KABLE - Wymieniać czy nie?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
niedziell1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 22, 2010 19:05
Lokalizacja: zg

KABLE - Wymieniać czy nie?

Post autor: niedziell1 » śr kwie 14, 2010 16:48

-DLS R6A-
Proszę o podpowiedź, czy konieczna jest wymiana kabli w tych głośnikach?
Mam nowe, z kablami oryginalnymi.. w wooferach wymieniłem na kable 2,5 mm, jednak w tweeterach kable są przylutowane.. nie wiem czy zabawa w odrywanie ich itp.. nie skończy się źle :goof:
Czy jest w ogóle sens ruszać kable w tweeterach? odczuję jakąś różnicę? Zresztą wydaje mi się, że firma na poziomie takim jak dls nie może dać nie wiadomo jak gównianych kabli ( ale to tylko moje domysły więc mogę się mylić :D

Z góry dzięki za odpowiedź :pub:
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 16:49 przez niedziell1, łącznie zmieniany 1 raz.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » śr kwie 14, 2010 18:14

Osobiście bym tych kabli od tweeterów nie ruszał, do woofera dobrze że masz nowe przewody. Trzeba ufać, że DLS nie robi lipy :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr kwie 14, 2010 18:27

ja w PB wymieniałem...odciąłem tak żeby zostało z 10cm przy tweeterze, całość odizolowałem i nawinąłem na grubsze kable...chyba 2.5mm. W moim przypadku nie miało to sensu bo głośniki napędzane tylko radyjkiem...ale niedługo będzie piecyk także mam nadzieje że praca nie poszła na marne :) Jak zdecydujesz się wymieniać to myślę że 1.5mm styknie.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » śr kwie 14, 2010 18:29

niedziell1 pisze:Czy jest w ogóle sens ruszać kable w tweeterach?
nie ma sensu, różnicy nie usłyszysz, a może się to źle skończyć taka operacja



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » czw kwie 15, 2010 23:01

generalnie wymiana okablowania niema sensu. Na poczatku mialem na radiu i na fabrycznych kablach, wydawalo mi sie ze moga grac lepiej na nowych grubszych kablach wymienilem wszystkie i nic, bylo tak samo jak na VW kablach dopiero jak podlaczylem po piecyk to zaczelo grac :grin:



Awatar użytkownika
niedziell1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 22, 2010 19:05
Lokalizacja: zg

Post autor: niedziell1 » pt kwie 16, 2010 15:05

Tomek gd pisze:generalnie wymiana okablowania niema sensu :grin:
No nie wiem czy nie ma.. dużo osób twierdzi, że ma.. a oczywistą sprawą jest, że podpinam głośniki pod wzmak, bo co za idiota podpinałby r6a pod samo radio? :satan:



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt kwie 16, 2010 15:25

niedziell1 pisze:dużo osób twierdzi, że ma.
bo ma oczywiście, ale Ty pytałeś o te kable co są przylutowane do tweetera, ja nigdy nie używam tych fabrycznych co dają, no ale tweetera nie ruszam



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » pt kwie 16, 2010 16:22

osobiście w poprzednich głośnikach wywaliłem kable od tweetera i dałem tak jak w reszcie instalacji 2,5 mm2, a w obecnych kable od tweetera odstają na jakieś 10 cm więc je zostawiłem a dalej idą 2,5mm2


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » pt kwie 16, 2010 19:13

niedziell1 pisze:dużo osób twierdzi, że ma
chodzilo mi o sytuacje jesli glosniki sa zasilane radiem ;) przy wzmacniaczu jest to wskazane :bajer:



Awatar użytkownika
Lechuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:45
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Lechuuu » sob kwie 17, 2010 14:44

Wymieniać to można, ale nie w tweeterach... w wooferach to tak bo przy zasilaniu wzmakiem płyną duże prądy, i żeby nie tłumic sygnału to się stosuje grubsze przekroje... Ale w tweeterach? Lepiej tego nie ruszaj bo zepsujesz, a jakiegokolwiek efektu przy grubszych kablach na 100% nie odczujesz...



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » sob kwie 17, 2010 22:42

przepraszam bardzo Panie "znawco" a czym się różni wg Ciebie prąd płynący przez tweeter od prądu płynącego przez woofer?? bo z tego co mi wiadomo wielkość membrany ma się nijak do mocy ??
jakiegokolwiek efektu przy grubszych kablach na 100% nie odczujesz...
i tu się zgodzę w 100% - ale nie tak jak myślisz... to działa w drugą stronę - przy seryjnych cieńkich kabelkach mógłby poczuć, ale smród topionej izolacji...


Obrazek

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » ndz kwie 18, 2010 16:28

Seryjne kabelki nie są wcale takie dobre jak się wydaje :P nawet przy takich głośnikach... owszem są dołączone ale po kosztach...nikt Ci nie dołączy kabla 10 zł za metr :grin:

Do woofera owszem wymień...aczkolwiek zanim głośnika porządnie nie wygrzejesz i kabli też to nic nie usłyszysz....


A co do "GRANIA KABLI" był już monopol tematów...każdy kończył się z przewaga na stronę gumowych uszu :) czyli różnicy nie usłyszysz a kasę zmarnujesz.

DLS kable które dołączył do wysokotonowego dobrał je dość optymalnie wiec według zaleceń własnych. Oczywiście możesz się bawić w wymianę, koszta itp jeśli twierdzisz iż masz super słuch i usłyszysz różnicę.


Ale zamiast inwestować w kable.... za inwestuj w dobry wzmacniacz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości