1.8 Rp nie odpala z rana.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KeczKeczi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 28, 2015 13:52

1.8 Rp nie odpala z rana.

Post autor: KeczKeczi » śr mar 25, 2015 09:58

Witam. Ostatnio mój golfer zaczął ciężko odpalaĆ. Trzeba bylo go bardzo długo krecić. Z rana wczoraj Już nie odpalił. Po pracy od strzała. Autko jak jedzie to sie nie dusi i chodzi jak trzeba.
Akumulator jest naładowany, rozrusznik kręci dobrze.
Wymienione swiece, kopulka, kable, palec, swiece (przeczyszczone).

Dzisiaj się będę do niego zabierał i tu mam kilka pytań.
gdyby cewka była walnięta to po odpaleniu by sie dusił i gasł, to samo z kostką stacyjki? Może byc to wina modułu przy komputerze na podszybiu?
Możliwe że do silnika przedostaje sie wilgoć? Które miejsca są najbardziej wrażliwe?
Mam zamiar przeczyścic styki i wszystkie kostki. Wd40 czy sama szmata na plaskim sruboktecie dobrze powycieram? I tak warto kupić WD .
Zobaczyć jak wygląda kopułka i przeczyścić.
Wymienie kabel idący od kopułki do cewki bo mam stary 3 miesieczny.
Mam zerwaną jedną z trzech śrub od pokrywy wtrysku. Czy może mi zalewać kostki pod nim? Zawsze było tam trochę mokro ale nie miałem kiedy tego nawet przeczyścić. Bedę miał ją za 2 dni to wymienie.
Macie jeszcze jakieś pomysły? Wiem że temat wałkowany, ale nie uzyskałem pełnej odpowieszi na moje pytania, a chcę być pewny. Pozdrawiam :okej: :okej:



Awatar użytkownika
KeczKeczi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 28, 2015 13:52

1.8 Rp nie odpala z rana.

Post autor: KeczKeczi » śr mar 25, 2015 22:09

Auto dzisiaj po odpaleniu przejechało 10m, jak wrzuciłem na luz i puściłem sprzęgło to auto zgasło. Odpalił jeszcze raz i zaraz zgasł. Przeczyściłem wszystkie kostki przy wtrysku które były zalane. Styki przy cewce przeczyszczone, wymieniony kabel idący od kopułki do cewki, przy pokrywie zaworów kabelki i blaszki wyczyszczone. Poprawione kabelki które były ze sobą słabo złączone. Odłączyłem akumulator by zresetować kompa. Odłączyłem kostkę od czujnika temp. i odpalałem, dalej zero reakcji. Kopułka od środka jest czyściutka. Co dalej? Jak sprawdzić czy cewka jest sprawna?

Jak się uda to w niedziele cewka przyjedzie, czujnik halla i moduł zapłonowy.



Awatar użytkownika
KeczKeczi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sty 28, 2015 13:52

1.8 Rp nie odpala z rana.

Post autor: KeczKeczi » pt kwie 10, 2015 17:44

Temat do zamknięcia. Zalany komputer. Po wysuszeniu wszystko sprawne. Pozdrawiam ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości