Gotujący się płyn chłodniczy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Doin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 24, 2017 19:32
Auto: GOLF MK4 1.9 TDI 115KM
Silnik: AJM

Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Doin » sob mar 04, 2017 18:16

Witam, mam problem z gotującym się płynem chłodniczym w golfie II 1.3 na gaźniku. Płyn w zbiorniku za zimnym nie bulgota jest czysty, wężyk ten cienki jest drożny. Wiatrak działa ale się nie załącza, na kostce pojawia się znikome napięcie(np 0,3v). Wąż górny od chłodnicy po zagrzaniu jest gorący i twardy ten dolny też jest ciepły(troszkę zimniejszy od górnego). Temperatura na zegarach wskazuje prawidłowo. Chłodnica jest ciepła więc zapowietrzona nie będzie. Co może być przyczyną takiego stanu ?. Czytałem podobne tematy ale żadnego rozwiązania nie znalazłem. Podejrzewam czujnik na chłodnicy, oprócz niego co jeszcze może być przyczyną ?.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: hak64 » ndz mar 05, 2017 07:39

Doin pisze:Wiatrak działa ale się nie załącza,
A to nie wystarczy?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Doin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 24, 2017 19:32
Auto: GOLF MK4 1.9 TDI 115KM
Silnik: AJM

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Doin » ndz mar 05, 2017 11:50

hak64 pisze:
Doin pisze:Wiatrak działa ale się nie załącza,
A to nie wystarczy?
W sensie co ?. Sprawdzałem wiatrak na krótko i nie jest spalony, po zmostkowaniu 1 i 3 pinu kostki czujnika się załącza na 1 i 2 żadnej reakcji(nie wiem czy to prawidłowo).



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: hak64 » ndz mar 05, 2017 13:16

Skoro sie nie załącza to nie masz chłodzenia. Wiatrak ma się włączyć po przekroczeniu optymalnej dla silnika temperatury pracy. Jeśli tego nie robi, to temparatura rośnie, bo to pęd powietrza powodowany działaniem wentylatora ma wychładzać chłodnicę.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Doin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 24, 2017 19:32
Auto: GOLF MK4 1.9 TDI 115KM
Silnik: AJM

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Doin » ndz mar 05, 2017 20:24

hak64 pisze:Skoro sie nie załącza to nie masz chłodzenia. Wiatrak ma się włączyć po przekroczeniu optymalnej dla silnika temperatury pracy. Jeśli tego nie robi, to temparatura rośnie, bo to pęd powietrza powodowany działaniem wentylatora ma wychładzać chłodnicę.
Tak znam zasadę działania wiatraka, tylko moje pytanie brzmi czy za włączanie wiatraka odpowiada ten czujnik na chłodnicy tak ?. Druga sprawa czy to przegrzewanie może być spowodowane też samym termostatem(oba węże na chłodnicy były gorące- dolny troszkę mniej) bądź korkiem od zbiorniczka wyrównawczego ?. Da się w ogóle taki korek jakoś wykluczyć- zdiagnozować ?. Dodam jeszcze, że po zagotowaniu płyn wyleciał z całego zbiorniczka(wyrzuciło go)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: hak64 » pn mar 06, 2017 12:09

Termostat w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. Gdyby był zamknięty, to chłodnica pozostała by zimna. Otwarty zaś powoduje, że chłodnica zaczyna się nagrzewać od razu (powinna dopiero po osiągnięciu normalnej temperatury pracy silnika (wtedy ma się otwierać termostat). Korek na zbiorniczku też raczej odpada. Prędzej winy doszukiwałbym się w niewydolnej pompie wody. Skoro jednak nie załącza się wentylator, to sprawdź czujnik i kabelki pomiędzy czujnikiem a wiatrakiem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Doin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 24, 2017 19:32
Auto: GOLF MK4 1.9 TDI 115KM
Silnik: AJM

Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Doin » pn mar 06, 2017 22:14

Problem wydaje się być rozwiązany. Wymieniony termowłącznik i wiatrak się załącza, samochód stał kilkanaście minut włączony i nie gotowało płynu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości