Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Jacun88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 09, 2011 12:56

Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: Jacun88 » czw sty 10, 2013 02:11

Mam pytanie jak podłączyć wzmacniacz 2 kanałowy Crunch który będzie zmostkowany i napędzał tylko suba. Posiadam radio JVC KW AV 50 które ma 3 pary wyjść RCA Front L+R Rear L+R i Line in L+R a także osobnym kablem wyprowadzone jest wyjście SUB Out. Na wzmacniaczu jest Line In i Line Output. Moje pytanie brzmi z którego wyjścia w radiu skorzystać najlepiej tak abym miał regulację suba z pozycji radia bo wiem że to radio posiada taką funkcję a dodatkowo chciałem się zapytać jak podłączyć to wyjście sub ze wzmacniaczem jeśli to jest jedna czincza a idą przecież dwie czincze do wzmaka L+R.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: bogib184 » czw sty 10, 2013 08:12

Masz na wyjściach opisane i nie domyśliłeś się ? Poczekaj ściągnę instrukcję tego radia jak znajdę czas i wszystko ładnie wytłumaczę ... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Druga część pytania - no właśnie, jak ? :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo: :bylo:



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: Damian92 » czw sty 10, 2013 09:03

Sygnałówki do SUB OUT w radiu a do wzmaka do line-in.



Jacun88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 09, 2011 12:56

Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: Jacun88 » czw sty 10, 2013 09:41

No tak zgadza się tylko z radia sub out to jest tylko jeden przewód a wzmacniacz z radiem łączy się za pomocą rca L+P więc muszę dokupić jakiś rozgałężnik aby z sub out podłączyć 2 czincze rca . Czy tylko jedną podłączam



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: bogib184 » czw sty 10, 2013 10:16

Gdybyś poczytał, to byś wiedział, że Subwoofer gra "Mono" i wystarczy pojedyńczy przewód, w niektórych wzmacniaczach masz nawet opisane przy Line In np. L (Mono). To wystarczy, żeby podać sygnał do wzmacniacza, zasilającego suba, jak chcesz kup rozdzielacz RCA typu Y, będziesz mógł się wpiąć w dwa gniazda chinch we wzmacniaczu.



Jacun88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 09, 2011 12:56

Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: Jacun88 » czw sty 10, 2013 11:08

Czyli wszystko już wiem podepnę jeden kabel rca np. L z tego wyjścia przy radiu Sub out i wepnę się do wzmacniacza w Line in też w kanał L a drugą czincze R pozostawię wolną niepodpiętą.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Podłączenie radia JVC pod wzmacniacz

Post autor: ditomek » sob sty 12, 2013 12:19

Jacun88, widać ze wogóle nie czytałeś ( a tym bardzie ze zrozumieniem) materiałów na forum.
Tymczasem tutaj, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=9787" onclick="window.open(this.href);return false;, jest podwieszony zbiór wszystkich prawd które wiedzieć powinieneś.
I wierz mi, gdybyś je przeczytał to byś sie nie pytał.
Osobiście tłumaczyłem tam jak działa i sie podłącza wzmacniacz w mostku.
Inni koledzy zamieścili zdjęcia wzmacniaczy i opisali sposób podłączenia...
Dużo pracy po to abyś mógł się zapytać o to samo.

bogib184, jedna czincza nie wystarczy. sygnał trzeba podać na oba wejścia we wzmacniaczu.
Ja wiem, że Ty wiesz ale Jacun jak widać nie wie...
Skoro Jacun pisze ze wejścia na wzmaku są opisane L i P to znaczy ze żadne z nich nie pracuje w trybie mono.
Damian ujął to najlepiej i najkrócej :)



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości