Nie odpala z rozrusznika tylko na hol.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

CeglaQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 03, 2014 08:23

Nie odpala z rozrusznika tylko na hol.

Post autor: CeglaQ » czw paź 27, 2016 15:40

Witajcie,

Pacjent: Golf II 1.8RP 1990r. B+G

Auto odstawiłem do małego remontu jakieś pół roku temu i tak sobie stał pod chmurką,
Problem się pojawił gdy chciałem go odpalić, okazało się, że nie odpala,
Sprawdziłem wszystko po kolei: iskra, paliwo jest, czyściłem świecę, próbowałem z PLAKA w końcu odpalił,
Chodził jakiś czas chociaż bardzo ciężko odpalał: kręcił, ale nie chciał zapalić,
Przejechałem kilka razy w dłuższą trasę dziwnie chodził bo przy gwałtownym dodaniu gazu dławił się i przerywał, ale myślałem, że go "przepalę",
Jak dodawałem gaz stopniowo nie było problemu.

Pewnego dnia poszedłem do auta i próbowałem odpalić, chodził jakby na 3 cylindry, jak dodałem lekko gazu na 1500rpm chodził ładnie,
kiedy osiągnął temperaturę przełączenia na gaz, dodałem gazu, żeby się przełączył usłyszałem dźwięk przełączania na gaz i wtedy silnik zgasł,
od tamtej pory nie mogę go odpalić normalnie,

Dziwne objawy: rzadko, ale się zdarza, po włączeniu zapłonu jest normalnie, ale czasami jak próbuje zakręcić rozrusznikiem,
pojawia się zwarcie, kontrolki przygasają na liczniku oraz brzęczy przekaźnik od pompy paliwa "67", pomaga tylko odłączenie klemy minusowej od akumulatora,
Jak próbuje odpalić z rozrusznika i kręcę silnikiem dłuższy czas wydaje mi się, że świece powinny być zalane skoro nie odpalił, ale są suche!

Sprawdzałem chyba wszystko co się da i nie mam już pomysłów więcej,iskra jest, paliwo jest ale nie odpala.

Sprawdziłem:
pompa paliwo pompuje,
wtryskiwacz podaje,
czyściłem wtryskiwacz,
iskra jest konia by zabiła,
nawet rozrząd sprawdzałem, wydawało się ok, ale ustawiłem od nowa,
LPG wymontowałem nawet,
Świece podmieniałem,
Przewody WN podmieniałem,
kopułkę podmieniałem,
Cewkę WN podmieniałem,
Czujnik Halla sprawdzałem,
Poprawiłem, oczyściłem wszystkie połączenia akumulator-rozrusznik-alternator oraz masa,
Akumulator nowy,

Spróbowałem go wczoraj odpalić na hol i...udało się chodził, ale przy mocniejszym dodawaniu gazu, "przerywał"
Zatrzymałem się i zgasł, z rozrusznika nie odpalił, znowu hol i działa,

Nie odpala z rozrusznika tylko z holu.

Czy macie jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną?


CeglaQ

CeglaQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 03, 2014 08:23

Nie odpala z rozrusznika tylko na hol.

Post autor: CeglaQ » czw paź 27, 2016 20:58

Własnie udało mi się od odpalić bez problemu, ale przerywa przy dodawaniu gazu.
Podejrzewam, że ma to jakiś związek z ostatnimi deszczami, ale wczoraj nie padało i nie chciał zapalić, a dzisiaj się udało... :banghead:


CeglaQ

CeglaQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 03, 2014 08:23

Nie odpala z rozrusznika tylko na hol.

Post autor: CeglaQ » czw lis 03, 2016 10:31

Temat do zamknięcia, postawiłem go w garażu na 3 dni, żeby wszystko przeschło i kupiłem w sklepie motoryzacyjnym ISOL za niecałe 10zł do zabezpieczenia elementów elektrycznych i spryskałem wszystko przewody, świece, kopułkę z zewnątrz i od środka, cewkę klemy i pozostałe elementy i wszystko działa bez zarzutu, rozwiązanie banalne, ale nie przyszło mi do głowy.


CeglaQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości