Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: krzysiek555 » pn maja 18, 2015 16:51

Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam 1 Dinowe radio sony
Obrazek
Chciałbym założyć radio RCD 200, wiem że potrzebuje ono CAN-a przeszukałem całe forum i internet i nie wiem jak sprawdzić czy on jest, nie posiadam vaga żeby podłączyć samochód do komputera, nie chcę też rozbierać zegarów(czytałem że po nr zegarów się da). Posiadam golfa mk4 1.9 TDI ASZ 2002r nr VIN WVWZZZ1JZ2W683638. Gość w car audio popatrzył na kable za radiem sony i powiedział że nie ma CAN-a i że muszę kupić emulator, mówił też coś o dwóch plusach. Jest to dosyć dopasiona wersja więc jest to dla mnie dziwne. :p Druga sprawa odnośnie zakładania samego radia. Posiadam teraz radio RCD 200 oraz 4 klucze do niego ale nie mam ramki montażowej pod 2 din, wiem że będzie potrzebna tylko jak ją założyć? Podobno że jest dużo rozbierania, to prawda?



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: joseph82 » pn maja 18, 2015 23:49

żadna ramka montażowa nie będzie potrzebna tylko wyrzucasz schowek na radiem i radio 1dinowe i to wszystko. Wkładasz w tą wolną przestrzeń, która się zrobi tak samo jak np. MFD, MCD. A co do Can to musisz kupić emulator can do radia bo inaczej co godz będzie się wyłączać i co tam jeszcze nie pamiętam. Ale coś było chyba z ustawieniami FADER. Tematy są o tym na forum. Wystarczy poszukać.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: krzysiek555 » wt maja 19, 2015 10:22

Tak ale sporo golfów posiadało CAN i właśnie chciałbym to sprawdzić. Przy dużo biedniejszych wersjach CAN był spotykany a tutaj wiem tyle co powiedział facet z car audio po 5 sekundowych oględzinach kabli za radiem sony:p. Najgorsze że nie miałem wtyczki iso tylko po prostu ucięte kable i zalutowane od razu do wtyczki sony tak że połowa kabli jest nie używana. A jak ewentualnie sprawdzić czy jest CAN vagiem? Kolega dzisiaj do mnie podjedzie z komputerem i byśmy zobaczyli.



Awatar użytkownika
krzysiek555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 10:34

Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: krzysiek555 » śr maja 20, 2015 12:53

Tutaj jestem początkujący ale forów internetowych używam od dłuższego czasu, poniżej zamieszczam wiadomości pisane na privie do mnie odnośnie tego tematu, może to komuś w przyszłości pomoże i nie będzie musiał zakładać nowego.

Otrzymane: jak masz diesla to masz CAN. Każdy diesel ma CAN. Ale do tego RCD200 nie ważne czy masz czy nie masz CAN to i tak potrzebny jest emulator CAN. Jak bedę miał czas to poszperam.

Wysłane: Rozumiem ale nie rozumiem dlaczego tak jest. Dałbyś rade mi to tak łopatologicznie wytłumaczyć? A więc mam szyne/magistrale CAN czy jak na to mówią ale nie mogę do nie go radia podłączyć, tzn że jest to jakiś nie pełny CAN czy coś? Szukam na ten temat odpowiedzi w necie już od kilku dni i dosłownie nie ogarniam. W takim razie każdy kto ma rdc200 oraz auto pokroju golf iv musi mieć emulator CAN-a?

Otrzymane: Sam nie wiem jak to jest. A rcd200 było montowane w POLO. T4. Lupo i tam śmigało normalni, bo fabryka dała. Do Golfa potrzebny jest Emulator Can. To lepiej to co ma się zainwestować na RCD200 i emulator przeznaczyc na MCD lub MFD. Tam tylko podpinasz i gra i też masz 2din i wygląd oem.


I z tego co się dowiedziałem, dzwoniłem do faceta pracującego w ASO, sprawa wygląda tak że do RCD200 emulator jest wymagany.



cybermyszak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 24, 2008 17:11
Lokalizacja: Tarnów

Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: cybermyszak » ndz maja 24, 2015 10:42

Jak masz licznik o oznaczeniu 1J0920xxx to masz w samochodzie CAN. Wówczas podpinasz RCD 200 (CAN z radia podpinasz dwoma przewodami do zielonej wtyczki do licznika piny 8 i 9). Jeżeli masz licznik o oznaczeniu 1J0919xxx to sprawdź czy rozebraniu zielonej wtyczki prowadzącej do licznika na pinie 19 jest przewód koloru czarno-pomarańczowego a na pinie 20 przewód koloru brązowo-pomarańczowego. Jeżeli tak, to na pinie 19 jest magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy High, natomiast na pinie 20 jest magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy Low. Wtedy zmieniasz licznik np. na 1/2 FIS o symbolu 1J0920xxx (najlepiej VDO, gdyż wtedy możesz ukatywnić sobie funkcję "ile na baku") i ciągniesz przewodziki zgodnie z moim wczesniejszym opisem. Wtedy bedziesz miał GALĘ, radio nie będzie ci się wyłączało po godzinie i będziesz miał sterowanie podświetleniem wyświetlacza w radiu i licznika pokrętłem z lewej strony kierownicy.
P.S. Tzw. częściowy CAN był wyprowadzany z komputera auta już w Golfach IV i Borach od lipca 1999 roku. Aha... wyjęcie licznika to jest 3 minuty pracy. Obniżasz kierownicę, wyjmujesz nad kierownićą plastikową maskownicę (jest na zaczepach - ciągniesz z wyczuciem do siebie, pokazują Ci się wtedy dwa wkręty, które odkręcasz kluczem THORX (chyba czwórka) i wyjmujesz licznik odczepając wtyczki.



piotrek17120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 22, 2014 19:33

Re: Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: piotrek17120 » ndz lip 24, 2016 14:44

Hey. jestem po operacji montazu takowego radia jak w temacie i podłaczyłem sie kabelkami pod licznik pod piny 8 i 9 radio włacza sie ale cały czas sie słabo podswietla nie reaguje na właczanie swiateł, w zielonej wtyczce pod pinem 8 i 9 były wolne miejsca. licznik mam 1J0920 805G. przychodzi mi na mysl jeszcze sprawdzenbie pinów w zielonej kostce licznika jak kolega wyzej pisał 19 i 20. ciekawe czy wtedy radio zacznie normalnie funkcjonowac. choc przyznam bardzo chciałbym



piotrek17120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 22, 2014 19:33

Montaż RCD 200 zamiast 1DIN

Post autor: piotrek17120 » ndz lip 24, 2016 16:14

sprawdziłem właśnie przewodami podpięcie się pod 19 i 20 pin to teraz jestem szczęśliwym posiadaczem niegasnącej poduszki powietrznej. zastanawiam sie dlaczego nie działa radio skoro wszystko jest prawidłowo podpięte czy może muszę coś aktywować vagiem i dopiero zobaczy radio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości