Ori radio 2din w miejsce 1din

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

brethil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 03, 2019 13:20

Ori radio 2din w miejsce 1din

Post autor: brethil » sob mar 07, 2020 18:14

Cześć,

chciałbym zmienić swoje radio 1din w golfie które do niczego mi nie pasuje na radio 2din z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/radio-vw-rcd2 ... 7435122992 Niestety jestem kompletnym amatorem w sprawach związanych z elektroniką, zatem moje pytanie brzmi czy będzie duży kłopot aby podłączyć to radio pod fabryczną instalację? Wtyczkę w samochodze mam jak na zdjęciu, czy trzeba będzie dokupić jakąś przejściówkę zarówno do wtyczki jak i anteny? Z tego co widzę do radia z aukcji podany jest kod, czy jest duży problem aby rozkodować takie radio?

Obrazek

Będę wdzięczny za pomoc i wyrozumiałość :-)



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Re: Ori radio 2din w miejsce 1din

Post autor: jarazm » sob mar 07, 2020 22:41

Po pierwsze nikt nie wie co Ty masz za auto.
Po drugie raczej nie jesteś świadomy , że to radio z aukcji nie odtwarza mp3 ( kup z odtwarzaniem mp3 ) . RCD200 wychodziły bez odtwarzania mp3 i z odtwarzaniem plików mp3
Po trzecie co to za wtyczka ? ( wróć do oryginalnej wtyczki . Znajdziesz w necie )
Po czwarte tu link do aukcji z radiem co odtwarza mp3 https://allegro.pl/oferta/radio-vw-rcd2 ... 4291fbf951 poniżej masz opcje "kup w zestawie "
Po piąte o jakim problemie rozkodowania tego radia Ty piszesz skoro kod = pin ? . ( masz ten kod-pin przy zakupie radia)
Po szóste jaki masz licznik w swoim aucie ? ( czy immo2 czy immo3 )
Koniec wyliczanki. Osobiście montowałem takie radio u siebie . Z tym , że auto moje to Golf 4 ( MK4 ) po zmianie licznika z immo2 na immo3. Nie testowałem tego radia na liczniku z immo2 ( pewnie by nie działało tak jak w modelach aut wyższych z których to radio jest ) . Rozumiesz ? ,że radio jest młodsze niż auto do którego chcesz je wsadzić ?
Ogólnie jest to wykonalne. W tematach na tym forum o RCD200 są moje posty



brethil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 03, 2019 13:20

Re: Ori radio 2din w miejsce 1din

Post autor: brethil » ndz mar 08, 2020 14:07

Przepraszam za braki, tworzyłem na szybko z telefonu i tak wyszedł nieskładny post, już uzupełniam :-)

Po pierwsze nikt nie wie co Ty masz za auto. - Golf IV (2000r, 1.6 SR, APF)

Po drugie raczej nie jesteś świadomy , że to radio z aukcji nie odtwarza mp3 ( kup z odtwarzaniem mp3 ) . RCD200 wychodziły bez odtwarzania mp3 i z odtwarzaniem plików mp3 - słuszna uwaga, dziękuję

Po trzecie co to za wtyczka ? ( wróć do oryginalnej wtyczki . Znajdziesz w necie ) - taka wtyczkę mam podłączona do radia które jest teraz zamontowane w samochodzie

Po piąte o jakim problemie rozkodowania tego radia Ty piszesz skoro kod = pin ? . ( masz ten kod-pin przy zakupie radia) - myślałem że dochodzi do tego jeszcze jakaś kwestia zabawy z elektronika :)

Po szóste jaki masz licznik w swoim aucie ? ( czy immo2 czy immo3 ) - prawdopodobnie licznik immo2, szczerze niezbyt wiem jak to sprawdzić, jak znajdę to edytuje na poprawny

Osobiście montowałem takie radio u siebie . Z tym , że auto moje to Golf 4 ( MK4 ) po zmianie licznika z immo2 na immo3. Nie testowałem tego radia na liczniku z immo2 ( pewnie by nie działało tak jak w modelach aut wyższych z których to radio jest ) . Rozumiesz, że radio jest młodsze niż auto do którego chcesz je wsadzić ? Ogólnie jest to wykonalne. W tematach na tym forum o RCD200 są moje posty - jestem tego świadomy, jednak myślałem, że może zagra bez problemów

Wygląda jednak na to, że jest to chyba trochę bardziej skomplikowane niż myślałem, przyjrzę się jeszcze bliżej tej kwestii i powrócę z pytaniami :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości