Mivoc HQ13020 i jakosc dzwieku.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Mivoc HQ13020 i jakosc dzwieku.

Post autor: exec » sob lip 29, 2006 09:18

Kupilem ostatnio Mivoca HQ13020 (zestaw odseparowany 13cm woofer + maly tweeterek + 2 zwrotnice) (chcialem kupic 16cm woofer ale stwierdzilem ze mojemu alpha braknie mocy zeby to pociagnac). No i dzis rozpakowalem i dla testu na szybko podlaczylem zwrotnice do kabelkow do ktorych byly podlaczone fabryczne glosniki VW w podszybiu. Do zwrotnicy podlaczylem glosniki zgodnie z zaleceniami i SZOK. Nie dosc ze gra ciszej od seryjnego sprzetu to jeszcze szybciej pojawiaja sie znieksztalcenia! Jakby tego bylo malo - jakosc dzwieku jest w miare (tylko w miare) przyzwoita kiedy woofer razem z tweeterem sa skierowane w moja strone. Jak wlozylem woofer w drzwi to prawie w ogole go nie bylo slychac. A przeciez woofer powinien grac bassy i nie powinno miec znaczenia gdzie sie go umiesci. Co jest nie tak? :(



karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Post autor: karuzov » sob lip 29, 2006 09:58

exec, koledzy na forum sa tu fachowcami... oni daja zawsze dystanse do wooferow... mhh a co do jakosci, ja jade caly czas na seryjnych glosnikach tyle ze inne radio i kable i gra przyzwoice... a bass zapewnia mi jak narazie nie skonczona zabudowa bagaznika... pewnie za chwile ktos napisze co zrobic zeby to gralo tak jak powinno



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lip 29, 2006 13:52

Exec potrzebujesz wzmacniacza.Stare grały głośniej bo miały lepszą skuteczność,a te mają 87dB i ewidentnie proszą się o wzmacniacz(one mają 70W RMS ,a radio ok 17)więc podgłaśniając powodujesz wzrost przesterowania.Dziwi mnie fakt ,że zamiast 16 wziąłeś 13 bo same radio i tak nie pociągnie dobrze nawet 13(wiem wiem np Helix 16 bardzo dobrze współpracuje z samym radiem,ale kosztuje 3x tyle).Głośniki Mivoca grają bardzo dobrze ,oczywiście w swojej kategorii cenowej (ile dałeś za te 13 i czy miał też 16 i ile kosztowały) A co do tych starych oprócz tego ,że grały głośniej to śą po każdym względem gorsze od Mivoca.Zrób wytłumienie drzwi,daj kabelki min 1,5mm^ przykręć na dystansach z MDF i sam zobaczysz(usłyszysz) różnicę,a jak dokupisz wzmak to będą super śmigały.

[ Dodano: Sob Lip 29, 2006 13:58 ]
Jak ty wsadziłeś 13 do drzwi Mk3 nie mów, że luzem(tzn przykręciłeś za 1 śrubę?Połączenie głośnik >panel,blacha,plstikowy panel itp musi być szczelne(nawet stosuje się uszczelki takie jak do okna.Głośnik musi być solidnie(sztywno)przykręcony .



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » ndz lip 30, 2006 00:20

z 13 basu niewyciagniesz wiec niebadz zdziwiony:p a jakie masz radyjo? moze masz za mala moc! powiem ci tylko tyle ze mogles juz dolozyc te 50 zl i kupic nop magnaty:P 16,5mm z tego bylbys bardziej zadowolony:)


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lip 30, 2006 17:14

J3L3N mówię ci on basu nie potrzebuje , ma BSW 15"(potwór normalnie potwór),jego kłopotem jest brak wzmacniacza bo głośniki mają niską skuteczność , no i nie na miejscu jest porównywanie Mivoca do Magnata,bo te Mivoci są 3 razy droższe.



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » ndz lip 30, 2006 21:47

tak na prawde to bym wzial te 16 gdyby sie juz nie skonczyly ;] co do monatrzu w drzwiach to w te glosniki sa przystosowane do mocowania w 16 i 13 cm otworze. Co do dystansow to (wiem wiem jestem n00bem) ale nie wiem co to dystanse zaraz poszukam na forum co to jest :bigok: Radio mam aplha seryjne i wiem ze ma mala moc ale za chwile podlacze te glosniki do mojej wiezy w domu zobaczymy co potrafia. Dalem za te glosniki 110zl na allegro i juz mi sie chyba odwidzialy moze ktos chce za 90zl kupic? mozliwosc targowania ceny :bigok:
a powalla ma punkcik :)


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/69/302f529b1ebdbb66.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » ndz lip 30, 2006 23:34

powalla, co?? mivoc jest drozszy od magnata?? te 13 stoja 100 a 16 150 podobnie jak magnat! Wiec nierozumiem o co chodzi!?A co on ma za radyjko ze mu lipnie hcodza te z przodu?Chyba standart bo na 27W graja calkiem dobrze! A na 16 tez wystarcza i bassik juz uzyskam:)


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » pn lip 31, 2006 08:39

no przeciez pisze ze seryjne alpha ale podlaczylem to do swojej wiezy i tez cos mi nie pasuje wiec jesli zeby uzyskac dobry efekt musze kupic wzmak to sobie na razie odpuszczam przebudowe audio

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 14:44 ]
Ok znalazlem magnaty car fit 162 http://allegro.pl/item116661332_magnat_ ... azja_.html
maja o 20 watt mniejszy rms czyli bez wzmaka bedzie mniej zaklocen ale czy jest sens sie w to pakowac bo parametry widze niezle ale jak w praktyce? :>



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lip 31, 2006 16:22

J3L3N widzisz bo Polska to dziwny kraj głośniki 16 w Niemczech kosztują 70 euro,a u nas na allegro 150 zł i były u jednego sprzedawcy.To jego sprawa skąd je ma (nie chcę wiedzieć), ale faktem jest ,że 110 zł to suuuuper okazja ,no jest pewne ale one muszą mieć wzmak. Sprawdź w tabeli http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic494946.html i popatrz porównanie z Magnatem Clasic ,nie ma co komentować . Porównaj ocenę punktową ,a potem porównaj ceny(2xtańszy Mivoc). Co do tych Carfitów Magnata to to jest najnisza linia chyba? daruj sobie , popatrz na helixa 62 mkII,grają już pod radiem,ale moim zdaniem mały wzmak (monacor za 200 lub blaupunkt używany jeszcze taniej) pozwoli wydobyć to co najlepsze w tych Mivocach.Opisz co ci się nie podoba w tych mivocach (ostra góra,brak basu czy co?) ,bo to że jak dasz głośno i "charczą" to tylko spowodowane jest kiepską końcówką mocy w radiu i wzmacniacz pomoże w 100%.Nie sugeruj się też odsłuchem na wieży(przeważnie źle znoszą obciążenie 4ochm),pozatym targałeś ja do auta? ,bo odsłuchy głośnika "luzem" nic nie dają(wręcz możesz je uszkodzić).Napisz co ci nie pasi.



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » pn lip 31, 2006 17:05

Ok wiec nie podoba mi sie to ze daja slaby bas gora troche swiszczy jakby. Ale najbardziej mnie zdziwilo ze jak wkrecilem je w drzwi(basy wala w noge) to bas byl tak cichy i slabo slyszalny ze szok. I wcale nie chodzi mi o to ze jak dam na full to mi charcza - bo wiem ze to brak wzmaka. One po prostu fajnie graly jak byly skierowane w moja strone. Jak wkrecilem w drzwi to polowa dzwiku woofera zginela a przeciez przy wooferze nie powinno to miec miejsca, wiem bo mam przy kompie zestaw odseparowany z malym wooferkiem.

Ale sobie mysle ze to tez moze dlatego ze polaczenie bylo takie. Radio -> fabryczne kabelki prowadzace do podszybia -> male cieniutkie druciki (15cm dlugosci - tylko do celow testowych) laczace kabelki z podszybia ze zwrotnica -> zwrotnica kablkami z zestawu do glosnikow jak w instrukcji. Moze te cieniutkie druciki cos niedomagaja chociaz czy ja wiem czy to by spowodawalo az tak wielki problem?(sa krociutkie) :chytry:

Ok dzis pracuje do pozna ale jutro podlacze wszystkie glosniki i je dobrze przykrece i sprawdze jak to dziala. Przeciez odseparowany zestaw z 13cm wooferami MUSI grac lepiej niz te 87ki z podszybia :okej:

A czy jakbym zrobil ich test na zestawie kina domowego to by byl bardziej wiarygodny niz na wiezy? :chytry:

Acha w moim golfie (new orleans) w drzwiach miedzy tapicerka a blacha jest jakas taka pianko-gabka - czy to normalna rzecz?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lip 31, 2006 17:24

Wywal tą piankę(w sumie radzę wytłumić) pociągnij nowe kabelki min 1,5 ^ (o orginalnych zapomnij) i mam nieodpartą myśl ,że ty je podłączyłeś w przeciwfazie tzn. podłączyłeś odwrotnie jeden kanał( masz jakieś misz-masz w kabelkach).Najpierw spróbuj zamienić + z - na jednym kanale (przy głośniku).Poza tym nie spodziewaj się za dużu po 13 "falujące nogawki" to może się da z 13 wyciągnąć , ale nie w tej kategorii cenowej(FOCAL ,PHASE LINEAR itp).



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » pn lip 31, 2006 22:55

Nie nie specjalnie miernikiem wszystko zmierzylem bo balem sie w przeciwfazie podlaczyc :grin: Ale spoko zabieram sie za laczenie tego wszystkiego rano wkrece do samochodu i zobaczymy jak to gra i podlacze kabelkami grubymi miedzianymi bezposrednio do radia :okej:



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » pn lip 31, 2006 23:07

heh z 13 basu niebedzie chocbys jakikolwiek wzmak kupil! Trzeba bylo kupic 16! 13 to zla inwestycja i szkoda troszke kasy! CHyba ze komus starcza zwykle granie bez basu:P


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » pn lip 31, 2006 23:39

teraz jak slucham tych glosnikow podlaczonych pod wieze tez dochodze do takiego wniosku :( tylko to dziwne bo ja chcialem zeby to gralo troche no doslownie troszke lepiej od tych moich seryjnych 87mm w podszybiu a wcale lepiej nie gra mimo ze ma 130mm i odseparowany itd itd :grrr: To juz nie wiem kupowac te magnaty car fit 162 czy nie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości