Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

piozar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 03, 2016 11:16

Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Post autor: piozar » ndz lip 03, 2016 16:27

Witam, w swoim golfie posiadam radio Gamma V. Chcę kupić sprzęt, który umożliwi mi słuchanie własnej muzyki- zależy mi na wejściu mini-jack ... dodam ze ważnym czynnikiem jest $$ (świeżo upieczony kierowca :kac: )
z dostępnych możliwości mamy:
1) Kaseta- transmiter :banghead: (kupiłem miesiąc temu, totalny szmelc, jakośc dzwięku fatalna, nie polecam)
2) transmiter fm (można wiele przeczytać, są głosy na tak i nie)
3) interfejs ADAPTER AUX-IN ( np. h[url]ttp://allegro.pl/interfejs-adapter-aux-in-vw-mfd-gamma-5-monsoon-i5553787188.html[/url])
4) emulator zmieniarki (koszt ok. 250 zł- trochę za duzo, moze lepiej kupić nowe radio?)
CO POLECACIE? Może znacie jeszcze inne rozwiązania? Najbardziej skłonny jestem do rozwiązania 3... Ktoś korzysta/ł? Może polecić? Jak z jakością dzwięku (nie jestem audiofilem :kac: )?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Post autor: powalla » ndz lip 03, 2016 20:44

Kup najtańsze radio Pioneera MVH i ciesz się muzyką i funkcjonalnością (filtr HPF) .



Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Post autor: ethe » czw lip 07, 2016 09:46

A ja powiem tak, z racji, że lubię OEM, zostawiłem Gammę V i przerobiłem wyjścia. zamiast fal AM mam wlutowany w płytkę radia kabel audio i wyciągnięty do wyjścia AUX-IN, które sobie wcisnąłem w tunel. Zachowałem funkcjonalność radia, ori zmieniarki no i gratis AUX


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Post autor: mleko1984 » czw lip 07, 2016 12:35

Transmitter FM to o wiele gorsza jakość niż adapter na kasety. Ja w BMW wlutowałem sobie kabelek w miejsce wyjścia wzmacniacza kasetowego i zamiast kaset mam AUX (rozwiązanie podobne do ethe, z tym, że nie AM tylko Tape).



Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Post autor: ethe » czw lip 07, 2016 13:00

Do AM trzeba mieć Gamme Philipsa, rozwiązanie z kasetą jest dobre dla Blaupunkta, tylko z tego co wiem musi byc wcisnieta kaseta.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Co lepsze? Transmiter vs Interfejs vs Emulator

Post autor: mleko1984 » pn lip 11, 2016 12:55

Tak, trzeba zrobić trick z tą kasetą. Ja wypiąłem jedną sprężynkę i koszyk na kasety jest wciśnięty cały czas ale kasety tak naprawdę nie ma. Rozwiązanie z kasetą powinno działać dla każdego radia kasetowego, trzeba tylko namierzyć wzmacniacz sygnału z głowicy i wlutować się w jego wyjście. Zalecam też odlutować nóżkę zasilającą tego wzmacniacza bo można sfajczyć swoją MP3jke bo na wyjściu tego wzmacniacza będzie napięcie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości