[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

vsbot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 02, 2011 08:56

[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Post autor: vsbot » czw cze 02, 2011 09:19

Witam wszystkich;)

Mam problem, otóż chciałbym założyc w moim golfie 3 głośniki w tylnych drzwiach. No i tu pojawia się problem, gdyż nie mam poprowadzone oryginalnie kabli w tylne drzwi. No i teraz jak mam to zrobic? W przednich głośnikach jest kostka i ma dwa wyjścia, czy mogę poprowadzic kabel od tego głośnika? Myślę żeby zamienic przednie głośniki dac do tyłu a do przodu kupic jakieś nowe.



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Pomoc w zamontowaniu głośników VW Golf 3

Post autor: Damian92 » pn cze 06, 2011 22:38

radio ma zapewne 4 wyjścia na głośnik .......
ciągnąć od radia to tylnych drzwi



Awatar użytkownika
poluś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lis 14, 2009 10:09
Lokalizacja: GostyńvW

Pomoc w zamontowaniu głośników VW Golf 3

Post autor: poluś » ndz lip 03, 2011 16:24

Ciągnąć nowe przewody od radia do słupka środkowego ściągasz czarny plastik i tam masz przejście do drzwi poprzez gumowy rękaw a w dzrwiach jak ściagniesz obudowę drzwi będzie pianka postaraj się ją delikatnie odkleić i wyciąć małą dziurkę na przewód w piancę pod głośnik żadna logika tylko powoli i bez pośpiechu ja też to robiłem i zajeło mi to jakieś 2 godziny na obydwoje drzwi korbkę chyba wiesz jak ściągnąć ten plastikowy dystansik pomiędzy korbkę a dzwiami w tórąś stronę przesuń tylko nic na siłę by nie połamać pozdrawiam i miłej zabawy :okej:



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Post autor: maj0nez » sob lip 09, 2011 00:04

Nie zakłada się głośników z tyłu.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Post autor: elpiotrek » sob lip 09, 2011 23:08

maj0nez pisze:Nie zakłada się głośników z tyłu.
dokładnie. komu to bedzie grało? ciagle jeździsz z kompletem pasażerów? poza tym głośniki z przodu [zakładam, ze w desce rozdzielczej tez masz] cztery i jeszcze dwa z tylu, wszystko ma radio pociągnąć? to rewelacji nie wróżę...

lepiej dołóż trochę i kup porządne do przodu i tyl sobie odpuść...


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Post autor: swampshark » ndz lip 10, 2011 23:34

Podepnę się do tematu. Ja również chcę założyć głośniki w tylnych drzwiach. Powodem jest to żeby ci z tyłu tez mogli posłuchać muzyki w dobrej jakości, a także to, że skoro siedząc z tyłu słychać dobre pier***nięcie z przednich głośników to tylne wspomogą także przedni zestaw i obędzie sie bez suba.
A problem mam taki że nie wiem jak się do tego zabrać.
Czy są dostępne dystanse jakieś do tylnych drzwi?
Jeżeli nie ma to ma ktoś rysunek techniczny jak powinny wyglądać? przednie zrobiłem sam w jeden wieczór
Kupiłem kieszonki z maskownicami na przód i tył ale te tylne mają miejsce na głośnik tak umieszczone, że będą masowały odbyt pasażerom. Montować je tutaj czy przerobić kieszonki tak żeby głośniki były umieszczone tak jak w przednich drzwiach?



Andreej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 13:38

[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Post autor: Andreej » wt paź 29, 2013 19:17

Przepraszam za odgrzewanie kotleta... Ale... Wpadł już ktoś na pomysł jaki dystans z mdf zamontować w tylnych drzwiach w mk3 5dzwi? Nie wiem czy przypadkiem te z przodu nie pasują, zamówiłem już do przodu dwa dystanse i zobaczę czy będą pasowały do tyłu. :)
Zauważyłem, że krytykuje się w większości przypadków każdego albo jak widać nic nie pisze, kto chce zamontować głośniki w tylnych drzwiach czy boczkach, a z tego co wiem to wcale tak źle nie gra to po 1, (montowałem ostatnio w passacie b5 oryginalny system głośników w tylne drzwi jak wiadomo są one w plastikowych koszach montowane w alu blachę w drzwi, i na prawdę ładny bass jest jak na taki zestaw, i w końcu nie trzeba mówić 'możesz zrobić głośniej albo przestańcie gadać z przodu') a Ci co odradzają to widocznie wgl NIE JEŻDŻĄ z pasażerami, bo po co? dodatkowe tylko obciążenie :)
Aha.. I nie każdy z nas chce ładować furę kasy w przednie drzwi (bo nie zmieszcze 5 osób z przodu :rotfl: ) (jak to najczęściej doradzacie) tylko po prostu mieć z każdej strony samochodu dźwięk, żeby każdy coś słyszał. A żeby poprawić jakość to zamontować je JESZCZE na dystansach a nie do tapicerki :) Trzeba wykorzystać wszystkie możliwości a nie iść ciągle tym samym torem 'bo tak każdy robi i gra zajebiście' a osobiście rzygam subwooferami w bagaju (no może z wyjątkiem DSP oryginalnego) ale to już inna baja :) I nie ma co sie oburzać..



Pablito98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 18, 2016 17:12

[Głośniki, mk3] Pomoc w zamontowaniu głośników tylne drzwi

Post autor: Pablito98 » czw wrz 15, 2016 23:33

Odkopię, wie ktoś coś o dystansach do tyłu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości