mk2 swap 2e problem z benzyna

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » sob cze 18, 2011 23:04

maciejhan pisze:
skazany88 pisze:dolot niby ok. ale dzwne jest to ze odpale go na benz. pochodzi ok 2min i zaczyna falowac. i ponownym odpalenie to samo sie powtarza, mozliwe ze komp winny?
Do jakiegoś czasu chodzi wtryskiwacz rozruchowy i podaje mu o wiele więcej paliwa, do takiej ilości powietrza która praktycznie mieści się w tym przekroju dolotu.Na polskie: więcej powietrza nie damy rady dostarczyć więc przepływka nie musi tego mierzyć, dajemy dużą dawkę paliwa.
Sprawdził bym jeszcze czujnik temperatury zasysanego powietrza bo to on powinien informować o tym że odpalasz już ciepły silnik i wtedy falowanie masz od samego początku.
jeździłem rok z odpiętą przepływką + lpg

chodzi ci o ten czujnik w przeplywce?



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: maciejhan » wt cze 21, 2011 20:59

nie z boku listwy wtryskowej.



Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » pt gru 16, 2011 23:21

a wiec dalej stoje w punkce zero

wczoraj wymienilem
rure dolotu bo moja byla pocieta
instalcja +komp
czujniki
przepsutnica


i dalej to samo:(

i jest tak chodzi w miare ok przez 5km (poki nieosiagnie temp)

pomocy


mozliwe ze listwa zatkana lub krokowiec?



nurek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 02:33

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: nurek20 » sob gru 17, 2011 12:49

Kolego przejrzyj ten wątek widzę że coraz więcej osob walczy z 2E...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=427197" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » wt gru 27, 2011 22:50

wymiiona listwa wtrsykowa, krokowiec i przeplywka nastepna brak sil :(


aa i dzis go 1 raz zdiagnozowalem
i wyskakuje blad

potencjometr skladu mieszanki zwarcie do plusa czego sie to tyczy?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: Paweł Marek » wt gru 27, 2011 22:56

inaczej TPS, wtyczka przy przepustnicy. Wbij się szpilką w kabel środkowy, podepnij do tej szpilki i do masy voltomierz, włącz zapłon, napięcie ma płynnie rosnąć do ok 4.8 V w miarę otwierania przepustnicy palcem. Kabel sygnałowy TPS czyli środkowy jest naruszany jeśli była kiedyś instalacja LPG - pod tym kątem szukaj. Po zdjęciu wtyczki na włączonym zapłonie mierzysz też napięcie zasilające TPS - pomiędzy bocznymi stykami - ok 5V ma być, jeśli niema - osobno sprawdź czego brak plusa czy masy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » pn sty 09, 2012 23:30

dokladnie to byl blad g74 i tyczyl sie potencjometra CO brakowalo mu plusa. juz jest zrobione miedzy czasie juz 3 przeplywki na podmianke byly,

co teraz pompa? dodam ze cisnienie manometrem jest ok 3,5 bara i napiecia na tps i przeplywce mierzone i jest OK

powoli to juz wyminienilem caly osprzet;/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: Paweł Marek » wt sty 10, 2012 01:01

skoro masz takie ciśnienie to wystarczy, pewnie listwa ale nie namawiam od razu na kupowanie tylko weź to pod uwagę, nie jest droga za 120 można całą razem z regulatorem dostać. A co teraz z silnikiem jakaś zmiana jest?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » wt sty 10, 2012 23:10

Paweł Marek pisze:skoro masz takie ciśnienie to wystarczy, pewnie listwa ale nie namawiam od razu na kupowanie tylko weź to pod uwagę, nie jest droga za 120 można całą razem z regulatorem dostać. A co teraz z silnikiem jakaś zmiana jest?

zeby bylo smiesznie listwa tez wymieniona. teraz jest tak ze czasem ma kopa po odpalaniiu ale ok 4km potem zabka i nazmiane jedzie przerywa itd, a czasem od poczatku lipa



Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » wt kwie 10, 2012 22:03

meka trwa dalej, sprawa ma sie tak ze w piatek wymienilem pompe paliwa bo tylko tego juz niezmienilem:( i ........ okazalo sie pompka odczepila i hulala po baku dodam ze auto do swapu bylo po dachu a nikt niezajrzal do baku, ale cisnienie bylo OK. 3,5bara
no i podpialem stara przeplywke po strzalach taka juz zjeb... tylko do odpalania i jeszce gorzej auto wogole niechce jezdizc na PB.
podpialem wiec taka idealna ale od mk2 pb innaej narazie niemam i auto dziala jak kiedys jedzie 500 metrow spidem i potem odcinka i tak wkolko

zmiana jaka zauwazylem po zmianie pompy to ze bez przyplywki auto chodzi rowniiutka niegasnie itd ale przyspiesza krokowo\\

tak wiec pchac sie nzow w przeplywke nowa czy dac spokoj?? bo juz wszystko wymienilem oprocz bloku i glowicy:/



nurek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 02:33

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: nurek20 » czw kwie 12, 2012 00:28

Kolego ja też walczę ze swoim 2E udało mi się już do czegoś dojsć i wydaje mi się że przepływomierz od mk2 pb nie nadaję się ponieważ sprężyna przepływomierza jest słabiej naciągnięta i samochód na niej kuleje ponieważ dostaje wiecej paliwa tak gdzies czytałem u mnie jak podciągnę sprężynę jest może nie idealnie ale przynajmniej na zimnym i ciepłym chodzi równo i co najważniejesze ma kopyto jak depne to idzie. Dopiero jak bawiłem się w grzebanie przy przepływomierzu to zauważyłem że pod tą pokrywką jest scieżka po której chodzi palec przepływomierza może być tak że jest ona wytarta wtedy jedyna opcja opuscic scieżkę. Dla testu może otworzyć klapke w przepływcę i zobaczyć jakie masz wychylyenie potencjometru na wolnych obrotach u mnie samochod chodzi dobrze jak palec jest na wysokosci 2 odczepu scziezki inaczej tego nazwać nie umiem
Podsumowując to co może być przyczyną
Czujnik Temperatury 4pin
TPS
Lambda
Przepływomierz
Nieszczelny dolot
Zapieczony Wtryskiwacz(Lejący)
Słaba masa
Przekaźnik nr 30 czesto pojawija się zimne luty auto szaleje i ciągnie komp prąd przez silnik krokowy
Czujnik Spalania stukowego
Kable,swiece palec, ogolnie układ wysokiego napiecia
Pompa paliwa musi mieć 3 bar
Regulator Cisnienia paliwa sprawdz czy nie puszcza scignij wężyk podcisnieniowy z kolektora dolotowego jak nie ma w nim paliwa to jest ok
To jest ponoć prosty system wtryskowy ten digifant ale *#cenzura#*... człowieka potrafi bardziej niż kobieta:)



Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » pt paź 12, 2012 21:31

chłopy dalej walcze maja pascia:D
wymienione
-nowka przekaznik 30
-nowa cala odma
-nowa pompa paliwa- miedzy czasie wpadlo mi cos w rozrzad i chce obalic mit " 2e jest bezkolizyjne" nie jest:D


i przyszlo zimno ostatnio i zauwazylem ze auto chodzi lux jak PB tak z 4km potem jeb roletka, wiec na probe podpailem inny czujnik od wody tak luzem z boku zeby myslal ze caly czas jest zimny i co.........
chodzi jak marzenie caly czas.. tak wiec kto mi powie co robic ?



Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: djchester » śr paź 31, 2012 12:06

To może i ja się przyłącze do tematu, zrobiłem swapa w moim mk3 z 1.8 na 2.0 2E, na zimnym strasznie ciężko pali, jak zapali wkręca się ładnie ale po zejściu z obrotów albo zgaśnie albo dojdzie do 300obrotów i wzrośnie do 1000. Puki zimny jedzie jak się zagrzeje przestaje palić na 1 gar potem pali i tak w kółko. Nie wspomnę że gdy przełączę z PB na LPG to jest szczał taki że blosa wyrywa z przewodów, raz zrobiłem celowo nieszczelność by zobaczyć jak działa na LPG odziwo działa i to łądnie, więc problem jest z benzyną ale gdzie już nie mam pojęcia. Wymieniać to wszystko co podaliście :( ? bo nie mam niestety skąd pożyczyć części.

Pozdrawiam.

skazany88, a ty kolego uporałeś się ? z problemem ?


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk2 swap 2e problem z benzyna

Post autor: skazany88 » czw lis 01, 2012 17:51

djchester pisze:To może i ja się przyłącze do tematu, zrobiłem swapa w moim mk3 z 1.8 na 2.0 2E, na zimnym strasznie ciężko pali, jak zapali wkręca się ładnie ale po zejściu z obrotów albo zgaśnie albo dojdzie do 300obrotów i wzrośnie do 1000. Puki zimny jedzie jak się zagrzeje przestaje palić na 1 gar potem pali i tak w kółko. Nie wspomnę że gdy przełączę z PB na LPG to jest szczał taki że blosa wyrywa z przewodów, raz zrobiłem celowo nieszczelność by zobaczyć jak działa na LPG odziwo działa i to łądnie, więc problem jest z benzyną ale gdzie już nie mam pojęcia. Wymieniać to wszystko co podaliście :( ? bo nie mam niestety skąd pożyczyć części.

Pozdrawiam.

skazany88, a ty kolego uporałeś się ? z problemem ?

niestety nie chyba sie trzeba poddac i zapomniec o PB bo juz koszty przerosly sens tego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości