PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: bogas88 » pn wrz 05, 2011 09:04

Witam
Potrzebuje porady, mianowicie posiadam radio PIONEER DEH-P 6000 UB

http://www.caraudio.cl/uploadinterno/in ... ductId=172" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gas-pol.pl/index.php?option= ... Itemid=108" onclick="window.open(this.href);return false;

Mój brat dorwał tube. Chchialbym ta tube do niego podłączyć tylko nie wiem czy mogę bezpośrednio podpiąć ją pod to radio? jeśli tak to jak mialbym to zrobić? jakimi kablami itp. Chcę w ogóle zobaczyc jakby to zagrało, tuba za darmo więc nie ma co narzekać tylko podłączyć:) Na przodzie są głośniki PIONEER TS-G1713i na tyle jakies stare jajka magnat co ledwo ledwo juz zyja kupione razem z autem .

Prosze o pomoc
Pozdrawiam


Obrazek

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: michao » pn wrz 05, 2011 09:36

mozesz ja bezposrednio przez radio podlaczyc.
kwestia jest tego typu czy ma ona wzmacniacz czy wystepuje jako sam glosnik.
Jezeli nie ma wzmacniacza / nie posiadasz oddzielnego wzmacniacza to podlaczasz ja normalnie tak jak inny glosnik ( bez wzmacniacza efekt bedzie slaby )
Jezeli ma wzmacniacz wtedy podlacza sie ja inaczej ja zawsze + dawalem bezposrednio do akumulatora natomiast - i "res" wpinalem sie pod instalacje radia no i oczywiscie "czincze".

Nie wiem jak wyglada ta tuba nie zapodales foty dlatego nie podam Ci dokladnej instrukcji krok po kroku



Awatar użytkownika
dedus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr lut 04, 2009 02:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: dedus » pn wrz 05, 2011 09:44

Radio ma za małą moc zeby jakkolwiek podłączyć bezpośrednio pod kanał wyjsciowy tą "tube" Napisz co to za tuba i czy masz jakiś piec do tego? Tak jak michao, napisał nie dostaniesz instrukcji jak nie wiadomo z czego co sie składa.


(*·.¸(`·.¸ ¸.·´)¸.·*)
*No BaSs No FuN*
(¸.·´(¸.·* *·.¸)`·.¸)

Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

Re: PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: bogas88 » pn wrz 05, 2011 09:45

Ja ją dzisiaj odbiore od brata ale nie wiem czy ma czy nie ma wzmacniacza, nie widziałem jej jeszcze.
To w takim wypadku zrobie foty i je wrzucę i wtedy mi dokładnie odpiszcie.


Obrazek

Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: bogas88 » śr wrz 07, 2011 11:39

Więc wygląda to tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58a ... ed50e.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5a ... 13ed5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czyli nie na wbudowanego wzmacniacza tylko dwie dziurki na kable.

Nie mam pieca, chciałbym w ogóle sprawdzić jakby to grało bez niego.

I mam kolejne pytania:
1. Z tego co widzę z tyłu radia mam 3xcinch i jakies pisze ze jest w radiu bezposrednie zasilanie subwoofera, czyli moge podpiąć pod te RCA głośniki przednie , tylne i tube na raz i wykorzystac te wszystkie wyjscia??
2. Musze wymienić instalację w aucie (Golf II - 3 drzwi) ile kupić kabla, żeby podłączyć z przodu dwa głośniki w drzwiach, z tylu w półce też dwa i ewentualnie tą tube w bagażniku??


Obrazek

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: michao » śr wrz 07, 2011 14:32

czincze w radiu masz do podpiecia wzmacniaczy zewnetrznych, i innych tego typu rzeczy.
w radiu mozesz miec bezposrednie zasilanie subwoofera ale nic Ci to nie da bo zadne radio nie pociagnie tuby/subwoofera i nie wykorzysta jego mozliwosci.
dedus pisze:Radio ma za małą moc zeby jakkolwiek podłączyć bezpośrednio pod kanał wyjsciowy tą
tu i racja ale na zdrowy rozum nie podlaczy jej inaczej bo jak widzisz nie ma wzmacniacza dlatego w 1 poscie napisalem ze to jest jedyne wyjscie skoro nie ma wzmaka
bogas88 pisze:ile kupić kabla, żeby podłączyć z przodu dwa głośniki w drzwiach, z tylu w półce też dwa i ewentualnie tą tube w bagażniku??
to moim zdaniem kompletnie mija sie z celem 4 + 1 pod radio namostkujesz, naszczepiasz a i tak to bedzie grało od niechcenia, raczej na Twoim miejscu zainwestowal bym w jakis zewnetrzny wzmacniacz ( nie musi byc nowy, nie musi byc tez kosmicznie mocny 500 v wystarczy ) i podlaczyl 2 glosniki przednie pod radyjko, te tylne co mowisz ze juz ledwo zipią i charcza to bym wogole sobie dzwieku nimi nie psul, a tube podlaczyl pod wzmacniacz.
Jezeli zalezy Ci na brzmieniu bez wzmacniacza sie nie obejdzie - te radio nie uciagnie samej tuby a co dopiero mowic jak chcesz podczepic pod nie jeszcze 4 glosniki



Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: bogas88 » śr wrz 07, 2011 14:54

aha. chce w ogole zobaczyc czy ta tuba dziala, czy jest sens w coś inwestować do niej.
czyli jesli cos to normalnie podpiac ja za glosniki tylne? tak zeby zobaczyc jak z przednimi by to gralo bez wzmacniacza?? (tylne głośniki wydaje mi się, że przez instalacje źle grają bo czasej jest ok a czasem np jak otwieram drzwi to wtedy charczy cos, tak jakby gdziej kable sie stykaly ze soba czy cos takiego podczas np ruchu drzwiami)
Nie pociagnie w sensie czego? że spalic sie może radio czy, że po prostu będzie słaby dźwięk i tyle ??


Obrazek

Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: dan124 » śr wrz 07, 2011 17:25

Podłącz ją ale przez wzmacniacz.

Z radia to praktycznie ZERO efektu.



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

PIONEER DEH-P 6000 UB - jak podłączyć tubę??

Post autor: michao » śr wrz 07, 2011 19:12

radio sie nie spali poprostu bedzie dzwiek lipny - powiem wiecej przez radio nie sprawdzisz czy tuba jest dobra - co najwyzej mozesz sprawdzic czy membrana sie rusza :)
Mowisz czy warto inwestowac w zmacniacz a prawda jest taka ze zawsze mozesz go wyjac :)
Ja mam niemieckiego Terminatora 900W ktory jezdzi juz w 4 moim aucie - takze ja jestem zdania ze tuba / wzmacniacz to wydatek na lata i warto sobie w to zainwestowac bo dzwiek jest niebagatela w porownaniu do samego radia - mimo iz posiadam radio JVC 4x60 z wbudowanym wzmacniaczem mosfer



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości