Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: VWEdytka » ndz mar 20, 2011 10:59

Witam,
jestem początkującą użytkowniczką VW Golfa z problemami. Opiszę od początku. Golf sprawował się doskonale. Wszelkie wymiany na bieżąco. Owszem w czasie zimy kilka razy nie odpaliłam. Ale po podłączeniu kablami do innego auta pykał od razu. I spotyka mnie kłopot. Autem od kilku dni nie jeździłam. Chcę odpalić i nic, nic nawet nie mruknie. Wycieraczki, światła palą. Na po pych w takiej sytuacji powinien odpalić jak zawsze, ale teraz pchany był na górkę i zjazd i nie odpala. Ponoć paliwa nie było, ale było. Pomimo nie dowierzania, pojechałam na stację z kolegą i z kanisterkiem wróciłam. Podłączamy najpierw do innego auta, odpala, chodzi, chwila i gaśnie. Dolaliśmy paliwa, bezpośrednio, chyba do pompy. Z wężyka po odpaleniu benzyna sikała aż miło. Auto chodzi, i gaśnie. Prawdopodobnie wina akumulatora. Hm, na nówce, odpalił od razu, i ... zgasł. Czy to zapchała się pompa paliwa? Bo już jeden mechanik przyjechał i zwalał winę na alternator. Jak ja mogę to sama sprawdzić? Ewentualnie przepchać, bez wymiany? I gdzie ona na pewno jest? Z lewej strony, stojąc przed maską? Z góry dziękuję za porady. Nie chcę ufać na słowo...i dać się nabrać. Gdyż już od samego początku wciskano mi kit, że akumulator jest dobry skoro światła świecą. Może i dobry, ale pewnie rozładowany. I po podłączeniu do drugiego odpalił.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 20, 2011 11:18

Skoro włożyłaś nowy akumulator a mimo to zaraz zgasł ( o ile dobrze zrozumiałem to co piszesz) to nie jest wina alternatora bo w naładowanym akumulatorze prądu starczy na jakiś czas. Proponuję zmienić filtr paliwa a jeśli nie pomoże to zmierzyć ciśnienie paliwa ale fachowo, manometrem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: VWEdytka » ndz mar 20, 2011 11:29

A może woda pod kopułkę się dostała? Ciśnienie ponoć wczoraj było dobre...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 20, 2011 14:40

Wszystko możliwe, ale mechanik który był u ciebie nie sprawdziłby podstaw takich jak to czy jest skra?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Re: Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: VWEdytka » ndz mar 20, 2011 15:17

Iskra jest. I on sam nie wiedział, gdyż wszystko wg jest dobrze. I przyjął później, że to rozładowany na full akumulator. I owszem teraz silnik warczy przy odpalaniu, ale nic nie zaskakuje dalej. Jak odpalam to z wężyka paliwko sika, ciśnienie musi więc być w pompce. Tak?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 20, 2011 17:25

tak, ale nie wiadomo jakie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Re: Golf II 1,3 nie odpala, lub gaśnie

Post autor: VWEdytka » ndz mar 20, 2011 18:19

Bez pomiaru, powiem wprost, na kilka metrów do góry paliwo strzelało. Po przekręceniu jedynie na sekundę kluczyka. Chyba przyczyną jest przekaźnik, u mnie nr 67. Jeden wtyk jest prawie w całości czarny. Może jest jakiś sposób by ten stary tak zrobić by odpalić? Nawet niech on cały pójdzie po jakimś czasie. Ale czy na pewno dochodzi prąd do wtrysku chcę sprawdzić. Bo było sprawdzane już chyba wszystko i najlepsze, że wszystko działa. Ale osobno w sumie ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości