Golf mk2, zestaw od podstaw.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Wujek C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 14:05
Lokalizacja: Kraków

Golf mk2, zestaw od podstaw.

Post autor: Wujek C » wt sie 21, 2012 18:25

witam,
jako że wreszcie zgromadziłem pieniądze do zainwestowania w mojego golfa,
chciałbym wrzucić mu niebawem jakieś audio. Nie najtańsze, bez półśrodków- tak aby było
dobrze zrobione i grało jak trzeba - nie chodzi mi o 10000W i 3 subwoofery, tylko jakiś
w miarę dobry, odseparowany wytłumiony froncik.
Chciałbym wrzucić w drzwi 165mm jakieś fajne głośniki, do tego w słupki pod tweetery
które mam zamiar zakupić (najlepiej jakby to był zestaw 2x165mm + 2 tweetery + zwrotnice)
oczywiście część marnego funduszu zamierzam przeznaczyć na dobre wytłumienie drzwi - chyba
zdecyduje się na maty StP- co o nich myślicie?. Jeśli chodzi o kable to czytałem o Aphardach Da Vinci
i chciałbym je również nabyć. Kwestia wzmacniacza - patrzyłem po Kenwoodach ps 100,150,200
O głośnikach i radiach czytałem milion artykułów i tak naprawdę nie wiem na co mógłbym
się zdecydować - czy Hertze, czy uDimension, Morele...
Dlatego proszę o poradę i stwierdzenie czy moje myślenie idzie w dobrym kierunku i czy
koszta są rozplanowane w miarę racjonalnie:

wytłumienie 2 drzwi - 200-250pln
radio - 300pln
wzmacniacz - 200pln
kabelki - 100pln
głośniki - 400pln
plus koszt paneli pod głośniki i słupków pod tweetery.

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro 600!
:pub:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Golf mk2, zestaw od podstaw.

Post autor: k0nr4d » wt sie 21, 2012 18:32

Wujek C pisze:2x165mm
A po co? Chcesz tym zastąpić subwoofer?
Wujek C pisze:eśli chodzi o kable to czytałem o Aphardach Da Vincii chciałbym je również nabyć.
Szkoda kasy, kup normalne ekranowane kable RCA i 'zagrają' Ci tak samo. Wg mnie różnica w jakościach kabli sygnałowych, czy głośnikowych to już fanaberia i robienie z siebie audiofila na siłę.
Wujek C pisze:radio - 300pln
Używane może coś się trafi.
Wujek C pisze:kabelki - 100pln
Ciężko będzie.
Wujek C pisze:wytłumienie 2 drzwi - 200-250pln
Tu spokojnie można zaoszczędzić. Dekara Tytana kosztuje w Lerła Merlę 99,50 zł za rolkę 30 cm x 10m, to wystarcza na dwoje drzwi i klapę bagażnika.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Wujek C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 14:05
Lokalizacja: Kraków

Golf mk2, zestaw od podstaw.

Post autor: Wujek C » wt sie 21, 2012 18:39

nie myślałem o subwooferze póki co, nie potrzebuje nie wiadomo jakiego basu; 2x165 po prostu w drzwi - co innego można wrzucić wg Ciebie żeby dobrze zagrało? ( Cały czas myślę o braku subwoofera)
Jeśli możesz poradź mi jakiego radia mogę szukać i jakich głośników. Mogę dać za radio 500pln ale to i tak chyba mało na nówkę sztukę.
Co do dekary to się boję o jakość wytłumienia i o to czy dam radę ogarnąć tą taśmę żeby się dobrze kleiła na chociaż 2 lata ;p , każdy piszę co innego na jej temat - ale jeśli mówisz że da sobie radę to może rzeczywiście spróbuję jeśli efekt będzie taki sam lub bardzo zbliżony



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Golf mk2, zestaw od podstaw.

Post autor: powalla » wt sie 21, 2012 19:30

Może czas na lekturę forum?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Golf mk2, zestaw od podstaw.

Post autor: Kubus20 » śr sie 22, 2012 10:45

Po pierwsze patrz post wyżej.

Po kolejne :chytry:
Głośniki za 400zł to raczej jeden system, bo 2x 165 za 400zł to nierealne raczej.
Radio używane za 500zł można kupić takie, które będzie miało prawie wszystko potrzebne do poprawnego grania.
A taśma dekarska... można, ale w mk2 są takie ogromne otwory technologiczne, że trzeba jakoś usztywnić konstrukcje. Mimo wszystko poszedłbym w maty Hollywooda.

Bardziej szczegółowo wszystko jest raczej opisane na forum, wystarczy użyć wyszukiwarki...



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości