1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » śr sty 05, 2011 20:23

wiem że opisałeś i wdzięczny ci jestem za to ale nigdy w życiu nie robiłem sam takiej poważnej naprawy i musisz mi pomóc :D
Obrazek
Obrazek
wężyk z numerem 1 ma być połączony z tą częścią z ostatniego zdjęcia?
wężyk nr 2 zaślepiony
przewód nr 3 mam wpiąć w ten kabel co idzie do tego jeża?
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » czw sty 06, 2011 14:17

odpaliłem gada :D oczywiście dzięki dużej pomocy pawła marka, bez niego nic bym nie zrobił :)
podłączyłem wszystko tak jak wyżej i po włączeniu zapłonu słychać cyknięcie. to chyba dobrze? gofer odpalił ale przez cały czas musiałem trzymać nogę na gazie bo w przeciwnym razie obroty z 1000 spadały stopniowo aż zgasł. kopcił na czarno jak nie wiem a gdy dodałem gazu to reagował tak jakby w zwolnionym tempie. w skrócie nie miał takich obrotów jakie powinien mieć. gdy się zagrzał wszystko wróciło do normy oprócz obrotów które utrzymywały się najpierw w granicach 1500 a potem w okolicach 2000

Obrazek
tak wygląda po nagrzaniu
zauważyłem że jak silnik zimny to te dwie części zaznaczone numerem 1 nie stykają się.
z części nr 2 czasami wylewa się paliwo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: Paweł Marek » czw sty 06, 2011 21:46

ad 1 ma tak być
ad2 strzeliła membrana tzw pompki przyśpieszającej to musisz zrobić szybko bo grozi pożarem, jest do dostania ale weź starą na wzór bo w sklepie są 3 rodzaje długości jej trzpienia bez porównania mogą nie dobrać.
Co do kopcenia - pierwsze sprawdzić membranę pod pokrywką w kształcie rombu z 2 śrubkami na fotce nad czerwonym kółkiem z cyfrą 1 - mogła pęknąć co skutkuje przelewaniem gaźnika, w razie pękniecia zastąpić ją kawałkiem gumy i można jeździć szukając na spokojnie nowej. (poznasz jeszcze po tym że jak zaciśniesz wąż paliwa to po chwili obroty na jakiś czas się normują - kiedy poziom paliwa opadnie do właściwego w gaźniku). Cierpliwości , sprawnego gaźniczka nie kupiłeś o czym świadczy ten wyciek ale dojdziesz do ładu bo widzę zapał w tobie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » pt sty 07, 2011 12:54

Obrazek
Obrazek
na zdjęciu 1 są graty z nowego gaźnika. ten mechanizm jest cały rozklekotany a membrana dziurawa. jeżeli chodzi o ten romb to nic nie tak nie dostrzegłem
założyłem części ze zdjęcia nr 2 oprócz tego grzybka. już nie cieknie ale dalej go zalewa i kopci. zrobiłem ten test z zaciśnięciem wężyka i w obu przypadkach gdzieś po minucie dostał przez chwile normalnych obrotów.



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » sob sty 08, 2011 11:44

wczoraj stan na bagnecie wskazywał pół centymetra ponad max a dzisiaj już centymetr i wyraźnie czuć paliwem :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: pozostaje mi się z tego śmiać bo płakać to już nie zamierzam :lol: przez 1,5 roku autem zrobiłem 10tys, wj***łem mnóstwo kasy, nie mówię o nerwach a i tak więcej czasu przy nim grzebie niż jeżdżę. a jak już jadę to się modle żeby się nie spierd***ło a i tak się pie***li! na 100 pytań czy mam auto dobre odpowiada na 80 że nie a na pozostałe 20 że dobre ale daleko nie mogę jechać bo się zj***e. za każdym razem jak poruszam się tym czymś to myślę ile mnie będzie laweta kosztować :( trzeba przyznać że nie trafiłem z tym autem, rozje***e jest niesamowicie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: Paweł Marek » sob sty 08, 2011 11:51

Tylko nie wymiękaj. :) Gaźnik przelewa i tyle, sprawdź jeszcze dla pewności czy pompka benzyny nie cieknie. Pod tym rombem daj kawałek zwykłej gumy i zakręć na nią ciężko czasem wypatrzec nieszczelność w tych dwóch uszczeleczkach. Zobacz na pływak czy nie pękł i czy zawór iglicowy trzyma. Nie wiem ile dałeś za ten gaźnik ale niestety jest popsuty. Ale na spokojnie dasz sobie z tym rady, przynajmniej odpada kłopot z elektroniką z 2EE


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » sob sty 08, 2011 12:05

120zl dałem za gaźnik. w każdej chwili mogę go zwrócić i chyba tak zrobię. pod pompką widać zaciek. nie wiem gdzie pływak jest i nie wiem gdzie zawór iglicowy. mogę komuś podwórko wybrukować a nie auto naprawić :crazy: biorę młotek, majzel i idę do garażu, po gaźnik



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » sob sty 08, 2011 13:32

Obrazek
Obrazek
wyczyściłem te dwie dysze. pływak jest dobry. a z tą gumą to jeszcze gorzej jest

niedawno był robiony remont silnika, pierścienie dobrej firmy, uszczelniacze, uszczelki. ledwo co dotarte a już takie problemy. to wina tylko gaźnika czy źle to wszystko zostało zrobione? wcześniej jak ten stary gaźnik zaczął się psuć to zauważyłem że poziom oleju wzrósł o pół centymetra. dowiedziałem się że założenie nowych pierścieni na stary tłok jest pozbawione sensu ponieważ te elementy nie będą ze sobą dobrze współpracowały. no szkoda 1000zł poszło się walić



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » sob sty 08, 2011 16:50

ale jest +! mam dobre hamulce i blachę, podstawa:)
co do - to na pewno silnik. 330 000 już pykło, czas na kapitalny remont
układ kierowniczy wyrobiony
elektryka szwankuje
skrzynia do remontu
wywiane uszczelki w szybach
sprężyny i amortyzatory tez aczkolwiek z tym bym się wstrzymał
2+ i 6-

5tys braknie. kupiłem auto od kolegi. mówił że nic przy nim nie robił tylko jeździł. debil



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: Paweł Marek » sob sty 08, 2011 19:59

Czyli zatrzymałeś się z meislem, to ok. Taki przebieg to masz połowę do remontu głównego więc główkuj nad tym gaźnikiem, sciąg sobie tekst niedomagania Pierburga 2E2, wejdź na gaznik.pl dowiesz się co to za elementy co pisałem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: ostry » ndz sty 09, 2011 12:32

doszedłem do wniosku że ta grucha (BRPP) jest albo źle podłączona albo nie działa. odłączyłem ją i silnik tak samo pracuje



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

1.6PN + gaźnik 2ee jak podłączyć?

Post autor: ostry » pn sty 17, 2011 12:11

zwróciłem gaźnik 2e2 i kupiłem 2ee. mam kilka zagadek do rozwiązania w związku z tym proszę o pomoc:)
Obrazek
Obrazek
mam 2 węże z wody i nie wiem co z nimi zrobić?
Obrazek
Obrazek
do poprzedniego gaźnika(2e2) był podłączony kabel który znajduje się wyżej na zdjęciu. jak włożę coś metalowego w przewód niżej to załącza się wentylator. hmm nie wiem co mam z nimi zrobić



Awatar użytkownika
stevo
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 246
Rejestracja: czw lip 16, 2009 13:21
Lokalizacja: Koszalin Słupsk
Kontakt:

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: stevo » pn mar 28, 2011 20:07

Panowie, mam pytanie, ponieważ nie dawno kupiłem silnik z gaźnikiem 2e2 i podłączam go zamiast poczciwej PN'ki z gaźnikiem 2EE. I tu moje pytanie, kupując silnik, nie było w gaźniku wtyczki od automatycznego urządzenia rozruchowego. Jest jakby dziurka po nim. Co mam z tym zrobić ? Wymienić całą pokrywę ?
Obrazek


Obrazek <-- mkII by Stevo

Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

1.6PN + gaźnik 2e2 przeróbka

Post autor: Pawel_Mk2 » pn mar 28, 2011 22:45

witam mam taki problem chciałem zmienić gaźnik 2e3 (od silnika 1.3) na 2e2 który wyjąłem od jetty 1.6 za 50 zł.Oczywiście w montazu przeszkadza ten największy siłownik zawadza o kolektor.mam podstawke na kolektor od 1.3 i podstawke od 2e2 z jetty i na zadnej z nich nie jest mozliwe załozenie....
spiłowałem trochę kolektor i nadal mi zawadza,nie chce piłować dalej, bo zrobię dziurę w kolektorze i będzie po zabiegu,pyzatym nie możne łapać lewego powietrza wszystko musi byc idealnie założone.Mozecie cos poradzic mam kolektor ssacy zmienić ? czy próbować zrobić cos z tych podstawek
przydała by się płytka aluminium można by z niej zrobić podstawkę i na nia gume pod gaznik nasadzic?
a czy jest opcja wyjęcia tego silownika i czy będą wolne obroty? bo założyłem gaźnik bez niego i po odpaleniu obroty gwałtownie szły w górę i się zawieszały
nie pamietam doklanie 2 tys lub 3 tys
czy bedzie to chodzic bez tego silownika jest taka możliwość ? auto na gazie głownie będzie chodzić
moze ktos cos doradzic jak pokombinować coś zaślepić, połączyć razem itp zeby silnik mial wolne obroty i pracowal normalnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości