VW Beta odczyt CD problem, Golf 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kornikow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 22, 2017 14:15

VW Beta odczyt CD problem, Golf 4

Post autor: Kornikow » pt wrz 22, 2017 14:45

Witam , posiadam Golfa 4 z radiem Volkswagen Beta, mój problem polega na tym że gdy nagram płytę CD z muzyką (nagrywałem programami: Nero,power2go, zarówno w najszybszej jak i najwolniejszej prędkości nagrywania w formacie CD Audio)i gdy wkładam płytę z muzyką wyświetla mi się napis "CD Error" i wysuwa się płyta.Problem ten występuje jedynie z płytami które nagrywam sam ponieważ gdy włożę jakąś kupioną płytę CD z muzyką (np. Śląskie Biesiady lub jakaś niemiecka płyta która znajdowała się w moim aucie po zakupie) radio odtwarza normalnie muzykę z tej płyty i nie wyskakuje żaden błąd. Więc w czym problem? Czy to ja zle nagrywam czy powinienem to zrobić w jakimś innym formacie?
Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

VW Beta odczyt CD problem, Golf 4

Post autor: powalla » pt wrz 22, 2017 22:43

Nagrywasz na CDRW czy CDr ? Jeśli na CDr i taki błąd pokazuje, to najpierw czyszczenie lasera, a jak nie pomoże , to trzeba go wymienić.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

VW Beta odczyt CD problem, Golf 4

Post autor: wesol » pt wrz 22, 2017 22:57

Ale jak wyczyscisz laser jak jest on wewnatrz tego wuzeczka co jezdzi od srodka do zewnatrz jakby plyty. Jedyne co widac to tylko soczewke skupiajaca laser ktory odbija sie tam od zwierciadla. To glupi mit z tymmjakims czyszczeniem. Zreszta czym bys to wyczyscil. Zapytaj jakiegos optyka co robi lunety do strzelb czy lornetki to ci powie czym sie czysci optyke.

Zapewne laser do wymiany.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

VW Beta odczyt CD problem, Golf 4

Post autor: powalla » sob wrz 23, 2017 20:26

Zwał jak zwał ale patyczek do uszu nasączony IPA nieraz zdziałał cuda :bajer:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

VW Beta odczyt CD problem, Golf 4

Post autor: wesol » ndz wrz 24, 2017 07:28

Kiedys byly tez takie plyty do czyszczenia. To chyba jakos elektrostatycznie dzialalo. Ale czy to cos daje to nie wiem. Generalnie jesli to czyszczenie nic nie da to laser wyeksploatowany juz jest i do wymiany sie nadaje.

Jeszcze mi tak swita z dawnych lat jak sie w tym kiedys grzebalo ze na tym laserku bywal taki malutki potencjometr. Czasem jak nim troszke podregulowalem to tez lepiej czytal plyty.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości