Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Jaworess » czw maja 17, 2012 12:58

Witam Panów Audio Maniaków :bajer:
Mam golf Mk2 który nie ma głośników w drzwiach przednich, zamiast głośników jest otwierany schowek. Wiem że głośniki, które tam pasują to 130mm no i fajnie się składa bo zostały mi głośniki z auta które sprzedałem, mianowicie: INFINITY KAPPA 52.9i, to są 130mm. Bardzo fajnie grały te głośniki w poprzednim aucie i chciałbym aby teraz mi zagrały w Golfie.
I teraz pojawia się problem...wywalę schowek i niby miejsce akurat jest na moje kappy ale...no właśnie czego będę potrzebował (poza pociągnięciem instalacji) aby zamontować te głośniki w drzwiach? Help!
Nie chcę modzić i przerabiać, chce tylko zamontować te głośniki w oryginalne miejsca.

W desce mam 87mm głośniki LANZAR VX320, grają zadziwiająco dobrze :blush: Docelowo oprócz wspomnianych INFINITY, zamontuje jeszcze jakieś 4x6 cala w tylnych parapetach. Moje radio to ALPINE CDA-117Ri do tego pomyślałem jeszcze o procku ALPINE PXA-H100 lub ALPINE PXE-H650 i jeszcze takie cudko ALPINE KTP-445. Radio i głośniki zostały z poprzedniej furmanki, więc dokupię kilka rzeczy i myślę że będzie fajnie, jednak najważniejsze dla mnie teraz jest zamontowanie głośników w drzwiach.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Slavwek.ie » czw maja 17, 2012 14:46

Cokolwiek i jakkolwiek zamontujesz w fabrycznych kieszonkach w mk2 nie ma prawa poprawnie zagrać. Będzie jeden wielki brzęk..
Bez "zrobienia" drzwi zapomnij o fajnym graniu w dwójce.
Jeśli chcesz pozostać przy oryginalnym wyglądzie wnętrza auta, to pozostaje zbudowanie odpowiedniej konstrukcji chowającej głośnik wewnątrz drzwi i zakrycie go fabryczną kieszonką z maskownicą. Wiąże się to jednak z dość sporym nakładem pracy (kosztów może nie aż tak)
Jaworess pisze:Moje radio to ALPINE CDA-117Ri do tego pomyślałem jeszcze o procku ALPINE PXA-H100 lub ALPINE PXE-H650 i jeszcze takie cudko ALPINE KTP-445
Będziesz karmił słonia garścią koniczyny... Sprzęt planujesz "gruby" a napędzać będziesz nim marne przetworniki.. Zapoznaj się najpierw z zasadami CA, poczytaj o właściwym doborze i aplikacji głośników. Sam stwierdzisz, że mylisz się w planach.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Jaworess » czw maja 17, 2012 15:40

No właśnie zależy mi na tym aby wnętrze wyglądało oryginalnie. Radio mam, głośniki 130mm tez mam, głośniki 87mm też (pozostałości po wcześniejszym aucie). Do zakupienia pozostaną tylko głośniki 4x6 na tył i wtedy myślę że może przydać się KTP-445. Samo radio może wtedy nie dać rady napędzić 6 głośników, bądź 8 (fakt nie za dobrych ale lepszych niż jakieś Buszmeny) :hmm:
Co natomiast do procesora to rozważam jego zakup ze względu na to że dzięki niemu będę miał equalizer...w tej chwili, bez proca regulacja tonów niskich i wysokich nie jest dostępna. Opcja w radiu jest nieaktywna. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt że na głośniki 4x6 i KTP-445 wydam 1000zł a nie 5000zł...nie stać mnie na CA, jedynie na normalnej jakości głośniki i radyjko.

A pro po mogę Cię prosić o wskazanie jakichś dobrych głośników 4x6 na tył? O ile takie są :smirk:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Slavwek.ie » pt maja 18, 2012 12:49

Jaworess pisze:A pro po mogę Cię prosić o wskazanie jakichś dobrych głośników 4x6 na tył? O ile takie są :smirk:
Ano właśnie... podobnie jak 87mm tak i 4x6 to pomyła a nie głośniki.
Brzmienia z nich nie wydobędziesz żadnego, prócz jakieś tam średnicy i świergoczących wysokich. O basie można zapomnieć. Umiejscowienie i ukierunkowanie tych głośników z góry skazują je na niepowodzenie..
Sugeruję, abyś się skupił na przednim systemie odseparowanym (te twoje Infinity też nie nadają się, bo są 2-drożne) i jako uzupełnienie skrzynka z subwooferem do bagażnika.
Do poprawnego napędu będzie potrzebny jeszcze wzmacniacz, bo samo radio nie ogarnie tego w należyty sposób, nie mówiąc już o subwooferze



Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: ajvan » pt maja 18, 2012 13:32

wg mnie najlepsza opcja sa panele z MDF zobacz jak u mnie to jest rozwiazane. Mi zalezalo na wygladzie w miare fabrycznym wiec docialem boczne kieszenie i jak zamontuje je oraz maskownice to bedzie w miare ori wygladac:) a dzwiek zestawu odseparowanego nie do porowniania do kalibru 87 mm ! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=42" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Jaworess » pt maja 18, 2012 15:00

Slavwek.ie No tak myślałem szczerze mówiąc co do tych 4x6...tam jest dodatkowa lipa z tym że nie za bardzo można dać jakąś "przejściówkę" na 6x9 na przykład bo nie ma miejsca pod tym parapetem. Jest jeszcze drugi problem, nigdy nie sądziłem że mnie spotka ale z wiekiem spotkał...mianowicie wykorzystuję bagażnik na maxa a w Mk2 nie jest duży (wózek, graty, torby, więc skrzynia nie wejdzie i muszę z niej zrezygnować. :grrr:
A pro po kiedyś widziałem taką skrzynię dość płaską, bardziej na przykład pod fotel pasażera :

http://allegro.pl/subwoofer-blaupunkt-g ... 22168.html

Tylko jej konstrukcja trochę nie pasuje mi do pojęcia skrzynia...warto takie coś zakupić?

Te INFINITY kupiłem specjalnie dlatego że są współosiowe (kwestia przeróbek) Chciałem mieć oryginał no a teraz szkoda mi ich nie wykorzystać, kosztowały 4 stówy...inna sprawa że zadowalały mnie :-) poniekąd.
Sorry że się upieram ale nie ma czegoś odseparowanego 4x6? Tam ewentualnie mógłbym coś dłubnąć, gdzieś bezinwazyjnie podczepić sopranek.

ajvan faktycznie fajnie masz zrobioną tą "zabudowę"...



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Slavwek.ie » czw maja 24, 2012 10:24

Odpuść sobie aktywne wynalazki tego typu, bo tylko strata pieniędzy. Buczydło i tyle.
Pod fotel w mk2 i tak nie podejdzie, bo pasażerowie z tyłu nie będą mieli gdzie butów podziać..
Jeśli chcesz bas bez zajmowania przestrzeni, to pozostaje ci zabudowa lewej wnęki bagażnika. Jest to dość pracochłonne, ale w pełni wykonalne, estetyczne i co najważniejsze spełnia swoje zadanie.
Co do przodu, jeśli upierasz się już przy swoich Infinity, to można spróbować rozłączyć tweetery ze współosiowców i zamontować je tam gdzie powinny być, czyli w okolicy deski rozdzielczej. Wiadomo, będzie to ingerencja w głośnik.
Tak jak wcześniej wspomniałem, żeby należycie coś zagrało w drzwiach trzeba będzie podłubać przy kieszonkach, wzmocnić miejsce montażu głośnika, wygłuszyć drzwi itd.
Jaworess pisze:Sorry że się upieram ale nie ma czegoś odseparowanego 4x6? Tam ewentualnie mógłbym coś dłubnąć, gdzieś bezinwazyjnie podczepić sopranek.
Do czego ci odseparowane 4x6? Separowane do tyłu? Będziesz siedział tyłem do kierunku jazdy?

Zaprojektuj granie tak jak reguły każą, unikniesz niepotrzebnych wydatków, zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Jaworess » ndz maja 27, 2012 20:26

Dzięki Slavwek.ie za kilka zdań wyjaśnień. Widzisz po prostu chciałem zrobić coś z tym co mam i tak wydaje mi się że Infiniti za 400zł są lepsze od Hertz-ów za 200-300zł czy innych buschmenów albo Pałer Basów. A te Lanzar-y 87mm są naprawdę OK jak na takie głośniczki :D OK, raz jeszcze dzięki.



bymar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 27, 2013 23:46

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: bymar » ndz sty 05, 2014 00:31

Cześć,
jestem tu nowy, ale też zacząłem walkę z drzwiami w golfie II. Napisz, jak skończyła się twoja przygoda. pozdro.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Mk2 Montaż głośników w przednie drzwi

Post autor: Jaworess » pt gru 23, 2016 19:10

Ha, słuchaj nic w końcu nie zrobiłem. Żona przejęła samochód i projekt zdechł ale teraz samochód do mnie wrócił i zacznę coś działać...tylko nie wiem co i jak. Z golfem się nie rozstaję, muszę trochę porobić przy nim i min. jakieś audio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości