odległość koła rozrządu (zjeżdża pasek rozrządu)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

odległość koła rozrządu (zjeżdża pasek rozrządu)

Post autor: krzychod » pn lis 21, 2016 23:11

Witam. Potrzebuję wiedzieć jaka jest odległość od środka śruby do boku koła rozrządu (tak jak zaznaczono na zdjęciu). Po wymianie rozrządu schodzi mi pasek na koniec koła rozrządu (nawet 1/2mm wystaje poza). Jak spojrzę z góry to rolka napinacza nie jest w linii ze wspomnianym kołem, a widać że było przy nim grzebane. Stąd moja teoria, że brakuje pod nim może jakiejś podkładki, żeby krańce napinacza i koła się pokrywały. W tej chwili rolka napinacza jak gdyby ściąga w swoją stronę pasek rozrządu. Jeśli ktoś może to proszę o info.

Obrazek



krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

odległość koła rozrządu (zjeżdża pasek rozrządu)

Post autor: krzychod » wt lis 22, 2016 09:31

Silnik to 1.8 PB



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

odległość koła rozrządu (zjeżdża pasek rozrządu)

Post autor: pinstonvw » śr lis 23, 2016 22:55

Ten wymiar nic Ci nie pomoże. Wymieniałeś śrubę mocującą napinacz? Może dostała strzała i się skrzywiła i stąd te rozbieżności. Dziwna sprawa. Dobrze wszystko poskładałeś? Podkładka jest tylko pod śrubą mocującą koło zębate wałka rozrządu, pod nakrętką napinacza i chyba na wałku pośrednim i to tyle. Nic więcej nie kombinuj z podkładkami bo będzie jeszcze gorzej.


...

krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

odległość koła rozrządu (zjeżdża pasek rozrządu)

Post autor: krzychod » śr lis 23, 2016 23:23

Zacznę od tego, że przed wymianą rozrządu pasek też nie był na środku ale jednak nie wystawał poza obrys koła. Szpilkę od napinacza wymieniłem, podmieniałem też raz nowy napinacz, raz stary. Poza tym z kołami rozrządu i wału korbowego oraz pośredniego nic nie robiłem, zostały nietknięte. Może za słabo napinam i pasek zjeżdża, sam nie wiem. Napinam książkowo, czyli w połowie długości paska chwytam dwoma palcami i obracam o 90 stopni, jak pasuje to dokręcam nakrętkę.Wygląda na to , ze wymienię pompę wody (trochę rzęzi), poskręcam wszystko bez górnej osłony paska i będę jeździł. Co jakiś czas sprawdzę czy nie dzieje się coś złego i tyle.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

odległość koła rozrządu (zjeżdża pasek rozrządu)

Post autor: pinstonvw » czw lis 24, 2016 18:27

Ha to bardzo dziwne, że przed wymianą było ok, a teraz wszystko ucieka. Nie wiem co Ci poradzić. Napnij pasek trochę mocniej dla porównania i zobacz jakie będą efekty (potem go poluźnij).


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości