1.6 pn z innym gaźnikiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hospeso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2016 18:33

1.6 pn z innym gaźnikiem

Post autor: hospeso » pt gru 23, 2016 15:05

W ostatnim czasie zmieniłem gaźnik w golfie ii 1.6 PN na gaźnik 2e3 i mam kilka problemów. Być może ktoś przerabiał 2ee na ten gaźnik i udzieli mi odpowiedzi na pytania.
Czy silnik z tym gaźnikiem odpala tylko po naciśnięciu pedału gazu, czy może da się coś zaradzić, aby odpalał bez gazu?
Czy to normalne, że po wciśnięciu pedału gazu "do dechy" przez chwilę samochód muli, a dopiero później przyśpiesza?
Ostatnio zmieniony śr gru 28, 2016 16:29 przez hospeso, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

1.6 pn z innym gaźnikiem

Post autor: pinstonvw » pt gru 23, 2016 20:15

Hmmm 2e3 chyba nie jest przystosowany do pojemności 1.6 stąd te zamulenie w trakcie przyspieszania. Dlaczego nie włożyłeś od razu 2E2?
Co do odpalania to kwestia regulacji (raczej).


...

hospeso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2016 18:33

1.6 pn z innym gaźnikiem

Post autor: hospeso » pt gru 23, 2016 22:12

Chciałem coś mało awaryjnego, a wyczytałem, że śmigają golfy na tych gaźnikach, więc i ja spróbowałem. Co prawda jest lepiej niż na 2ee, da się normalnie jeździć, tylko właśnie zastanawiam się jak usunąć te 2 mankamenty. :?



Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

1.6 pn z innym gaźnikiem

Post autor: etz_prorider » sob gru 24, 2016 13:04

hospeso pisze:Czy to normalne, że po wciśnięciu pedału gazu "do dechy" przez chwilę samochód muli, a dopiero później przyśpiesza?
Masz niesprawną membranę wzbogacenia przepustnicy. Jest to membrana odpowiedzialna za wtrysk dodatkowej dawki paliwa do gardzieli gaźnika w momencie wciskania pedału gazu, W sprawnym gaźniku da się do to dojrzeć zaglądając do gardzieli gaźnika i otwierając przepustnicę. Siknie dodatkową dawkę w gardziel, to wiesz, że jest sprawne.


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości