[mk2] Jetta A2 1.8 RP Benzyna + LPG

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

twisteros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 29, 2016 12:59

[mk2] Jetta A2 1.8 RP Benzyna + LPG

Post autor: twisteros » czw lut 01, 2018 18:05

Witam.
Posiadam Jette A2 1.8 RP Benzyna + LPG.
Mam problem z obrotami na benzynie. Jest wiele tematów odnoszących się do tego problemu wpisując problem w google ale żaden raczej nie został rozwiązany z tego co zauważyłem.
Wymieniłem świece, kopułkę, parownik...
Sprawdzałem jak silnik zachowuje się przy odpiętym przewodzie niebieskiego czujnika. Obroty wtedy się normują i wzrastają delikatnie gdy odpalę samochód na benzynie. Gdy podepnę z powrotem wtyczkę silnik zaczyna trząść obroty zaczynają falować i samochód albo utrzyma takie obroty albo zgaśnie.
Mam przepustnicę na monowtrysku o ile się nie mylę. Gaz drugiej generacji na STAGU.
Sonda lambda wydaje się być sprawna mimo iż wykruszył się z niej środek na łączeniu wtyczek przewodów. Na gazie pomiar z Lambdy wynosi 0,49V i jest to stała wartość natomiast na benzynie jest różna.
Problem polega na tym że gdy jeżdże tylko na benzynie jest okej a gdy tylko pojeżdżę trochę na gazie i przełącze na benzynę to silnik nie chce chodzić. Zdjęcie i założenie klemy pomaga lecz wtedy następuje reset komputera przez co podnoszą się obroty i zostają tak przez dłuższy czas aż się nie unormują po przejechaniu dużej ilości kilometrów.
Nie wiem co robić z tym problemem. Wartość zasilania wtyczki niebieskiego czujnika wynosi niecałe 5V choć podobno powinno być równe 5. Dorzucę zdjęcia tego ulepka bo według mnie ktoś musiał sporo namieszać przy przepustnicy i porobił wszystko na krótko coś mi się tak wydaje dlatego takie problemy, choć wcześniej ich nie było w ogóle więc też nie wiem czemu pojawiły się teraz.
Pozdrawiam i liczę na pomoc i odpowiedź.
Tu wstawiam link do zdjęć:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 1VVC1zNWt3" onclick="window.open(this.href);return false;
I link do filmów z pracy silnika na benzynie:
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
I pomiar napięcia wtyczki w TPS przy wysuniętym trzpieniu. Przy wsuniętym napięcia TPS są takie jak być powinny wg instrukcji użytkownika homsky. Po resecie ECU trzpień się wysuwa maksymalnie. Wziąłem schowalem trzpień przy użyciu 6 V z baterii. Odpaliłem auto i dopiero zdjąłem kleme i założyłem. Trzpień się nie wysunął. Być może problem sie rozwiązał.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 05, 2018 20:14 przez twisteros, łącznie zmieniany 1 raz.



twisteros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 29, 2016 12:59

[mk2] Jetta A2 1.8 RP Benzyna + LPG

Post autor: twisteros » pn lut 05, 2018 15:48

:bigok: Problem rozwiązany. Do zamknięcia. Winny był lekko przestawiony aparat zapłonowy. :bigok:



twisteros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 29, 2016 12:59

[mk2] Jetta A2 1.8 RP Benzyna + LPG

Post autor: twisteros » wt lut 06, 2018 17:53

Jednak problem rozwiązał się tylko chwilowo problemy znowu powróciły...



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[mk2] Jetta A2 1.8 RP Benzyna + LPG

Post autor: grandi » śr lut 07, 2018 00:49

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=610854" onclick="window.open(this.href);return false;


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

twisteros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 29, 2016 12:59

[mk2] Re: Jetta A2 1.8 RP Benzyna + LPG

Post autor: twisteros » pt mar 02, 2018 21:00

Co tam jest napisane? Włamywaczy ? Włączamy? Wyłączamy? Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości