Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Olsen_16v_KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pn lis 08, 2010 00:16

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Olsen_16v_KR » pt maja 20, 2011 19:06

Witam . mam w swoim golfie 1.8 16v Kr problem .

A więc nie załącza mi się wentylator czasem i co 5 dni jak chce sprawdzic stan płynu chłodniczego bo komputer mówi że mało, na zimnym otwieram zbiornik wyrównawczy płyn wali do góry na wskaźnik max zakrecam i potem przez ok jak 3-4-5 razy go zagrzeje (nie mylić z zagotuje) wyłączam silnik, chłodnica zimna przewody są nabrzmiałe jak balon twarde , i za ten któryś raz wkońcu chłonica robi sie ciepła i załącza się wentylator oczywiscie wtedy wywala płyn z pod korka jest te pare dni dobrze i znowu historia sie powtarza komputer mówi że mało płynu babab itp :/układ pare miesiecy temu był odpowietrzany poprzez czujnik temeratury wody w chłodnicy bo z tego co wiem innego sposobu tam nie ma . płyn nie jest zmiksowany z olejem . oleju nie przybywa ;/ . jak wiemy w tym aucie pompa wody nie jest z rozrządem wiec poprzedni właściciel nie zminiaj jej podczas wymiany , z tego co mi powiedział a jest to mój dobry znajomy , miał ten samochód miesiac zrobil 5 tys ja mam go już od 15 tys km ,a jemu mówił poprzedni właściciel że nic nie robił przy aucie (był to starszy gość który auto z niemiec przytargał i nie wiedział że będzie mu tyle palił wachy i sprzedał .

Jak sądzicie czy to uszczelka pod głowicą , czy pompa wody ? pomocyy !!:( :( :(


Me Gti 16v Kr --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=382907" onclick="window.open(this.href);return false;




Mam spory asortyment opon na sprzedaż :]

Awatar użytkownika
andzyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 14:21
Lokalizacja: Pogorzela

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: andzyl » pt maja 20, 2011 22:46

Kolego sprawdź termostat czy się nie zaciął, pompa wody też morz być wina. Na początek sprawdź pompę i termostat.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: lukasfenix » pt maja 20, 2011 23:21

Zacznij od termostatu, bo koszt najmniejszy. Prawdopodobnie się zawiesza. Polecam Wahler'a. Koszt ok 30zł
Podmień, też korek od zbiorniczka, możliwe że jest uwalony i nie odpowietrza.
Pompa jak się rozleci, to się z niej leje. Ewentualnie mogły przerdzewieć się łopaty i nie pompuje. Z tym, że nie zawsze, bo łopaty w niektórych były metalowe, a w innych z dur aluminium.



Olsen_16v_KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pn lis 08, 2010 00:16

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Olsen_16v_KR » sob maja 21, 2011 02:48

Kolego sprawdź termostat czy się nie zaciął, pompa wody też morz być wina. Na początek sprawdź pompę i termostat.


sprawdzone otwiera ,
Pompa jak się rozleci, to się z niej leje
delikatnie pod pompa jest mokro ;/ mam nadzieje że pompa padla wszystko sie okaze jak pompa przyjdzie :/ jak wiemy pompa ok 100zl a uszczelka komplet z planowaniem 1000zl jak w brode strzelil :/


Me Gti 16v Kr --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=382907" onclick="window.open(this.href);return false;




Mam spory asortyment opon na sprzedaż :]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Paweł Marek » sob maja 21, 2011 07:12

Olsen_16v_KR, na początek podmiana korka zbiorniczka, jego zaworek ciśnieniowy może nie upuszczać nadmiaru ciśnienia od brudu (można wygotować stary w wodzie z octem zwykle pomaga). Następnie - poniewaz nie czujnik służy do odpowietrzania tylko cienki wężyk odpowietrzający idący do zbiorniczka powoduje samoistne odpowietrzenia - to sprawdź drożność tego wężyka i obu króćców na które jest nałożony. Podejrzewam że jedna z tych dwóch rzeczy załatwi problem. A jeśli nie to patrz czy jakieś bąblowanie jest w zbiorniczku, nie wykluczam uszczelki pod głowica ale to jest 10 razy rzadsze niż się podejrzewa. Przy zalewaniu płynem - nie sil się na zalanie go od razu do kreski, zalej trochę mniej i pojeździj aż się termostat otworzy, potem przestudź silnik i dopiero wtedy odkręcaj korek i dolej ile trzeba


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Olsen_16v_KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pn lis 08, 2010 00:16

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Olsen_16v_KR » ndz maja 22, 2011 18:41

a więc Korek wygotowany . przewód przeczyszczony na dwóch końcach i narazie jest dobre i tak w poniedziałek wymienie pompe wody . no mi też sie nie zdaje by to była uszczelka gdyż oranżadka pod korkiem sie nie robi mocy nie traci , olej nie rośnie . nic w płynie nie pływa dziwnego .


Me Gti 16v Kr --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=382907" onclick="window.open(this.href);return false;




Mam spory asortyment opon na sprzedaż :]

Olsen_16v_KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pn lis 08, 2010 00:16

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Olsen_16v_KR » wt maja 24, 2011 00:09

Paweł Marek, Powiem tak wszystko teraz hula jak należy :) Kolega tu dobrze podpowiedzial pomógł :) pompa nowa i tak jak wyciągałem to jeszcze wwo dobra ale wolałem zmienić bo nie wiem ile by jeszcze wytrzymała :) gdybym wiedział jak kliknąć pomógł bym to zrobił ale nie wiem :) pozdr temat clozed ;p


Me Gti 16v Kr --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=382907" onclick="window.open(this.href);return false;




Mam spory asortyment opon na sprzedaż :]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Paweł Marek » wt maja 24, 2011 21:50

Masz przycisk z plusikiem u góry mojego postu ale nie trzeba, najważniejsze że napisałeś o rozwiązaniu problemu i że działa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: golfista_1993 » wt maja 24, 2011 22:19

lukasfenix Pompa może się nie pocić a może nie pompować wody... Np. może być wada fabryczna i po jakimś czasie niby koło się kręci ale wirnik w środku pompy nie...

Olsen_16v_KR Jakiej firmy kupiłeś pompę wody :chytry:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Nietypowy problem :/ wentylator, uszczelka ?

Post autor: Gawior » śr maja 25, 2011 08:48

Pompa mogła ciec z powodu ciśnienia, bo pisałeś że węże masz jak balony. Ja jak miałem nabite ciśnienie w układzie ( z innej przyczyny ), to też mi przeciekł płyn, ale gdzie indziej.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości