Golf 2 problem ogólny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

opti19922
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 16:07

Golf 2 problem ogólny

Post autor: opti19922 » ndz kwie 14, 2013 16:28

Witam posiadam od jakiegoś miesiąca golfa 2 88r 1.3 silnik i mam problem taki ponieważ posiadam 1500zl na zakup jakiegoś innego samochodu(nie dużo ale zawsze coś) czy może mam naprawić mojego rupiecia. Niżej opisze problemy w nim:

-gdy dodaje gazu to strasznie pierdzi nie wiem dlaczego i z czego to wynika;/
- rano gdy odpalam to musze trzymać noge na gazie bo bez tego nie idzie odpalić
- jadąc ostatnio 20km natrafiłem na problem taki , że jak wrzucę 4 bieg i dłuższa jazda przede mna to jak się zatrzymam na stopie wrzuam jedynke i nie ma mocy mnie popchnąc ;/
- strasznie kopci
- nie działa predkościomierz
- nie działa spryskiwacz
-strasznie mnie szarpie jak nie jest rozgrzany silnik , jak dodam bardzo duzo gazu to już nie ale wtedy chodzi jak traktor ;/

Opłaca się w ogóle z takimi problemami naprawiać ? Proszę o pomoc ..



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

Golf 2 problem ogólny

Post autor: barto125 » ndz kwie 14, 2013 16:55

A może swap na jakiś inny silnik, w 1500 spokojnie coś poszukasz :)



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Golf 2 problem ogólny

Post autor: kamikadzol15 » ndz kwie 14, 2013 17:16

większość problemów które opisałeś tj. brak mocy, kopcenie, problem z odpalaniem wskazują albo na brak pracy na wszystkich cylindrach albo zły skład mieszanki. Jeśli brak pracy na wszystkich garach to tutaj problem może leżeć w starych świecach, przewodach zapłonowych, kopułce. Jeśli zły skład mieszanki to w grę może wchodzić lewe powietrze ewentualnie uszkodzony przepływomierz. Pozostałe problemy takie jak spryskiwacz czy prędkościomierz to błahostki które samodzielnie powinieneś dać radę ogarnąć.
Co do decyzji czy kupować inne auto czy remontować starego poczciwego golfa to zależy ona głównie od pozostałego stanu golfa (blacharka, zawieszenie). Myślę że jeśli podszykował być jako tako swoją II, tak aby silnikowo było w miarę ok, to spokojnie mógł byś pomyśleć o jej sprzedaniu i wtedy kupnie czegoś lepszego (za 2,5 tys. spokojnie znajdziesz golfa III).


ObrazekObrazek

opti19922
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 16:07

Re: Golf 2 problem ogólny

Post autor: opti19922 » ndz kwie 14, 2013 18:42

Czyli ogólnie odradzasz dawać go na warsztat w celu sprawdzenia co jest nie tak? - oględziny też koszt do 100zl zapewne.



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

Golf 2 problem ogólny

Post autor: barto125 » ndz kwie 14, 2013 19:02

Sprawdzenie, czy pracuje na wszystkich cylindrach i czy nie łapie lewego powietrza możesz samemu zrobić.



opti19922
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 16:07

Re: Golf 2 problem ogólny

Post autor: opti19922 » ndz kwie 14, 2013 19:11

Kompletnie się na tym nie znam. To moje pierwsze auto i mam sentyment do niego ale jak mam wydać z 700zl to dam sobie spokój..



GolfSztrom2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 27, 2013 22:37

Golf 2 problem ogólny

Post autor: GolfSztrom2 » ndz kwie 14, 2013 20:03

700 pln dasz za nowy silnik. Może RP i potem gaz do niego? Za 700 kupisz silnik ale jak sam go nie zmienisz to masz problem. Robocizna pewnie drugie tyle. Poszukaj regulaci obrotów i dawki i spróbuj pokręcić niewielkimi *#cenzura#* po 90 stopni i po kilku błędach powinno się poprawić. Ciężko coś powiedzieć na odległość. Masz gaźnik czy monowtrysk?



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Golf 2 problem ogólny

Post autor: krys94 » ndz kwie 14, 2013 20:28

Po pierwsze gaźnik czy wtrysk? Przypuszczam, ze gaźnik to, że nie chce chodzić na wolnych obrotach to wina siłownika ssania pull down- do wymiany lub regeneracji.
Przerywanie podczas jazdy to objaw niepalącego na któryś cylinder silnika do przeglądu cały ukłąd zapłonowy( do wymiany np: świece, przewody WN). To że kopci i nie chce jechać to prawdopodobnie zbyt bogata mieszanka, źle ustawiony zapłon i uszkodzony ukłąd zapłonowy. W prędkościomierzu prawdopodobnie spadła linka albo ślimak w skrzni się rozleciał, ze spryskiwaczem spalony silniczek, przetarte przewody lub uszkodzona manetka. A za pierdzenie silnika obstawiam nieszczelny wydech. Wszystko da rade sprawdzić samemu i naprawić tanim kosztem. :-)



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Re: Golf 2 problem ogólny

Post autor: kamikadzol15 » ndz kwie 14, 2013 20:30

opti19922 pisze:Czyli ogólnie odradzasz dawać go na warsztat w celu sprawdzenia co jest nie tak? - oględziny też koszt do 100zl zapewne.
Generalnie to czy opłacało by się cokolwiek w nim grzebać zależy od tego ile sam jesteś w stanie zrobić, bo jeśli tak jak napisałeś wcześniej nie masz o tym zielonego pojęcia to własnoręczne naprawy kwestii silnikowej raczej odpadają. Jest oczywiście opcja oddania auta do warsztatu ale wiadomo że to wiąże się z jakimiś kosztami, jakimi? nie pytaj, wszystko zależy co jest nie tak.
Zrób zdjęcie silnika i wrzuć na forum, zawsze ktoś coś podpowie, jeśli są chęci z Twojej strony to myślę że pomocą kolegów z forum uda się to ogarnąć.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Golf 2 problem ogólny

Post autor: matiz_1990 » ndz kwie 14, 2013 20:34

Próbuj naprawiać po jak najniższych kosztach, a nie zastanawiasz się czy kupować inne auto, praktycznie w takim samym stanie, bo nie oszukujmy się dobre oferty w tej cenie rzadko się zdarzają, a jeździć dalej jak 50 km za samochodem do 2000 to już się nie opłaca moim zdaniem. Przyczyna może być prozaiczna. Poczytaj forum, po interesuj się trochę, każdy z nas był tak samo zielony w temacie jak i Ty bo nikomu w momencie urodzenia tej wiedzy nie dano, trochę chęci i coś z tego będzie. Na początek bym proponował sprawdzić układ zapłonowy i trzeba by sprawdzić układ dolotowy tak jak piszą koledzy :-)


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

opti19922
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 16:07

Re: Golf 2 problem ogólny

Post autor: opti19922 » ndz kwie 14, 2013 20:41

Mam wtrysk. "raczej"
Jak go kupywałem to były właściciel powiedział coś , że uszczelki na czymś nie mam i miałem zasłoniety kawałek czegoś tam reklamówka bo mówił, że jest niby nowe i to ochrona od wody jak narazie. Bo jeździł nim po wertepach..



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Golf 2 problem ogólny

Post autor: krys94 » ndz kwie 14, 2013 20:52

Tak jak koledzy piszą porób zdjęcia silnika to będziemy coś więcej wiedzieć i więcej będziemy mogli pomóc. :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości