1.8RP + LPG, problemy na benzynie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maysterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 07, 2017 10:50
Lokalizacja: Gryfice

1.8RP + LPG, problemy na benzynie.

Post autor: Maysterr » pn lis 19, 2018 11:12

Witam. W mojej MK2 90' 1.8RP posiadam instalację gazową STAG. Szukałem po forum ale odpowiedzi nie zawsze były jednoznaczne i w sumie nie za wiele dały. Do rzeczy- auto głupieje na benzynie. Jeśli zresetuje ECU to jakis czas jest okej, ale nie trwa to zazwyczaj długo bo po jakims czasie zaczyna przerywać i nie przyjmuje gazu. Jedyne co to dosłownie musnąć gaz i doczłapać się na pobliski parking żeby zresetować ecu bo nie da się jechać. Po przełączeniu na LPG jest wszystko okej. Cały wtrysk podmieniany na inny i nic to nie dało. Grzebane było już dość sporo i zaczęły kończyć mi sie pomysły. Spotkałem się z opinią że te silniki znosza gaz ale nie powinny go mieć bo dzieją się właśnie takie cyrki. Miał ktoś podobny problem? Jeśli temat z odpowiedzią która by mi pomogła juz byl to przepraszam ale w takim razie go nie znalazłem. :P Liczę na pomoc ze strony kogos kto sie z tym uporał bo zaczyna być to kłopotliwe. ;) Pozdro



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: 1.8RP + LPG, problemy na benzynie.

Post autor: Hubi14 » pt lis 30, 2018 23:24

był kiedyś o tym temat. Sposób prosty to zrobić zasilanie ECU po przekaźniku by go resetowało za każdym zgaszeniem auta i jazda wyłącznie na LPG albo sposób trudniejszy, coś z emulacją sondy lambda trzeba zrobić... ale co i jak to nie wiem.. może się ktoś jeszcze wypowie kto ma RP'ka na gazie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości