Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

kszyfta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 18:16
Lokalizacja: gliwice

Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Post autor: kszyfta » pt maja 04, 2012 14:14

Witam, od pewnego czasu borykam sie z problemem z którym nie potrafię sie uporać, otóż, Golf Mk1 z silnikiem od Golfa II 1,3 benz. na gaźniku pierburg 1b zaczął dosłownie " z dnia na dzień" gasnąć. Początkowo zdarzało sie to tylko po nagrzaniu silnika, ale po tygodniu moze dwóch gasnie zaraz po odpaleniu,
Zacząłem "wąchać" po googlach i wymieniłem nast. rzeczy : podkładkę pod gaźnikiem która nachodzi na kolektor, wszystkie przewody podciśnienia, przedmuchałem wszystkie przewody paliwowe, ustawiłem zapłon, w kolejce czeka jeszcze pasek rozrządu, ALE nic nie poprawiło opisywanego problemu.
Golf jak gasł tak nadal gaśnie, juz niemam pojęcia co z tym zrobić.. moze wy macie jakieś pomysly co to moze być?
Kolega mi jeszcze mówił że czujnik halla moze być uszkodzony, ale jakoś nie biore tego pod uwage,

Z góry dziekuje za odp i proszę o jakąkolwiek pomoc.

ps. naszukałem sie naprawdę dużo i w kazdym wypadku temat ucinał się po kilku postach.



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Post autor: carljohnson » pt maja 04, 2012 18:38

sprawdź ten czujnik halla, a potem wyciągnij i obejrzyj gaźnik, 1b ma ssanie ręczne?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Post autor: Paweł Marek » pt maja 04, 2012 20:33

No właśniekszyfta, trzeba więcej napisac szczegółow, silnik z golfa II gaźnik z golfa I to skąd mamy wiedzieć czy masz aparat zapłonowy starego typu stykowy czy na czujniku halla. Póki co sprawdź czy iskra nie znika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kszyfta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 18:16
Lokalizacja: gliwice

Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Post autor: kszyfta » pt maja 04, 2012 21:32

carljohnson pisze:sprawdź ten czujnik halla, a potem wyciągnij i obejrzyj gaźnik, 1b ma ssanie ręczne?
ma ssanie automatyczne,

aparat na czujnik halla,

przed chwilą chcialęm wybrać sie na objazdówke, i niestety auto po 5km zaczęło tracic moc i zgasło, wrócił na holu, jednak bede zmuszony jutro sprawdzić czujnik halla, i miejmy nadzieje w nim bedzie tkwil problem, bo zaczyna mnie juz to drażnić,

Dzieki chłopaki za pomoc, jesli macie jeszcze jakieś sugestie dotyczące tego problemu piszcie !! Odwdzięczę sie browarem na jakimś evencie :D



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Post autor: maciejhan » pt maja 04, 2012 21:38

Jak masz możliwość podmień cewkę zapłonową,
najczęściej jej koniec objawia się tym że auto po rozgrzaniu gaśnie- ostygnie zapali i tak w kółko, aż nie idzie odpalić.



kszyfta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 18:16
Lokalizacja: gliwice

Re: Gasł po nagrzaniu akt. caly czas gaśnie!

Post autor: kszyfta » pt maja 04, 2012 21:48

maciejhan pisze:Jak masz możliwość podmień cewkę zapłonową,
najczęściej jej koniec objawia się tym że auto po rozgrzaniu gaśnie- ostygnie zapali i tak w kółko, aż nie idzie odpalić.
własnie dobrze sie sklada bo mam do dyspozycji golfa 2 z tym samym silnikiem, wiec jutro bede działał w temacie, i nóż widelec sie uda,
Dzięki wielkie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk1 (1974 - 1983)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości