Golf II 1.6 benzyna. Strzela z tłumika na zimnym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Golf II 1.6 benzyna. Strzela z tłumika na zimnym

Post autor: xlsss » sob paź 14, 2017 11:52

Witajcie. Temat grzecznościowy. Sąsiad, starszy człowiek ma golfa z 90 roku mk2 1.6 benzyna. Od pewnego czasu strzela mu z tłumika i to porządnie. Jak silnik się zagrzeje jest już wszystko ok. Był u mechanika i wymienili mu przewody, świece za 250zł (!). Z racji tego, iż jest sympatycznym człowiekiem, nie chciałbym aby naciągali go na kolejne koszty. Pytanie do Was drodzy forumowicze, co może być przyczyną ? Nie siedzę w benzyniakach (mam diesla) i nie wiem od czego zacząć ?

Jak jedzie go zagrzać poza wiochę, to słychać kanonadę z 2 km :satan:

Z tego co zauważyłem, pompka paliwa podaje, świece nowe, przewody i kopułka nowa. Starszy Pan mówił, że czasami w filtrze paliwa nie ma paliwa (?). Czy to jest wina gaźnika ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Golf II 1.6 benzyna. Strzela z tłumika na zimnym

Post autor: Hubi14 » sob paź 14, 2017 21:08

a zapłon tu mu ustawiali czy nie? może przyśpieszacz zapłonu się uszkodził czy coś, a to, że nie ma paliwa po nocnym postoju to normalne, tam nie ma żadnego zaworu zwrotnego i się cofa wszystko.. jedyny minus tego to taki, że dłużej trzeba pokręcić rozrusznikiem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości