Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: golfcourse » śr maja 22, 2013 07:58

bogib184 pisze:Nie zaniżajmy jakiegoś poziomu Forum takimi radami i boomboxami... Znaczek nie ma nic do rzeczy, bo jeżeli ktoś ogranicza się do marek znanych z półek marketów z elektroniką, to nie ma o czym mówić. Można mieć coś z niczego, ale jeżeli chodzi o takie klocki, jak podajesz, to niestety, ale lepiej zakończmy dyskusję.

Bardzo chętnie zapoznam się z MERYTORYCZNYMI argumentami Twojego stwierdzenia. Rozumiem, iż jest ono poparte przetestowaniem sprzętu o którym piszę, bo jak inaczej można się w temacie wypowiadać...

Ponieważ nie pozjadałem wszystkich rozumów, lubię zdobywać wiedzę od mądrzejszych w danym temacie ode mnie i jak mówi powiedzenie "człowiek całe życie się uczy i głupi umiera" zamieniam się w słuch bogib184 :-)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: bogib184 » śr maja 22, 2013 08:22

Jeżeli chodzi o te boomboxy i masakratory, wzmacniacze typu Blaushit, Piźdźing, tanie Jebele, Audiomedia, to znajomy ma sklep z duuużą ilością tego stuffu. Czego o nich nie wiesz ? Że z ogromnej części produktów zrezygnowali, gdyż ciągle ludzie wracali z zepsutym sprzętem i serwis był już tak uciążliwy, że nie pozostało czasu na sprzedaż przy kasie ? Podajesz aktywne pudło, to sam je obroń, do czego porównujesz ten sprzęt ? Podajesz "starą" markę Pioneer, pokaż nowy sprzęt za 200 - 300 zł w ich wykonaniu, który jest jakiś wybitny. Podajesz stare marki, które często bazuję na znaczku, czyli zakładam, że gdybyś miał na wydanie więcej hajsu, to byś patrzył na półce za Pioneerem i JBL, więc tutaj już masz jeszcze mniejszą wiedzę jak ja. Chcesz słuchać ? Pojedź na spota Car Audio, ale takiego typowego CA, a nie spojlery, bajery, a festyniarskie i efekciarskie audio przy okazji, ma wyglądać, hałasować a nie grać. Pojedź na spot, gdzie posłuchasz sprzętu, o którym możliwe, że nie słyszałeś - to najlepsze droga do zdobywania wiedzy, konfrontowania poglądów. Może się szybko okazać, że mega ładnego Pajoniera zdmuchnie mało znane w markecie JL Audio... Tyle ode mnie.



golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: golfcourse » śr maja 22, 2013 11:54

bogib184 pisze:JPojedź na spota Car Audio, ale takiego typowego CA, a nie spojlery, bajery, a festyniarskie i efekciarskie audio przy okazji, ma wyglądać, hałasować a nie grać. Pojedź na spot, gdzie posłuchasz sprzętu, o którym możliwe, że nie słyszałeś - to najlepsze droga do zdobywania wiedzy, konfrontowania poglądów. Może się szybko okazać, że mega ładnego Pajoniera zdmuchnie mało znane w markecie JL Audio... Tyle ode mnie.

Odpowiadając na Twoje słowa w stylu: "JPojedź na spota Car Audio..."

Byłem na kilku imprezach i widziałem jak gra sprzęt peiyinga w jednym z demo car'ów.

W zeszłym roku w maju byliśmy z kumplami na Tuning Show w Krakowie. Czy to jest wg Ciebie spotkanie typu "spojlery, bajery, a festyniarskie i efekciarskie audio przy okazji"??? Bo tam było auto tego producenta i grało zaje...e.

Natomiast w ubiegłą sobotę (18 maja) w Ciechanowie na spotkaniu dla motocyklistów był Pontiac z 78r. z zamontowanym subwooferem PY-BG250X i przepięknie mruczał basikiem.

Obrazek


Jeśli więc dalej sądzisz, że nie jeździłem i nie słuchałem to napisz proszę gdzie Ty tak słyszałeś sprzęt tej firmy i miałeś porównanie z innym.
Pozdrawiam!



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: bogib184 » śr maja 22, 2013 14:37

Nie mam więcej pytań Kolego do Ciebie... Normalnie rozwaliłeś mnie na łopaty :popcorn: Słyszałem tam, gdzie pisałem Ci w poprzednim moim poście, a porównanie do czego miałem ? Do dziesiątek wzmacniaczy, subwooferów, które przewalają się przez moje auto... Nie wiem co idziesz tak w zaparte z tym Peiyingiem i dlaczego bronisz coś, co się samo nie broni ? Może po prostu mamy inne pojęcie "dobrego dźwięku" ? Nie wiem i nie interesuje mnie to już.



golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: golfcourse » śr maja 22, 2013 15:27

bogib184 pisze:Nie mam więcej pytań Kolego do Ciebie... Normalnie rozwaliłeś mnie na łopaty :popcorn: Słyszałem tam, gdzie pisałem Ci w poprzednim moim poście, a porównanie do czego miałem ? Do dziesiątek wzmacniaczy, subwooferów, które przewalają się przez moje auto...
I wszystkie produkty są dobre, tylko ten jeden nie...Hmmm...


bogib184 pisze:Nie wiem co idziesz tak w zaparte z tym Peiyingiem i dlaczego bronisz coś, co się samo nie broni ?
Bronię, ponieważ uważam, że jest to dobry sprzęt i tyle. Samo się nie broni??? Czemu tak sądzisz? Wielu moich znajomych ma radia, głośniki, wzmacniacze tej firmy i są happy. Firmy, która istnieje już kilka lat. Gdyby same się nie broniły to zakładam, że już dawno nie byłoby ich na rynku.

bogib184 pisze:Może po prostu mamy inne pojęcie "dobrego dźwięku" ? Nie wiem i nie interesuje mnie to już.
Może rzeczywiście mamy inne pojęcie "dobrego dźwięku" jak piszesz. Czy to oznacza, że moje "pojęcie" jest gorsze niż Twoje???
Jesteś jakimś znawcą, audiofilem, autorytetem w tym temacie? Jeśli tak to znów chętnie wysłucham Twojej opinii.
Szkoda, że Cię to nie interesuje bo mnie Twoje zdanie interesowało. Szanuję Twoje poglądy, zwyczaje, zdanie ale proszę- szanuj też moje.

Mimo, iż mamy inne "pojęcie dobrego dźwięku" życzę CI samych miłych dźwięków i dobrego dnia! :-)

Bo ja z moich dźwięków jestem bardzo zadowolony, mimo iż wypływają one z produktów jednej z wyśmiewanych przez Ciebie firm...



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: bogib184 » czw maja 23, 2013 04:50

golfcourse pisze: I wszystkie produkty są dobre, tylko ten jeden nie...Hmmm...


Bronię, ponieważ uważam, że jest to dobry sprzęt i tyle. Samo się nie broni??? Czemu tak sądzisz? Wielu moich znajomych ma radia, głośniki, wzmacniacze tej firmy i są happy. Firmy, która istnieje już kilka lat. Gdyby same się nie broniły to zakładam, że już dawno nie byłoby ich na rynku.

Nie, nie tylko ta, dla mnie równie dobrze będzie to Buszmen, tanie linie GTA, czy GTO od JBL, Blaupunkty, jakieś Audiomedia, Kruger i coś tam i sporo by wymieniać firm, których bym nie kupił albo za kiepski dźwięk, wyssane z palca parametry, lub za ponad przeciętną awaryjność. To wszystko.

Co do bronienia się przez lata - zawsze znajdą się nowicjusze, którzy mając początkową wiedzę znikomą, nabiorą się na teksty "Szanowanych sprzedawców na Alledrogo" typu "Zafunduj sobie armagedon", "niech moc będzie z Tobą", "Masakra", "Potęga mocy" i można wymieniać jeszcze bardzo, bardzo długo. Jak zamiast rzeczowych i prawdziwych parametrów widzę ja, opis "lśniąca jak psu jajca na wiosnę membrana, błyszczący magnes, membrana ze wzorem pajęczyny...", to ... jak mam kiepski dzień, to przeglądam takie aukcje np. żeby sobie humor poprawić.


A poza konkursem, przypadkiem nie Ty jesteś autorem słów na SCA "Na Hertza złego słowa powiedzieć nie dam, bo gość na ES 300 na zlocie w Ciechanowie pozamiatał wszystko inne ?" :smoke:



golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: golfcourse » czw maja 23, 2013 07:38

Nie, nie tylko ta, dla mnie równie dobrze będzie to Buszmen, tanie linie GTA, czy GTO od JBL, Blaupunkty, jakieś Audiomedia, Kruger i coś tam i sporo by wymieniać firm, których bym nie kupił albo za kiepski dźwięk, wyssane z palca parametry, lub za ponad przeciętną awaryjność. To wszystko.

Co do bronienia się przez lata - zawsze znajdą się nowicjusze, którzy mając początkową wiedzę znikomą, nabiorą się na teksty "Szanowanych sprzedawców na Alledrogo" typu "Zafunduj sobie armagedon", "niech moc będzie z Tobą", "Masakra", "Potęga mocy" i można wymieniać jeszcze bardzo, bardzo długo. Jak zamiast rzeczowych i prawdziwych parametrów widzę ja, opis "lśniąca jak psu jajca na wiosnę membrana, błyszczący magnes, membrana ze wzorem pajęczyny...", to ... jak mam kiepski dzień, to przeglądam takie aukcje np. żeby sobie humor poprawić.
W takim razie jestem kilkuletnim nowicjuszem a wraz ze mną spora rzesza ludzi.
A poza konkursem, przypadkiem nie Ty jesteś autorem słów na SCA "Na Hertza złego słowa powiedzieć nie dam, bo gość na ES 300 na zlocie w Ciechanowie pozamiatał wszystko inne ?"
Ciekawe jak sobie wydedukowałeś, że to moje słowa... Ale... Jeśli by tak było, to pewnie po poruszeniu przez kogoś tego w temacie, bym tak napisał. Niestety Sherlocku- to nie ja.



Proponuję podsumowanie, pojednanie i zakończenie wątku.

Podsumowanie:
JA - nowicjusz; TY - znawca
JA - marketowe marki; TY - same znane i z "wyższej półki"

Pojednanie:
JA - szanuję Twoje zdanie i cieszę się, że masz inne niż moje; TY - rób co chcesz

JEŚLI JEDNAK I TY I JA JESTEŚMY ZADOWOLENI ZE SWOJEGO CA to po co kruszyć kopie??? Ty mnie nie przekonasz do swojego a ja nawet nie chcę Cię przekonać do mojego punktu widzenia.

miłego dnia.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: bogib184 » czw maja 23, 2013 09:27

A. Nie jestem znawcą, nie kupuję Hi Endowych sprzętów, drogich, nie łaszczę się na znaczki, gdybyś wiedział co gra u mnie na obecną chwilę, to byś się bardzo mocno zdziwił, jednak to nie jest temat, co kto ma, więc ja nic nie powiem.
B. Ty i ludzie podobni, którzy ograniczyli się przez tyle !!! lat do Peiyinga (ew. coś podobnej jakości) - oznacza to, że zero chęci rozwoju i poznania czegoś innego. Zadowala Was jakieś tam buczenie z bagażnika i jest OK. Ja nie namawiam do zrobienia kroku w przód, nie mam nic przeciwko, można latami stać w miejscu.
C. Nie jestem Sherlockiem, ale kolejny tekst "u nas ostatnio w Ciechanowie..." - wcale bym się nie zdziwił, że to jednak Twój tekst po tych wypowiedziach, ale skoro twierdzisz, że nie, cóż, przyjmijmy, że Ci wierzę.


Niech Moc będzie z Tobą :pub:



Awatar użytkownika
gregor1342
BlackVAG & Music
BlackVAG & Music
Posty: 890
Rejestracja: śr sty 25, 2012 21:36
Lokalizacja: Kozienice/Zwoleń

Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: gregor1342 » czw maja 23, 2013 09:54

golfcourse, próbujesz kolego bronić czegoś co tak naprawde istnieje tylko dzieki takim ludziom jak Ty,myślacych ze te marki o ktorych mowisz sa dobre... Tez byłem kiedyś w Twojej sytuacji i prowadziłem podobny tok myślenia,do niedawna bo teraz mam w samochodzie audio marki o ktorej nigdy w życiu nawet nie słyszałem i gdybyś mi o tych markach powiedział jeszcze 3 lata temu pomyslał bym ze wziołeś je z księżyca albo wyczarowałeś za pomocą gwiezdnego pyłu... teraz rozpoznaje gdzie jest granica dobrego dzwieku a gdzie bębnienie... Tak więc niema co sie spinać tylko doświadczyć to na własnej skórze i samemu sie przekonać co tak naprawde jest dobre...
Tak więc Jak najbardziej popieram zdanie bogib184, i myśle ze bezsensownie jest ciągnąć dalej ten wątek.. Pozdrawiam


Każde Pytanie Ma Odpowiedz Wystarczy Wiedzieć Jak Zapytać
Gofer[/color] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p5635841" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Audio http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=509796" onclick="window.open(this.href);return false;

golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: golfcourse » czw maja 23, 2013 10:49

bogib184 pisze:B. Ty i ludzie podobni, którzy ograniczyli się przez tyle !!! lat do Peiyinga (ew. coś podobnej jakości) - oznacza to, że zero chęci rozwoju i poznania czegoś innego. Zadowala Was jakieś tam buczenie z bagażnika i jest OK. Ja nie namawiam do zrobienia kroku w przód, nie mam nic przeciwko, można latami stać w miejscu.
C. Nie jestem Sherlockiem, ale kolejny tekst "u nas ostatnio w Ciechanowie..." - wcale bym się nie zdziwił, że to jednak Twój tekst po tych wypowiedziach, ale skoro twierdzisz, że nie, cóż, przyjmijmy, że Ci wierzę.


Niech Moc będzie z Tobą :pub:
Uznam, że nieświadomie obrażasz mnie i innych pisząc, że zadowala nas buczenie i że stoimy w miejscu.
Wierzysz mi czy nie w sprawie wypatrzonego przez Ciebie "tekstu" - Twoja wola.

Podkreślam raz jeszcze, że szanuję Twoje zdanie i Ciebie. Nawet, jeśli jesteś niemiły ;-)

Niech Moc i z Tobą będzie :pub:



Awatar użytkownika
fontas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 06, 2013 14:52

Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: fontas » czw cze 06, 2013 15:08

polecam JBL GT5-12 ;) moje oczekiwania spelnia hehe :)
http://allegro.pl/jbl-gt5-12-skrzynia-m ... 14687.html" onclick="window.open(this.href);return false;



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: bogib184 » czw cze 06, 2013 18:00

A dlaczego polecasz ? Do czego tego suba miałeś okazję porównać ? Do tego na pewno jeszcze wzmak JBL, co ma ze 100 wat, ale co tam, najlepiej zgrywają się klocki z jednej stajni :hmm:



golfcourse
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 13, 2012 14:09

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: golfcourse » sob cze 08, 2013 09:30

bogib184 pisze:A dlaczego polecasz ? Do czego tego suba miałeś okazję porównać ? Do tego na pewno jeszcze wzmak JBL, co ma ze 100 wat, ale co tam, najlepiej zgrywają się klocki z jednej stajni :hmm:

Słuchaj, chyba każdy ma prawo się wypowiedzieć, coś polecić. Chociażby dlatego, że coś mu pasuje.

Czy nie....???.... :?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki Subwoofer polecacie do 300-400 zl

Post autor: bogib184 » sob cze 08, 2013 13:13

Nie zmieniaj tematu i odpowiedz na prosto postawione pytanie : do czego miałeś okazję porównać tego suba ? A może to pierwszy i jedyny głośnik i teraz każdemu można polecać, bo Tobie się podoba ? Równie dobrze ktoś napisze, że Blaushit GTB jest mega subem i "na pewno będziesz zadowolony, na pewno się nie zawiedziesz"... A skąd to możesz wiedzieć ? Masz jakieś porównanie do czegoś innego ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości