[COUNTRY] Podpora wału

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: tomogolf2 » pt lut 12, 2016 16:05

masz jakis namair gdzie to regeneruja? tez bym do nich wyslal


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: kret077744 » pt lut 12, 2016 17:08

tomogolf2, co Ty za syncro posiadasz ??
TWG z Rumii ma matryce żeby zregenerować podpore od syncro. koszt koło 100zł sztuka z nowym łożyskiem.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: tomogolf2 » pt lut 12, 2016 18:07

kret077744 pisze:co Ty za syncro posiadasz ??
zwykłe stare syncro ;p dawca organow do mojego drugiego auta


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 28, 2016 18:20

Dołączę do tematu podpory...Wiadomo ze obudowa jest stalowa więc na pewno da się to jakoś naprawić spawając....albo robiąc nową-wytaczając nowy pierścień i dospawując mocowanie... Wkład gumowy raczej na pewno można dostać w Ted-gumie-sam kupowałem a koszt wynosi 70 złotych.
Jedynym problemem jest łożysko! Szukałem wszędzie. Wiele hurtowni i magazynów z łożyskami dziwiło się widząc to łożysko, bo mimo że widoczne były numery to w katalogach nie ma takiego łożyska! Dopiero jeden mądry człowiek znalazł w....podzespołach! Okazuje się ze to łożysko jest zastosowane współcześnie na wyjściu wałka napędowego klimatyzacji w Toyocie (nie pamiętam w jakim modelu), no i można je kupić osobno....Więc kupiłem, wstawiłem i jeżdżę juz dwa lata!



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » pn wrz 12, 2016 22:48

Panowie,wkład gumowy można kupić w firmie Ted-Gum i wszystko pasuje. Można zadzwonić do nich a tam wszystko wytłumaczą jak wtłoczyć w gumę nowe łożysko a później całość w oczyszczoną podporę. Kupiłem od nich, zrobiłem jak kazali i chodzi już trzeci rok! Problem jest z łożyskiem bo takich rozmiarach trudno znaleźć w katalogach łozysk ale okazuje się ze jest to typowe łożysko hermetyczne z Toyoty Yaris na wyjściu wałka napędu kompresora klimatyzacji.... I to wszystko! Podpora jest oryginalna ( zawsze można naprawić prze spawanie) a reszta wymieniona na nowe!



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Folxs » wt gru 13, 2016 01:28

darwaz pisze:http://oilexpert.pl/ 130zł dla forum 120zł za podporę i łożysko, tylko że trzeba zadzwonić. W sumie to na wszystko dla forum vwgolf 5% zniżki. Ale z tymi łożyskami jest problem, w tym sklepie mają jeszcze 2 takie komplety podpory i łożyska i to jest wszystko co jest dostępne w hurtowniach w polsce na dzień dzisiejszy. Podobno ma być nowa dostawa łozysk w tym tygodniu i mają sbyć. To łożysko w tym wymiarze jest bardzo nietypowe, nikt tego masowo nie produkuje.
To od czego jest w sumie ta podpora ? Od Mercedesa W202 z łożyskiem od kompresora klimy czy jakaś inna kombinacja?
Pasuje to na przód i tył?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » wt gru 13, 2016 02:28

Folxs pisze:
darwaz pisze:http://oilexpert.pl/ 130zł dla forum 120zł za podporę i łożysko, tylko że trzeba zadzwonić. W sumie to na wszystko dla forum vwgolf 5% zniżki. Ale z tymi łożyskami jest problem, w tym sklepie mają jeszcze 2 takie komplety podpory i łożyska i to jest wszystko co jest dostępne w hurtowniach w polsce na dzień dzisiejszy. Podobno ma być nowa dostawa łozysk w tym tygodniu i mają sbyć. To łożysko w tym wymiarze jest bardzo nietypowe, nikt tego masowo nie produkuje.
To od czego jest w sumie ta podpora ? Od Mercedesa W202 z łożyskiem od kompresora klimy czy jakaś inna kombinacja?
Pasuje to na przód i tył?
Podpora jest od jakiegos mercedesa ale nie pamietam jakiego. Lozysko od klimy od jakiegos clio chyba. Pasuje na tyl. Na przod trzeba przedluzyc jedno ramie.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » sob lut 18, 2017 10:24

Gdyby ktoś chciał zrobić sobie sam nową osłonę lub coś dopasować to podaję wymiary...Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: jhosef » sob lut 18, 2017 20:36

W Rumunii (Rumi koło Gdyni) ponoć regenerują podpory.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » sob lut 18, 2017 21:16

W Toruniu też...w firmie która zajmuje się wałami pędnymi do samochodów. Tylko czy warto skoro można kupić na Allegro wkład? Sam to robiłem i usuwałem starą gumę z łozyskiem.Piaskowałem podporę,spawnąłem ewentualne nadpęknięcia i malowałem proszkowo. Wstawiłem nową gumę z łozyskiem i po robocie...



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Folxs » ndz lut 19, 2017 00:54

Ja kupiłem dwie te podpory od W202 i jedna pasuje do przeróbki, a druga nie wchodzi. Co robić żeby tylna podeszła i od czego? Ktoś pisał że od BMW - jakiego dokładnie, to wyprubuję.
(Jak co to mam dwa zestawy od W202 podpora z gumą marki SWAG i dwa łożyska OPTIMAL na sprzedaż jakby ktoś chciał przednią sobie zrobić, bo myślałem że podejdą na obydwa miejsca te od W202)



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 08:43

Najwięcej problemów jest z tą środkową podporą (rysunek wyzej),bo jest tam łożysko kulkowe o bardzo dziwnych wymiarach. Jeśli sama obudowa podpory nie jest uszkodzona i nadaje się do naprawy to radzę wymienieć tylko wkład gumowy z łożyskiem.
Ostatnio do kupienia widziałem tutaj:
http://allegro.pl/podpora-walu-vw-t5-go ... 57161.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A jeśli wszystko jest do wymiany to warto kupic całe nowe:
http://allegro.pl/podpora-walu-lozysko- ... 43453.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Można robić jakieś przeróbki ale czy to się uda?Jaką mamy gwarancje ze podpora będzie w osi wału? Jesli nie będzie to guma wciąz będzie naciągnieta w jedną stronę i szybciej się zużyle...łożysko też!



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Folxs » wt lut 21, 2017 20:05

Ta ostatnia podpora za 200zł to nie jest to samo co od Mercedesa W202? Czy jest mniejsza?



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » wt lut 21, 2017 20:50

Raczej nie jest to samo...O ile pamięć mnie nie myli,bo robiłem to 4 lata temu to od merca ma innego rodzaju mocowanie i inny rozstaw otworów... Ta z za 200 jest na pewno od Country!
Na zdjęciu moja uszkodzona ori podpora wału bez łożyska. Można porównać a wyzej dokładne wymiary.

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości