przywrócenie (downgrade) softu MFD (G do D)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
luki1980x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 29, 2012 20:41
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

przywrócenie (downgrade) softu MFD (G do D)

Post autor: luki1980x » wt gru 08, 2020 13:21

Witam serdecznie:) Potrzebuje pomocy w przywróceniu softu w MFD. Po krótce opisze problem. jakis czas temu kupiłem MFD, załozyłem, podłączyłem cyfrową zmieniarke i wszystko do tej pory jest ok. Ostatnio postanowiłem założyc licznik z pełnym fisem i tu sie zaczyna walka, licznik nie współpracuje z MFD, a mianowicie nie wyświetla info z radia na fisie.
- kodowanie licznika wykonane (21123)
- kodowanie MFD (00405)
- kable z zielonej kostki MFD do dodatkowej kostki do licznika doprowadzone
- licznik numer: 1J0 920 845 AX
- numer MFD zczytany z naklejki: 3B0 035 191 D
- numer MFD zczytany z VCDS: 3B0 035 186 D
Według tych numerów powinna to byc wersja D (chyba że sie myle), a wchodząc w opcje przytrzymując w radiu 3 i 6 wyswietla informacje NAV HW:1002/36416, co by mówiło, ze jest to wersja G. Posiadam płyty z PL menú do wersji C i D oraz do wersji G. Włozylem plyte z PL menú wersji C i D, płyte została przeczytana, lecz nie mozna jej było wystartowac, po włozeniu płyty z pl menu wersji G wczytało płyte i udało sie wystartowac, wiec mam menu w jezyku polskim i pewność, ze soft jest wersji G. Na próbe podłączyłem radio z oryginalnym softem B i bez problemu komunikował sie z licznikiem. Wiem, ze wersja G komunikuje sie przez szyne CAN, wersje nizsze poprzez dodatkowy kabelek z radia do licznika.
Mam wersje C i D nagrana na płyte, po włozeniu wczytuje, lecz nie mozna jej wystartowac. Czy jest jakas specjalna procedura zeby wgrać niższy soft niz jest aktualnie, czy nie da sie tego przywrócic? Wiem, ze w audi jest cos takiego jak blokada downgrade, która trzeba wyłaczyc w adaptacji, patrzylem ale w moim radiu ten kanał (97 w adaptacji) nie jest dostepny.
Jeśli nie da sie tego zrobic to zostanie podłączenie tuneta TMC i tu pytanie jaki numer bedzie pasował do mojej konfiguracji zeby to ruszyło? czy nie ma to znaczenia?



darkboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 13, 2019 15:55

Re: przywrócenie (downgrade) softu MFD (G do D)

Post autor: darkboy » ndz gru 27, 2020 13:30

Wpinasz się nie do zielonej wtyczki tylko jest osobna wtyczka czerwona do licznika bo to IMMO2. Też miałem z tym problem i się głowiłem, a wystarczyło dorobić parę pinów do wejścia licznika (3 mała wtyczka).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości