[głośniki] Głośniki z domowych kolumn do drzwi samochodu?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz wrz 03, 2006 09:14

już raz był Twój temat i pisaliśmy, żebyś rozpoczął od wzmacniacza, bo teraz to masz tylko "wzmacniacz"
po wymianie, napewno odczujesz różnice, a podpinając głośniki zanawet Dego albo inne cuda - na tym wzmacniaczu - dalej będzie to grało słabo...



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 03, 2006 10:27

Łuki, wzmacniacz bede zmienial mam juz pionka na oko tylko nieznam modelu kolega co go sprzedaje jezdzi tirem i trase teraz ma ale z tego co slyszalem bardzo ladnie mu gral.a te glosniki w drzwiach chce zmienic na mocniejsze i tak.odnosnie tych glosnikow z kolumn poprostu pytam a nie uparlem sie ze maja byc,poprostu mam do wymiany wzmacniacz i przod.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz wrz 03, 2006 12:26

A skąd wiesz, że te sinusy nie zagrają pod normalnym wzmacniaczem o wiele lepiej ?
Boschman to niestety pseudowzmacniacz i zwykły szumofon. Pionieer (o ile ze starszej serii) potrafił dostarczyć mocy, więc troche to wszystko robisz pochopnie wg mnie. Spokojnie podepnij najpier ten piecyk i sprawdź co będzie dalej. Po za tym troche tak dziwnie będziesz zmieniał ten zestaw, bo woofer od innego, zwrotka od innego... :(



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 03, 2006 12:30

Łuki, wiem ale twetery od sinuslive spalilem z jedna zwrotnica i kupilem okazyjnie zwrotnice i twetery jbl gto za 100 pare zloty,nowki zapakowane.wiem najpierw zmienie wzmacniacz jak radzicie jesli bedzie ok to sinuslive zostawie,ale przegladajac allegro natrafilem na te tannoye i dlatego sie spytalem czy je moznna bo to dobre kolumny i glosnik 165mm.



Martincob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 17, 2019 13:35
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [głośniki] Głośniki z domowych kolumn do drzwi samochodu?

Post autor: Martincob » śr mar 20, 2019 20:50

haha, aż przypomniała mi się historia jak mój kumpel rozebrał jakieś stare eltaxy coś takiego https://www.ceneo.pl/Kolumny_i_glosniki/p:Eltax.htm
zazwyczaj kolumny domowe mają całkowita impedancję 8 ohm, w CA stosuje sie raczej systemy 4 ohmowe, zamontował to u siebie w fruce, jaki był później zdziwiony, że nie gra mu tak samo jak w domu :D


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości