Poprawa zestawu grającego

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

santi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 25, 2015 20:56

Poprawa zestawu grającego

Post autor: santi12 » pt wrz 08, 2017 19:30

Witam wszystkich,

mam zestawik:

wzmak: rodek 480i
sub:re audio 12s4 br
głośniki: Hertz DSK 165.3
radio: Clarion cz215e
Golf IV (4 drzwiowy)

Plan jest taki, żeby poprawić troszkę jakość dźwięku, zastastanawia mnie co jest słabym ogniwem w tym zestawie. Myślałem, żeby zmienić głośniki przednie na coś lepszego, a DSK wrzucić na tył. Denerwują mnie piszczałki z DSK. Jakie głośniki będą trzymały naprawdę dobry poziom z tym wzmacniaczem? bass już jest dość fajny ze względu na sub, zależy mi na czystym dźwięku. Jestem otwarty na propozycje.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Poprawa zestawu grającego

Post autor: powalla » sob wrz 09, 2017 20:29

Jak już zmieniać, to nie na zestaw za pińcset bo mało zmian odczujesz (góra będzie nieco inna) lecz musisz głębiej sięgnąć w kieszeń i kupić np. Morel tempo ultra.



santi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 25, 2015 20:56

Poprawa zestawu grającego

Post autor: santi12 » ndz wrz 10, 2017 12:16

Dobrze by się skomponowały te morele z Rodkiem ? bo jak rozumiem są to głośniki, które grają bardzo czysto. Pytanie czy faktycznie będzie taka przepaść między tymi HSK a morelami, że warto dołożyć te dodatkowe 500 zł?

P.S.
specyfikacja mojego wzmaka:
http://amp-performance.de/141-Rodek-R480i.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Poprawa zestawu grającego

Post autor: powalla » ndz wrz 10, 2017 15:05

Jakimi HSK? Co oznacza dla Ciebie że "głośniki grają czysto" ? Znasz jakieś co grają brudno ?

DSK to podstawowy zestaw Hertza , gdzie woferek jeszcze ujdzie ale tweeter to jakieś kompletne nieporozumienie ! Tylko skrzeczy i wręcz drażni :bajer:



santi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 25, 2015 20:56

Poprawa zestawu grającego

Post autor: santi12 » ndz wrz 10, 2017 17:25

Hertz HSK 165 - o tych myślę, a co czystości dźwięku mam na myśli przyjemny odsłuch - żaden z tonów nie jest za mocny i żadnego nie brakuje (słychać więcej instrumentów niż w głośnikach za 50 zł) :D no te tweeterki to bardzo drażnią. W radiu je maksymalnie wyciszyłem, a dalej dawały po uszach.. dlatego chce albo zmienić całe DSK albo same tweeterki. No i to jest aktualnie mój pierwszy zestaw, mam go ponad rok, ale chcę go troszkę poprawić i dlatego zastanawiam się od czego zacząć. Lubię jak muzyka ma naprawdę dobrą jakość, a bass jest bardzo przyjemnym dodatkiem, bo jak go jest za dużo to głowa boli (znam z doświadczenia). Dlatego udzielam się po porady bardziej doświadczonych "zapaleńców" car audio :pub:. Stąd moje pytania: od czego zacząć poprawę? Warto w ogóle coś poprawiać? czy będę musiał włożyć naprawdę dużo kasy żeby odczuć róźnicę? No i zależy mi żeby ze sobą współgrał zestaw.



jendrek1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 26, 2017 17:45

Poprawa zestawu grającego

Post autor: jendrek1975 » pn wrz 11, 2017 15:26

https://www.youtube.com/watch?v=caiLaJAh0ec&t=1s" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości