Trzeszczą głośniki w drzwiach jak dam więcej bitu na tył

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Trzeszczą głośniki w drzwiach jak dam więcej bitu na tył

Post autor: PietreK84 » pt cze 12, 2009 09:31

Witam, problem wygląda następująco:
Jeśli jest po równo głośności na przód i tył (oczywiście głośniki w drzwiach) to gra dobrze, nie ma żadnych zniekształceń.

Jeśli dam więcej na tylne głośniki to gdy zrobię głośniej to zaczynają wszystkie pierdzieć (przód i tył).

O co może chodzić ?

Dodam że działo się tak na firmowym radiu (beta) i jak wstawiłem sobie nowe jest dalej to samo. Przednie głośniki infinity, tył fabryka.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pt cze 12, 2009 10:26

żle dobrana moc głośników do mocy radia .Fabryczne są dosyć cienkie ,ja w swoim wywaliłem ori i wstawiłem GMS960 na przód i tył w miejsca fabryczne oczywiście na dystansach -radio 4x50 i gitara .Trzeba jeszcze tylko dobrze dostroić radyjko i cieszyć się z efektów , a mam gołe radio bez wzmaka.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
dzejms_11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:34
Lokalizacja: Poland

Post autor: dzejms_11 » pt cze 12, 2009 12:05

PietreK84, a jaka seria nie trzeszczy po podgłośieniu na maxa?
Dobra instalacja to nie tylko głośniki, ale źródło, kable, dobre wytłumienie drzwi, wzmacniacz odpowiednio dobrany.

Pamiętaj że seria pierwszej świeżości też nie ma.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt cze 12, 2009 19:47

Poczytaj o zniekształceniach THD i mocach radyjek ... powinni w ogóle zrezygnować z montażu końcówek mocy w radiach, bo pierwszy lepszy "firmowy" wzmacniacz jest o klasę lepszy niż napęd z radia i nawet jak pisze na nim 4x60w .



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » pt cze 12, 2009 22:06

Panowie :)

Instalacja jest dobrze zrobiona, chodzi tylko o to:

że jak jest balans w radiu na center ( czyli po tyle samo na przód i tył) to mogę sobie zrobić tak głośno, że nie słyszę pasażera jak krzyczy do mnie :P i podkreślam nic nie pierdzi

Problem pojawia się jak zmienię balans, czyli dam więcej na przód bądź na tył, to pojawia się charakterystyczny charkot, trzeszczenie, jak zwał tak zwał we wszystkich głośnikach (przód i tył), bynajmniej nie jest to pierdzenie niewyrabiających głośników.

Przykład: Daję więcej mocy na głośniki z przodu a mniej na tył, i zaczynają mi wszystkie charczeć. Jak jest center, czyli po tyle samo mocy to wszystko lata.

Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem bardziej :)
Ostatnio zmieniony pt cze 12, 2009 22:10 przez PietreK84, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » pt cze 12, 2009 22:11

PietreK84, Co ty kolego oczekujesz od radia co ma ok 4x10 wat? Zakup jakiś wzmacniacz sony czy alpine za ok 100 pln zepnij gósniki z jednej strony w jeden kanał z drugiej w drugi żeby wyszło pop 2 omy i zobaczysz że nie będzie trzeszczenia.



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » pt cze 12, 2009 22:25

mi tam starczy to co mam :)

Tylko chciałbym dać czasami więcej głosu na tył, a nie mogę bo nawet jak cicho muzyka gra to pojawia się te charczenie które wogle nie występuje jak po równo jest na przód i tył. To jest problem natury technicznej, a nie słabych głośników, radia też nie bo testowane było w innym samochodzie, a jest to pioneer deh-6000ub.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt cze 12, 2009 22:39

powalla pisze:Poczytaj o zniekształceniach THD i mocach radyjek ... powinni w ogóle zrezygnować z montażu końcówek mocy w radiach, bo pierwszy lepszy "firmowy" wzmacniacz jest o klasę lepszy niż napęd z radia i nawet jak pisze na nim 4x60w .
Nie koniecznie bym rezygnował z produkcji "mocnych" końcówek w radiach z wyższej półki. Napędzą stock-a, nie masz tylu strat dźwiękowych na wysokotonowym :)

Ale latać po aucie nic nie może, bo jeszcze uszkodzi pasażerów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości