Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
T3rroR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 27, 2016 13:53

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: T3rroR » ndz gru 18, 2016 20:27

Witam, zacznę może od początku opisywać mój problem, a więc tak. 2 miesiące temu zakupiłem Golfa 2 z silnikiem 1.6 benzyna, zostało zrobione zawieszenie, ogarnięte wnętrze, wyczyszczony gaźnik i golf jeździł bez problemu. Od początku nie miałem w golfie ogrzewania, wentylator działa, klapy posprawdzane, okazało się że termostat padł, termostat wymieniony- trasa 20 km golf na światłach zaczyna dymić spod maski. Zagotował się płyn. Zapomniałem wspomnieć że przez te dwa miesiące golfem robiłem dziennie odcinek 45 km, tam i z powrotem. Płynu trochę ubywało, znaczy się: po miesiącu musiałem dolać jakieś 500 ml. Zauważyłem że strasznie kopcił na biało, wycieku nigdzie nie było- więc padło na uszczelkę pod głowicą. Uszczelka zmieniona, głowica splanowana, od razu zmieniłem rozrząd i podstawę pod gaźnik. Problem leży w tym że po wymianie uszczelki pod głowicą Golf cały czas się gotuje, wystarczy trasa 5 km i już pod maską wrze. Próbowałem już wyciągnąć termostat, lecz nic to nie dało. Kopcić przestał, nie jest już na min biało, wentylator się włącza ale wtedy gdy już się gotuje. Ktoś jakieś propozycje? Może jakieś pomysły ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: hak64 » ndz gru 18, 2016 21:55

Wadliwy czujnik temperatury. Zbyt późno daje impuls do włączenia wentylatora chłodnicy. Może też być gorsza ewentualność - padnięta pompa wody.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: szymin89 » pn gru 19, 2016 00:06

Ogolnie to nie wlaczanie sie pierwszego biegu wentylatora nie powinno wplynac znaczaco na gotowanie sie plynu. Piszesz ze nie bylo ogrzewania. Jesli bylby tylko termostat popsuty to ogrzewanie by bylo ale slabe, ewentualnie byloby slabsze przy szybkiej jezdzie- schlodzony plyn. Skoro termostat jest nowy i uszczelka pod glowica wymieniona a poprawy nie ma to zostaje tylko pompa wody. W tym silniku pompa jest na pasku klinowym takze wymiana/kontrola nie jest taka trudna, dziwi mnie tylko ze jak miales wszystko rozkrecone to jej nie zmieniles. Napisz jeszcze czy przed naprawa jak silnik wskoczyl na wyzsze obroty to czy ogrzewanie dzialalo.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: pinstonvw » pn gru 19, 2016 18:32

Odpal go i zobacz w zbiorniczku wyrównawczym czy przelewa się płyn? Dostać się do pompy to nic trudnego wszystko jest na wierzchu. Czy na wolnych obrotach silnik również się zagotuje? Czy wentylator załącza się? Czy węże chłodnicze robią się twardsze w trakcie pracy silnika?


...

Awatar użytkownika
T3rroR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 27, 2016 13:53

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: T3rroR » pn gru 19, 2016 22:04

Więc tak, pompa wody jest nowa, ogrzewanie trochę grzało ale tylko na wolnych obrotach, podczas jazdy no niestety ale ogrzewania brak, węże robią się twarde ale nie tak jak wcześniej znaczy się nie tak jak przed wymiana uszczelki. Wentylator włącza się dopiero wtedy gdy płyn już się gotuje. Zauważyłem również że gotuje już się wtedy gdy jest jeszcze na małym obiegu, bo przewód dolny idący do chłodnicy jest zimny. Ale po numerze części termostat musi być ten



Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: etz_prorider » pn gru 19, 2016 22:39

A czy ukłąd chłodzenia utrzymuje ciśnienie? jeżeli masz uszkodzony korek lub samą jego uszczelkę czy też zaworki w korku to nie będzie utrzymywało ciśnienia i będzie się bardzo szybko zagotowywał, ostatnio przechodziłem to w 1.6 z gazem.


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

Lukaszgolf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 31, 2016 17:31

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: Lukaszgolf2 » pn gru 19, 2016 23:00

Witam też miałem taki problem w golfie 2 1.6 z gazem. okazało się że uszczelka w korku była lekko rozerwana. Po wymianie korka objaw gotowania się płynu ustąpił. Sprawdz korek bo to może być jego wina.


Wcześniej GOLF II Teraz GOLF III, A następny może GOLF IV :D

Awatar użytkownika
DADAN MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 00:04
Lokalizacja: Krzeszowice, Miekinia

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: DADAN MK2 » pn gru 19, 2016 23:09

Dokładnie korek do sprawdzenia nie jest to duży koszt a jedna rzecz zostanie wykluczona, nie kupuj czasem tanich zamienników są tragiczne, pierwsze sprawdź stan swojego a potem najwyżej zastąp go sprawną orginalna używka


Borowik MK4 By DADAN http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=603774" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
T3rroR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 27, 2016 13:53

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: T3rroR » wt gru 20, 2016 19:28

Korek może spowodować że będzie gotował się płyn? W jaki sposób? Sprawdzę za chwilę



Lukaszgolf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 31, 2016 17:31

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: Lukaszgolf2 » wt gru 20, 2016 19:49

Tak może spowodować. Przez nie szczelność układu. Podmień na jakiś oryginalny i zobacz wtedy.


Wcześniej GOLF II Teraz GOLF III, A następny może GOLF IV :D

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: magiz19 » wt gru 20, 2016 23:42

Panowie a jakich firm korki polecacie (najlepiej jakieś linki) ? Oryginał w dobrym stanie ciężko znaleźć.



Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: etz_prorider » śr gru 21, 2016 18:59

Nie masz szrotu w pobliżu? idzie kupić 5 sztuk za 10zł albo jedną sztukę za piwo! :)


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

Lukaszgolf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 31, 2016 17:31

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: Lukaszgolf2 » śr gru 21, 2016 22:36

A nie wiem jakich firm. Ja miałem tak że golf 3 uległ wypadkowi i po tym od razu kupiłem 2 i przełożyłem korek z 3.


Wcześniej GOLF II Teraz GOLF III, A następny może GOLF IV :D

Awatar użytkownika
DADAN MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 00:04
Lokalizacja: Krzeszowice, Miekinia

Gotujący się płyn 1.6 benzyna

Post autor: DADAN MK2 » śr gru 21, 2016 22:41

Tak jak pisze kolega wyżej żadnych zamienników ori korek pierwszy lepszy zlom,szrot i jest tego na pęczki


Borowik MK4 By DADAN http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=603774" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości