1.8 wysokie wolne obroty na cieplym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob gru 25, 2010 02:05
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświecim

1.8 wysokie wolne obroty na cieplym

Post autor: MK II » śr lis 11, 2015 09:16

Witam.Pacjent sinik 1.8 rp.problem: auto na zimnym odpala super,ma wolne obroty,bez zadnego falowania itp. Po nagrzaniu sie również,wszystko dziala bezproblemowo,przyspieszenia,rowna praca,900 wolnych i wszystko jest ok do momentu zgaszenia silnika po przejechaniu paru km( silnik nagrzany do normalnej temp.) .Silnik odpala normalnie ale ma 2100 obrotow i nie wazne czy na pb czy lpg. Macie jakies pomysly? Na lpg silnik nie reaguje na wypiecie wtyczlki z czujnika temp.Przyczyna moze byc brak odciecia zasilania kompa po zgaszniu silnka zeby sie zresetowal?



Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

1.8 wysokie wolne obroty na cieplym

Post autor: Emciu » czw lis 12, 2015 13:09

mam ten sam silnik też z gazem i miałem ten sam problem, wymieniłem silnik krokowy i włączyłem zapłon 4 razy bez odpalania, potem na chwile odłączyłem akumulator i znowu zapłon i wszystko git zaczęło działać. Teraz mam nowy problem bo za każdym razem jak wcisne sprzęgło to silnik gaśnie i ciężko go odpalić :/



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

1.8 wysokie wolne obroty na cieplym

Post autor: zbyszegk » pt lis 13, 2015 21:52

podpiecie VAGa i sprawdzenie jaki sygnał dostaje komputer odnośnie temperatury.. u mnie było po wypieciu czujnika -9 a przed wypięciem -23. Obroty były też około 2000... dodam że auto miało problem z odpaleniem jak się nagrzało. Z ciekawostek to czujnik temp. był wymieniony na ori nowy dwa tygodnie wcześniej..



MK II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob gru 25, 2010 02:05
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświecim

1.8 wysokie wolne obroty na cieplym

Post autor: MK II » pt lis 13, 2015 22:12

Gorący odpala bez problemu...z podpieciem do vaga bedzie problem ,bo to nie obd II tylko kody błyskowe :kac: wypiecie i szybkie wpiecie wtyczki od czyjnika polozenia przustnicy przynosi efekty.Czyli,ze to on? Tylko dlaczego pp odpaleniu chodzi ok do zgaszenia i ponownego odpalenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości