MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » śr lip 04, 2012 14:43

Witam

Przymierzam się do założenia jakiegoś urozmaicenia w sprzęcie grającym w moim mk4 ;) dlatego też potrzebuję wzmacniacza i skrzynie basową ;).

Obecny mój sprzęt jak dla mnie już ma za mało bassu ;) wiadomo apetyt rośnie ;) Nie chcę wymieniać radia chce zostać przy oryginalnym Navi MFD D i moje pytanie brzmi co do tego można skompletować. Z tego co wiem same głośniki w mk4 są dobrej jakości i wystarczy dołożyć subek i wzmak z kondensatorem. Mam już kostkę mini ISO teraz tylko podłączać resztę gratów.

Znajomy poleca mi zestaw który sam ma w swoim mk4 z radiem gamma i standardowymi głośnikami:

Skrzynia: JBL GT5-1204BR
Wzmak: JBL GT5-A3001 SERIA GT5 MONOBLOCK
Kondensator: Lanzar LQ19CAP 1,9 Farada

Mam na car audio jakieś 1200-1500zł

Jakbym mógł prosić kolegów o poradę ;) proszę o jasne odpowiedzi bo mega znawcą car audio nie jestem dlatego też wymagam cierpliwości w moich pytaniach :D



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: bogib184 » śr lip 04, 2012 15:55

Odpowiem Ci w miarę zrozumiale i w miarę kulturalnie :helm: (czasami nie mogę się powstrzymać, żeby być uszczypliwym :hmm: ). Ok, radio zostaje, głośniki w 4 to śmieci - ratuje ich montaż i konstrukcja drzwi (parę tematów niżej była rozmowa o mocy fabrycznych głośników w 4 i tam pisałem dlaczego grają tak, a nie inaczej - poczytaj ten temat :) ). Co do subwoofera, wzmacniacza i kondensatora - podstawa, jako co ma być subwoofer, jako uzupełnienie pasma, czy mega tłuczek, który zagłuszy całość ? Jaką muzykę preferujesz - bo jak szybkie rytmy, to zapomnij o tych JBL w skrzyniach bass reflex - będzie buczydło, uderzenia basu nie uświadczysz, tylko przeciągające buuu, buuu, buuu. Jeżeli HH - wtedy będzie od biedy, ale to i tak miernota jest, wzmacniacz - szału nie będzie, bo to ta sama półka. Kondensator - zbędny gadżet - piszą tu tacy mądrale, że dźwięk im się w aucie zmienił... od kiedy kondensator jest w torze audio, żeby zmieniać brzmienie :kac: Zamiast kondensatora nabądź dobre kable do zasilania z prawdziwej miedzi OFC jakieś 20 mm2 - 25 mm2 - lepiej na tym wyjdziesz. Co do sprzętu - jeżeli do 1500 z nówek, to można coś skleić, ale z używek (przynajmniej wzmacniacz), to już by było coś na prawdę fajnego (niemniej jednak, nie jestem zwolennikiem grania od du.y strony - dla mnie przód to podstawa, wygłuszenie, dobre wooferki, wzmacniacz i już można się tęgo zdziwić, co może zagrać zestaw z przodu, ale mniejsza o to - Twoja decyzja :) ). Podaj rodzaj muzyki jaką preferujesz i co z tymi używkami, a coś się może doradzi :bigok:



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » śr lip 04, 2012 16:49

bogib184 pisze:Odpowiem Ci w miarę zrozumiale i w miarę kulturalnie :helm: (czasami nie mogę się powstrzymać, żeby być uszczypliwym :hmm: ). Ok, radio zostaje, głośniki w 4 to śmieci - ratuje ich montaż i konstrukcja drzwi (parę tematów niżej była rozmowa o mocy fabrycznych głośników w 4 i tam pisałem dlaczego grają tak, a nie inaczej - poczytaj ten temat :) ). Co do subwoofera, wzmacniacza i kondensatora - podstawa, jako co ma być subwoofer, jako uzupełnienie pasma, czy mega tłuczek, który zagłuszy całość ? Jaką muzykę preferujesz - bo jak szybkie rytmy, to zapomnij o tych JBL w skrzyniach bass reflex - będzie buczydło, uderzenia basu nie uświadczysz, tylko przeciągające buuu, buuu, buuu. Jeżeli HH - wtedy będzie od biedy, ale to i tak miernota jest, wzmacniacz - szału nie będzie, bo to ta sama półka. Kondensator - zbędny gadżet - piszą tu tacy mądrale, że dźwięk im się w aucie zmienił... od kiedy kondensator jest w torze audio, żeby zmieniać brzmienie :kac: Zamiast kondensatora nabądź dobre kable do zasilania z prawdziwej miedzi OFC jakieś 20 mm2 - 25 mm2 - lepiej na tym wyjdziesz. Co do sprzętu - jeżeli do 1500 z nówek, to można coś skleić, ale z używek (przynajmniej wzmacniacz), to już by było coś na prawdę fajnego (niemniej jednak, nie jestem zwolennikiem grania od du.y strony - dla mnie przód to podstawa, wygłuszenie, dobre wooferki, wzmacniacz i już można się tęgo zdziwić, co może zagrać zestaw z przodu, ale mniejsza o to - Twoja decyzja :) ). Podaj rodzaj muzyki jaką preferujesz i co z tymi używkami, a coś się może doradzi :bigok:

Wiesz co do muzyki głownie to leci dużo od trance, hh po stare rytmy ;) głownie trance i hh.
Hmm to twoim zdaniem ile musiałbym przeznaczyć by:

- Wymienić głośniki + syczki - (konkrety jakie twoim zdaniem średniej jakości)
- Dobry subek i wzmak (średniej półki)

Co do wygłuszenia wiem podstawa ;) więc będę musiał tu zadziałać :) to więc poleć mi dobry w miarę zestawik ;) narazie lepimy coś z nówek ;) możemy wykroczyć poza budżet jeśli będzie taka potrzeba ale żebyś mi nie skoczył z 1500 na 4000 :D



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » śr lip 04, 2012 19:20

slaww pisze:Kolego za 2tys da sie wyskrobac juz cos przyzwoitego.Nie idz w slady swojego kolegi.Masz to szczescie, ze jestes z 3miasta.Jest tu paru obeznanych ludzi i mala kolebka car-audio.


narazie lepimy coś z nówek-zapomnij Z gowna tortu nie ukrecisz

No ok pójdę za radą co, kolega by polecił ;) z używek.

Ja sądzę że na początek wygłuszę samochód. No i co dalej zrobić ;) jak to najlepiej po kawałku ugryść no i czy ma szanse bytu moje standardowe MFD D



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: bogib184 » śr lip 04, 2012 19:28

Masz szczęście, bo w 3mieście ugadasz się na spot i posłuchasz co nieco :) Standardowo - głośniki można nowe wziąć, wzmacniacze - proponuję wejść w używki. Na przód pod tą muzykę ze średniej półki - DLS R6A, na bas - to już by trzeba posłuchać, bo do trance, trzeba szybki sub, ale jednocześnie do hh, fajnie jak sub zaciągnie trochę i rzuci mięskiem - mi podoba się RE Audio SR10 (chociaż ostatnio naszło mnie na Infinity Kappa Perfect 12Vq :hmm: , podoba mi się Helix P10, Intertechnik MDS10 w BR - szybki skubaniec jest w BR, sporo jest fajnych subwooferów. Najlepiej umów się na spot - posłuchasz, wybierzesz i będziesz wiedział, czego masz szukać :bigok: Wzmacniacz, lub wzmacniacze będziesz dobierał, jak wybierzesz głośniczki. Najlepsza opcja.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » śr lip 04, 2012 19:40

bogib184 pisze:Masz szczęście, bo w 3mieście ugadasz się na spot i posłuchasz co nieco :) Standardowo - głośniki można nowe wziąć, wzmacniacze - proponuję wejść w używki. Na przód pod tą muzykę ze średniej półki - DLS R6A, na bas - to już by trzeba posłuchać, bo do trance, trzeba szybki sub, ale jednocześnie do hh, fajnie jak sub zaciągnie trochę i rzuci mięskiem - mi podoba się RE Audio SR10 (chociaż ostatnio naszło mnie na Infinity Kappa Perfect 12Vq :hmm: , podoba mi się Helix P10, Intertechnik MDS10 w BR - szybki skubaniec jest w BR, sporo jest fajnych subwooferów. Najlepiej umów się na spot - posłuchasz, wybierzesz i będziesz wiedział, czego masz szukać :bigok: Wzmacniacz, lub wzmacniacze będziesz dobierał, jak wybierzesz głośniczki. Najlepsza opcja.
Ok a kiedy mniej więcej taki spotki są ;) bo o ile dobrze wiem są na matarni na parkingu podziemnym ;)

Ok głośniki nowe ;) wzmak używka ale nie wspomniałeś czy nowy czy nie :D co do spotu muszę zawitać ale hehe nikogo nie znam :D oby mnie koledzy przyjęli :D

Najwyżej wódke wezme :D i na miejscu z wami opie**ole :D hehe taki żarcik :D
slaww pisze:Spoty u nas narazie strasznie kuleja.

Radio 400
Mówiłem o standardowym MFD i pytałem czy ujdzie w tłoku :D
CZyli mało ludzi przyjeżdża ?:D



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: bogib184 » śr lip 04, 2012 19:52

[quote="slaww"]Spoty u nas narazie strasznie kuleja.

Radio 400

Glosniki 400

Wygluszenie 200

Kable 100

Sub stx 10

Reszta na piece jakis OLD

Wychodzi 2kola
Fakt, r6a nowe trochę kosztują, ale na sca jak by popytał, mogły by się za 500 znaleźć :chytry: Do tego jakiegoś PS300T - koło 350 zł, maty ze 200, kable ze 150 - mamy 1200 PLN, reszta jak by się uparł, to i na zadek by stykła - jakaś Kappa ze 450, Rodek R2180i ze 400 i będzie :bigok: Kolega radyjka zmieniać nie zamierza :hmm:



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » śr lip 04, 2012 20:03

Panowie trochę jaśniej z niektórymi rzeczami bo im więcej czytam tym mniej rozumiem ;)

Jeśli znacie dobre firmy czy osoby które by wygłuszyły fajne autko całe za dobrą kasę chętnie podjadę do tego kolegi ;)

Piszcie też jakieś firmy:

np.Subek - Pionner itp itp

itd itd ;)

Bo ja chce niedługo się za to zabrać :D mam nadzieje że jeszcze w tym sezonie :D



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Kubus20 » czw lip 05, 2012 10:44

Co by nie zrobił, i tak radio wszystko uwali na starcie brzmieniowo.

Druga sprawa, po co z kolegi robić pasjonata audio, jak on chce, żeby coś po prostu jeb>>o z bagażnika(a z tego co widzę po pierwszym poście to tak jest).



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: bogib184 » czw lip 05, 2012 14:19

Kubus20, nie mów tylko, że R6A + Kappa VQ12 w BR nie yebnie :hmm: Toż to jak dobrze dopalisz, to jak by łopatą w plecy ktoś przyłożył :okej:



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » czw lip 05, 2012 15:31

Mega Mega pasjonatem Audio nie jestem aczkolwiek pierdzieć i jeb**ać po plecach basem bez sensu tez nie ma co ;) mówię tu raczej o sprzęcie klasy średniej a nie wysokiej ;) nie wnioskuj kolego żeby tylko coś z bagażnika waliło bo tak nie do końca jest :) hehe. Po prostu planuje coś złożyć w miarę średniej klasy sensownego.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: k0nr4d » czw lip 05, 2012 20:35

Xandar pisze:mówię tu raczej o sprzęcie klasy średniej a nie wysokiej
Więc nie wiesz, o czym mówisz :P Bo mówisz o klasie budżetowej i to niskiej budżetowej.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » czw lip 05, 2012 23:26

k0nr4d pisze:
Xandar pisze:mówię tu raczej o sprzęcie klasy średniej a nie wysokiej
Więc nie wiesz, o czym mówisz :P Bo mówisz o klasie budżetowej i to niskiej budżetowej.
Nie mówimy tu o nówkach tylko używkach ;) a kolega wyżej napisał że coś dało by radę normalnie grającego skleić :D
a tak z ciekawości dobrej jakości car audio klasa średnia nówka to w jakim przedziale cenowym ?:D



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MFD D + Wzmak + Sub + Kondensator

Post autor: Xandar » pn lip 09, 2012 19:26

Dziś byłem dowiadywać się o car audio u siebie w trojmiescie i wstępnie po oględzinach zaproponowali mi taki oto skromny zestawik chce jeszcze się was poradzić :) bo sobie co nie co zapisałem.

Proponowano mi:

Wygłuszenie 100zł od drzwi

Tył na razie zostawić ewentualnie w ogule niech nie gra :)

Przód założyć głośniki Focal PS 165 lub coś z tego przedziału

Subwoofer: ALPINE SBG-844BR

Wzmacniacz: Audison lecz nie spisałem modelu

No i jednak mówił ze wskazane zmiana radia np na:

Alpine IVA-D106R

I co panowie na to. Co do radia mówił ze jeśli nie zależy mi na dotykowym i na wypełnieniu całej tej przestrzeni po Navi MFD to mozna dać jakiś dobry Alpine ;) bez dotyku ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości