System Nokie w mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

System Nokie w mk3

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 12:51

Witam posiadam w swoim mk3 systen nagłosnienia nokia fabryczny. Zamierzam wymienić słośniki w drzwiach przód jak i tył i co za tym idzie kable na grubsze... tylko teraz jak to zrobić?? jak to jest podłączone??
bo z tego co wiem to wszystko jest podpięte przez procesor dżwięku który jest w bagazniku.
czy syglał z radia jest podpięty bezpośrednio pod procesor nokii i dopiero z niego wychodzi na wszystkie 4 głośniki??
wtedy wystarczyło by chyba wimienić tylko kable które wyprowadzają sygnał z procesora na głosniki a kabel radio-procesor może zostać standard??

Jak to zrobić zeby było w miare ok?? może się pomyliłem i jest to całkiem inaczej podpięte??


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sty 04, 2009 12:57

bo z tego co wiem to wszystko jest podpięte przez procesor dżwięku który jest w bagazniku.
tak
czy syglał z radia jest podpięty bezpośrednio pod procesor nokii i dopiero z niego wychodzi na wszystkie 4 głośniki?
tak
wtedy wystarczyło by chyba wimienić tylko kable które wyprowadzają sygnał z procesora na głosniki a kabel radio-procesor może zostać standard?
nic to nie da
Jak to zrobić zeby było w miare ok??
jesli nie podoba ci sie specyficzne brzmienie zestawu to wypruj cały, szprzedaj i bedziesz miał czesc kasy na jakis współczesny zestaw.


w dsp nie da sie nic poprawic innym radiem, grubszymi kablami czy innymi głosnikami, tak to gra zestrojone i tyle, mozesz tylko napsuc.

twoj problem nie polega na tym co gdzie jest podłączone tylko na świadomym wyborze czy wolisz full ori audio czy nowoczesne bum-cyk bum-cyk.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 13:20

Witam zajmuje sie czasem poniekąd realizacją dźwięku i produkcją muzyczną dlatego cinieco na muzyce i brzmieniu się znam. jeśli chodzi o brzmienie zestawu to podoba mi się i to bardzo...
a wymiana samych głosników?? przód i tył?? bo te nokii sa za słabe...
+ do tego tuba basowa i wzmacniacz doniej??
czyli standardowy zestaw 4 głosniki 16 cm + tuba??


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sty 04, 2009 13:22

Witam zajmuje sie czasem poniekąd realizacją dźwięku i produkcją muzyczną dlatego cinieco na muzyce i brzmieniu się znam
tuba basowa i wzmacniacz doniej
standardowy zestaw 4 głosniki 16 cm + tuba
widać :okej:

rób jak Ci się podoba :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 13:30

widze że doczekałem sie pomocy :|

pytałem jak wymienić kable żeby było dobrze bo akurat na funkcjonowanie systemu nokii się nieznam i neiwiem jaki połączona jest ta instalacja


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sty 04, 2009 13:32

określ się konkretnie co chcesz? pinout?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 13:38

pinout pojecie wieloznaczne.

Mam standardowy system nokia. chce wymienić głosniki w drzwiach tył przód standanr nokii 16 cm na 16 cm magnat zestaw dwódrożny i wsadzić do bagaznika tube napędzaną przez wzmacniacz. dlatego pytam... czy robi się to normalnie jak w zestawie który gra przez samo radio czy musze robić jakies dodatkowe rzeczy ze względu na system nokii


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sty 04, 2009 13:45

chce wymienić głosniki w drzwiach tył przód standanr nokii 16 cm na 16 cm magnat zestaw dwódrożny
nie widzę potrzeby robienia czegokolwiek poza wyjęciem starych i wpięciem na ich miejsce nowych głośników, kable z fabrycznej wiązki są wystarczające i nie widzę jakiejkolwiek potrzeby zmiany ich.
wsadzić do bagaznika tube napędzaną przez wzmacniacz
fabryczna dwucewkowa skrzynka nie wystarcza? Jeśli uparłeś się na tubę nie bardzo mam pomysł skąd weźmiesz sygnał liniowy który podasz na wzmacniacz tuby. Jedyne miejsce jakie przychodzi mi do głowy to wyjście przedwzmacniacza w gammie tylko na pytanie czy nie przeciążysz radia będziesz musiał sam zaryzykować odpowiedź.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 13:52

w skrzyni dsp nokia faktycznie był głosnik niby basowy ale o średnicy 16 cm i dawno wymiękał dlatego go odpiąłem. moze sygnał do wzmacniacza poszedł by z tych kabli które pozostały po seryjnym głośniku niskotonowym??
chociać pewnie sygnał będzie za mocny... :)


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sty 04, 2009 14:03

sam sobie odpowiedziałeś :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 14:11

czyli jednak syglał będzie zamocny?? a jak bym wzmacniacz podłączył normalnie do wyjścia z radia na wzmacniacz?? bo w tej chwili jest wolne...


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32748
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sty 04, 2009 14:35

a jak bym wzmacniacz podłączył normalnie do wyjścia z radia na wzmacniacz?? bo w tej chwili jest wolne...
to jakim sposobem obecnie idzie sygnał do procesora? Obrazek
a jak bym wzmacniacz podłączył normalnie do wyjścia z radia na wzmacniacz?
próbuj, oczywiście na własną odpowiedzialność :bigok: zwróć uwagę na pinout bo w dsp jest inny niż standardowych instalacjach ISO, ale to już pewnie dawno wiesz więc tylko tak informacyjnie przypominam :bajer:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Splo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 07:59
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: Splo » ndz sty 04, 2009 14:42

musze zobaqczyć ale z tego co patrzyłem to dsp jest podłaczone to wyjść głosnikowich z radia a wyjście rca na wzmacniacz jest wolne


Pzdr ;]

Awatar użytkownika
SyNu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 05, 2008 19:58
Lokalizacja: JaVWor

Post autor: SyNu » ndz sty 11, 2009 22:13

siema ja mam podlaczony osobny wzmacniacz z tuba pod radio czinczami z tylu a kabel sterujacy remote wpiety do tego wzmacniacza Noki i gra super.


ObrazekMy Mk2: viewtopic.php?f=87&t=416571&p=5049040#p5049040" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości