zawieszenie vw golf country

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

wyro85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 04, 2011 20:38

zawieszenie vw golf country

Post autor: wyro85 » czw maja 05, 2011 07:20

witam serdecznie potrzebuje pomocy w dobraniu zawieszenia do vw golf country. Ciezko o oryginalne teleskopy i sprezyny;/;/ wiem ze mozna bez dobrac inne teleskopy ze sprezynami kwestia tylko przespawania ucha. nie chce przerobek od zwyklego golfa II bo wydluzenie teleskopow nic nie da skok i tak jest za maly dlatego wlasnie pytam. prosze o pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

zawieszenie vw golf country

Post autor: OsteR9019 » ndz wrz 04, 2011 18:53

Temat już ma kilka miesięcy ale nie mogę się powstrzymać by odpisać, bo może ktoś na to jeszcze trafi.
Otóż skok w zwykłym mkII i country jest taki sam, sprężyny to też nie problem dopasować.
Reszta zawieszenia podejrzewam że jest taka sama jak w zwykłym (oczywiście chodzi o przód).


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

zawieszenie vw golf country

Post autor: gateway1 » wt wrz 06, 2011 10:22

amortyzatory w country sa dluzsze oraz mocniejsze wiec od zwyklego golfa nie beda pasowac . wiec czekaja cie trzy opcje , 1 zrobienie tak zwanej rzeźby ,2 oddac amortyzatory do regeneracji [ opcja najlepsza ] 3 znaleźć kogos kto dorobi amortyzatory na wzor , nowe niedostepne [ ze trzy lata temu 1 przedni kosztowal 1000 zl a tylni 600 ] wachacze przednie sa takie same jak od zwyklego , tylne niestety pasoja od zwyklego syncro i chyba od passata syncro ,sprezyny to najmniejszy problem , wiec trzeba kombinowac i wiec jak najmniej jezdzic po dziurach .



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

zawieszenie vw golf country

Post autor: OsteR9019 » wt wrz 06, 2011 19:54

Ja dopasowałem z tyłu amortyzatory z zwykłego mk2. Różne źródła różnie podają ale niech będzie że różnica między zwykłym a country to 14cm, tyle różnicy pewnie będzie między syncro a country, zwykła ośka ma amortyzatory dłuższe od syncro. U mnie różnica w amortyzatorach wyniosła 6cm (zwykły a country), przy czym nie wiem jaki wariant kupiłem bo mogło być +20 i +40 lub po prostu standard. Co do tego czy mocniejsze to nie wiem, mi się jeździ dobrze najważniejsze że nie buja i skok jest ten sam, a sprężyny zamontowałem od b2 dzięki gateway. Dobrze że przednie wahacze są takie same, czyli tuleje też podejdą co nie przyprawia o ból głowy przy remoncie.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Faja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 28, 2007 22:17
Lokalizacja: Puławy

Re: zawieszenie vw golf country

Post autor: Faja » pt wrz 09, 2011 21:41

Są dwa rodzaje przednich amortyzatorów do seryjnych golfów. Nierozbieralne i rozbieralne czyli obudowa i wkład. Rozbieralne można do woli przerabiać. Tak więc wystarczy po wymontowaniu wkładu rozciąć obudowę poniżej kielicha sprężyny, przedłużyć go wspawując odpowiedniej średnicy rurę a następnie z cieńszej rurki wykonać dystans o długości dokładnie takiej o ile przedłużyliśmy obudowę. Do wnętrza obudowy wkładamy najpierw dystans a potem oryginalny wkład, skręcamy wszystko razem. Mamy dłuższą kolumnę z ogólnodostępnym seryjnym wkładem. Jak ktoś chce to może też rozciąć obudowę powyżej kielicha sprężyny aby np. zastosować dłuższą sprężynę itp...



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

zawieszenie vw golf country

Post autor: OsteR9019 » pt wrz 09, 2011 22:37

Faja
A jak jest z dobieraniem tych średnic, jak dobierałem na tył to całe złomowisko przeszukałem i nic odpowiedniego nie było, albo 2mm za mało albo za dużo i nie szło nic trafić. Pewnie pasowałoby od czegoś tam nietypowego, ale nie od rur np. centralnego, słupków ogrodzeniowych itp. Może pamiętasz jakie tam są średnice?


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Faja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 28, 2007 22:17
Lokalizacja: Puławy

Re: zawieszenie vw golf country

Post autor: Faja » śr wrz 14, 2011 21:04

Nie pamiętam dokładnych wymiarów. Po rozcięciu obudowy wspawałem rurę którą miałem pod ręką-miała trochę większą średnicę ale migomatem bez problemu dało się to zalać. Dla ułatwienia wklejam rzeczywiste wymiary typowych rur hydraulicznych tak żeby było wiadomo o co pytać w sklepie...
[img][IMG]http://images38.fotosik.pl/1086/5654da6ff9d503edm.jpg[/img][/img]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości