gaźniik 2EE przerywa szarpie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

gaźniik 2EE przerywa szarpie

Post autor: carljohnson » ndz wrz 25, 2016 11:13

Cześć. Przejdę od razu do rzeczy. Golf II 1991 r. 1.6 PN bez gazu gaźnik 2EE. odpala normalnie czy zimny czy ciepły, przy lekkim dodawaniu gazu przyspiesza płynnie, po troszkę mocniejszym wciśnięciu pedału przy ok. obr. 1800-2000 przerywa szarpie, potem przestaje , płynnie przyspiesza, aż wkońcu zdycha tzn. traci moc tak jakby wogóle paliwa nie dostawał (tak jakbym go zgasił podczas jazdy), gdy odpuszczę gaz i wcisnę dalej to "zdychanie" mija i golf dalej ciągnie, Co może być? Domyślam się że "milion" rzeczy w tej nieszczęsnej wersji gaźnika. Ale od czego zacząć? Wiem, że świece są nowe 3 -elektrodowe, przewody troszkę tańsze, ale z tego co wiem to raczej ma wpływ tylko na szarpanie a nie na całkowity zanik mocy. Obroty jałowe tego auta są w normie, jednak po mocnym przegazowaniu nawet podczas postoju, spadają troszkę w dół i na sekundę zatrzęsie budą i wracają do normy. Tematów na forum jest sporo lecz o takim zaniku siły tego silnika nie mogłem nic znaleźć. Z góry dzięki za wszelką pomoc:)



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

gaźniik 2EE przerywa szarpie

Post autor: iNitiaL » ndz wrz 25, 2016 11:31

___
Ostatnio zmieniony ndz paź 09, 2016 00:53 przez iNitiaL, łącznie zmieniany 1 raz.


___

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

gaźniik 2EE przerywa szarpie

Post autor: carljohnson » ndz wrz 25, 2016 12:19

2E2 raczej chyba jest bez wiązki i kompa:) miałem kiedyś takiego w śp. Golfie:) tam były podobne problemy, ale wystarczyło 1 m przewodu podciśnieniowego, izolacja, nożyk i śrubokręk, no i kupno membramy do zawory wzbogacania mieszanki za 25 zł i było cacy:D



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

gaźniik 2EE przerywa szarpie

Post autor: carljohnson » ndz wrz 25, 2016 20:08

problem rozwiązany , powód:
ktoś grzebał przy przewodach podciśnieniowych gaźnika, 2 źle podłączone, a reszta w ogóle luzem wisiała
połączone jak trzeba wg książki "Sam naprawiam VW GOLF JETTA" 1994 r, :D temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości