Wysokie spalanie 1.5 JB Solex 34 pict 5

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kaczy_ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 21, 2012 17:46
Lokalizacja: Kielce

Wysokie spalanie 1.5 JB Solex 34 pict 5

Post autor: kaczy_ck » sob sty 12, 2013 19:38

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Posiadam golfa mk1 z 80r. z silnikiem 1.5 JB oraz gaźnikiem Solex 34 pict 5.
Moje pytanie jest następujące: ile powinno wynosić w przybliżeniu spalanie w takim aucie w mieście jak i na trasie?

Po zakupie auta zostały zmienione: wszystkie przewody paliwowe, wszelkie gumowe przewody, które mogłyby być powodem ciągnięcia lewego powietrza, kopułka rozdzielacza i chyba tyle jeśli chodzi o układ paliwowy. Zregenerowany oraz ustawiony został również sam gaźnik. Ssanie mam automatyczne, jednak mechanik postarał się tak wszystko ustawić aby wyłączało się w miarę wcześnie i rzeczywiście tak jest, bo auto po 3-4 minutach pracy schodzi z wysokich obrotów. Autko pracuje idealnie oraz bardzo szybko się zbiera.

Wracając do sedna - nurtuje mnie mianowicie wysokie spalanie w mieście, po zatankowaniu pod korek i przebyciu 200 km dotankowałem i do zbiornika weszło 27 litrów paliwa czyli 13,5/100 km...Czy to normalne? Dodam, że jeżdżę spokojnie, nie przekraczam 3-4 tys. obrotów. Po zapoznaniu się z tematem na angielskich forach fanatyków mk1 dochodzę do wniosku, że spalanie powinno być rzędu 10 litrów po mieście.

Pozdrawiam i proszę o opinie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wysokie spalanie 1.5 JB Solex 34 pict 5

Post autor: marcin7x5 » pn sty 14, 2013 12:13

Ja jak miałem mk1 to palił mi 10L (zima) w miescie a na trasie 7. Może masz założone zbyt duże dzysze w gaxniku lub masz ustawiony zbyt wysoko poziom paliwa w komorze pływakowej. Nie wyczuwasz zapachu paliwa z rury wydechowej na biegu jałowym? Sprawdź też czy ta górna przepustnica rozruchowa jest w pełni otwarta na rozgrzanym silniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk1 (1974 - 1983)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości