił, jak dodam więcej gazu to on zamiast przyspieszać zaczyna szarpać, zero przyspieszenia. Gdy delikatnie przyspieszam to nie ma dramatu. Robi tak na zimnym i cieplym silniku. Dodam jeszcze, że na gazie nie ma tego problemu,wręcz przeciwnie. Ale jest jeden mankament podczas jazdy na LPG, ponieważ jak silnik jest już rozgrzany i podczas np. podjezdzania do skrzyżowania i hamowania na "luzie", obroty nagle maleją i gasnie (jak jest zimny to tak nie robi)
Co może być przyczyną tego szarpania i co zrobić żeby już tak nie gasł na gazie?
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.



klaudi30i
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 16, 2019 13:43

Re: Golf 2 zalewa, krztusi się silnik

Post autor: klaudi30i » wt lut 16, 2021 13:28

Jeśli chodzi o benzynę to podobno podczas jazdy na LPG wyciera się pływak w gaźniku ale ile w tym prawdy to nie wiem w każdym razie u mnie po regeneracji całego ten sam problem znikł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości