Montaż głośnika w desce rozdzielczej

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Montaż głośnika w desce rozdzielczej

Post autor: Wojtek » śr sty 13, 2016 10:54

Witam serdecznie :)

Wiem, że tutaj jest masa specjalistów, więc mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu problemu niezwiązanego z grupą VAG :pub:

Moje pytanie brzmi: jak najlepiej zamontować mały głośnik w desce rozdzielczej ? O co chodzi: mam samochód, w którym fabryczne miejsca montażowe są tylko w desce rozdzielczej. Jakakolwiek dodatkowa zabudowa nie wchodzi w grę - chcę po prostu wykorzystać do granic możliwości te 10 cm miejsca, tak żeby wszystko wyglądało 100% seryjnie :) Wiem, że będę to musiał uzupełnić subwooferem i tutaj coś wymyślę, kwestia tego, co zrobić, żeby to jakoś grało? Myślałem, aby zrobić pod głośnikiem konstrukcję ok 1L z maty STP tak ze dwie trzy warstwy + gąbką GMS od wewnątrz ją wyłożyć, żeby głośnik grał przed siebie, tylko czy to w ogóle ma sens?

Głośniki już mam ELEMENT EL Coax 4 u-Dimension
radio pioneer deh-p77mp

do tego planuję wzmacniacz junior u-dimension

Pozdrawiam,
Wojtek


Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Montaż głośnika w desce rozdzielczej

Post autor: k0nr4d » pn lut 29, 2016 23:49

Konstrukcja nie tyle z maty, co z czegoś sztywniejszego, jakaś doniczka plastikowa wyklejona matą. Ale pasmo i tak będzie ucięte, tego się nie da przeskoczyć.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Montaż głośnika w desce rozdzielczej

Post autor: bogib184 » wt mar 01, 2016 19:34

Rozumie, że nie masz miejsca w drzwiach ? Jeśli tak, to kupić ori kieszenie z miejscem na głośniki i masz problem z głowy. Nic tam nie zdziałasz w desce niestety. Włożenie tam malutkich głośników i do tego subwoofer, to gotowy przepis na kupę :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości