Montaż tunera DVB-T

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

szczyku

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » wt gru 16, 2014 19:54

będzie, a na umieszczonych zdjęciach wyraźnie jest narysowane gdzie jakie masz podać sygnały z kabla 10din :bigok:

jedynie zagadką jest ten ntsc/pal swith, ale to możesz popróbować :D daj znać jak wyniki :chytry:



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » wt gru 16, 2014 21:34

Ok super dzięki, wszystkie części mam już w domu będę próbował to na dniach odpalić.
Jak byś kolego potrzebował pomocy w germani to służę pomocą.



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » śr gru 17, 2014 20:03

Zastanawiam się gdzie podpiąć pin 21 ze złącza scart myślę że na 6 pin z lewej na dole(zdjęcie powyzej)
No i z którego pinu w scart pociągnąć uziemienie do uziemienia video r g b pierwsze piny z lewej u góry.



szczyku

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » śr gru 17, 2014 21:09

filutek pisze:Zastanawiam się gdzie podpiąć pin 21 ze złącza scart myślę że na 6 pin z lewej na dole(zdjęcie powyzej)
No i z którego pinu w scart pociągnąć uziemienie do uziemienia video r g b pierwsze piny z lewej u góry.
W dobra stronę idziesz. Metoda prób i błędów dojdziesz do końca.



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » czw gru 18, 2014 16:20

Polutowalem podłączyłem i coś nie tak, widoczne tylko paski jakieś. A jak na pin1 dałem 12v to wywaliło bezpiecznik na radiu.

Rozebrane tuner i widzę że na wtyczce brakuje mi:
Pinu14 uziemienie z kąd mogę je podać?

No i druga sprawa to pal/ntsc w mfd2 co podpiąć tu



szczyku

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » czw gru 18, 2014 18:22

filutek pisze:Polutowalem podłączyłem i coś nie tak, widoczne tylko paski jakieś. A jak na pin1 dałem 12v to wywaliło bezpiecznik na radiu.

Rozebrane tuner i widzę że na wtyczce brakuje mi:
Pinu14 uziemienie z kąd mogę je podać?
jakiej wtyczce?
filutek pisze:No i druga sprawa to pal/ntsc w mfd2 co podpiąć tu
tam podaje sie tylko sygnał +12V, dzięki temu sygnałowi radio przełącza się z systemu ntsc na pal



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » czw gru 18, 2014 18:43

Na pinie14 scart nie ma kabla w tunerze, czyli według schematu nie mogę podłączyć uziemienia



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » czw gru 18, 2014 19:52

Próbowałem jeszcze raz jak podam 12+ to wywala bezpiecznik radia.
Chyba to nie zadziała na mfd2



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » pt gru 19, 2014 20:40

A może to przez to ze podałem te 12+ z kostki radia! A nie prosto z aku ale czy to by miało jakieś znaczenie?



szczyku

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » pt gru 19, 2014 22:32

Myślę że by nie miało znaczenia. Ogólnie z mfd2 nie miałem do czynienia, więc średnio mogę ci pomóc. Musisz sam kobinowac, doczytać co to jest ten pin ntsc/pal. Ja w ten sposób podchodziłem do tematu. Teraz szukam przetwornicy 12V na 8,5v minimum 5,5A. Chyba sam będę musiał taka zrobić.



filutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 23:28

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: filutek » pt gru 19, 2014 22:40

Oki zanim spale navi to lepiej odpuszczę temat. A może zmienię na mfd1 ja tanio znajde to i na MFA będzie wyświetlać navi.



Awatar użytkownika
DjExit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 11:45
Lokalizacja: Wałbrzych

Montaż tunera DVB-T

Post autor: DjExit » pt lip 10, 2015 14:35

Panowie mam pytanie, bo przeczytałem ten temat i podobny temat na forum Passata ale nie wychwyciłem odpowiedzi na proste pytanie. Czy do nawigacji MFD (Ze złączem Din10 z Golfa IV) można bezpośrednio bez żadnych elektronicznych konwerterów podłączyć komputer za pomocą złącza D-SUB VGA ustawiając na karcie graficznej rozdzielczość 720x576 interlace 50Hz ? Coś w ten deseń:

VGA                                  MFD
1 - RED ---------------------- RED - 10
2 - GREEN ------------------- GREEN - 9
3 - BLUE --------------------- BLUE - 8
5 - GND ---------------------- VID-GND - 5
13 - HSYNC ---------|
                             |------- CSYNC - 4
14 - VSYNC ---------|
+12V ------------------------- PAL/NTSC - 6

To zadziała?


VW Golf MK3 TDI Pink Floyd 1Z++ 125KM/300Nm ---> VW Golf MK4 TDI Highline ARL (194KM 433Nm) Stage :satan: ---> ARL + GTB2060VKLR (247KM 508Nm) Stage :satan: :satan: ---> ARL + GTB2265VKLR + HF100 + Świątek + Big FMIC + Straight Pipe 3" = 320KM, 650Nm Stage: :satan: :satan: :satan: ---> Pewnie autokasacja

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=559688

Awatar użytkownika
synek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 04, 2014 21:00
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Vw bora 2,8 vr6
Silnik: Bde

Montaż tunera DVB-T

Post autor: synek13 » ndz lis 15, 2015 18:14

Witam Panowie, nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale potrzebuję pomocy w sprawie kabla do podłączenia tunera dvb-t. Skonstruowałem taki kabelek, lecz na wyświetlaczu pojawiają się jakby zakłócenia tzw. pasy przechodzą mi przez obraz, w głośnikach samochodu słychać przy pod głoszonych pisk. Próbowałem zmieniać format PAL/NTSC ale tak samo się zachowuje, połączyłem masy pinów 1,5,11 DIN nic, podłączyłem dodatkowo masę z karoserii auta bezpośrednio do radia pod śrubkę w obudowie tez nic. W poprzednich postach niektóre osoby pisały o podobnym problemie lecz nikt nie napisał czy sobie poradził. Więc proszę o pomoc. Pozdrawiam



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Montaż tunera DVB-T

Post autor: dany_47 » wt lis 24, 2015 10:49

no wygląda to jak zakłócenia z masy. ewentualnie przy kablu sygnałowym z tunera do radyjka idą jakieś kable z prądem (może masz wzmacniacz np w bagażniku).
Kable sygnałowe nie powinny iść w pobliżu kabli zasilających. a jeśli już idą to powinny być w ekranie.
a nie próbowałeś może minusa z baterii pociągnąć. wydaje mi się że to powinno pomóc zlikwidować albo sporo zmniejszyć problem.
jak się mylę niech ktoś poprawi...


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości