car audio -passat

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mr_exclusive
GTI POWER
GTI POWER
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 15:10
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: mr_exclusive » śr lip 16, 2008 22:11

no niestety prawda jest taka że za 700zł to nie da się złożyć czegoś konkretnego, zatem trzeba wybierać coś co jest dostępne a zarazem nie jest "krzakiem"


Pozdr,
Arek

Moje EX GTI Turbo:
viewtopic.php?t=169032

Polo 9N 1.9TDI Highline

Tani Hosting www zapraszam!

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr lip 16, 2008 22:20

mr_exclusive pisze:no niestety prawda jest taka że za 700zł to nie da się złożyć czegoś konkretnego, zatem trzeba wybierać coś co jest dostępne a zarazem nie jest "krzakiem"
Czyjeś pieniadze łatwo się wydaje ... kolego jesteś na tym podforum rzadko więc troche skromności .... ja Ci powiem że za 700zł można kupić DWA KLOCKI klasy HI-END :)



Awatar użytkownika
mr_exclusive
GTI POWER
GTI POWER
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 15:10
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: mr_exclusive » śr lip 16, 2008 22:31

może i jestem nowy w tym dziale ale kontakt z car-audio mam już od ponad 10 lat zatem nie uważam iż magnat czy jbl to złe firmy, oczywiście są firmy lepsze o większej renomie które oferują lepszą jakość ale przecież nie zaproponuje chłopakowi zestawu za 2k lub zestawu opartego o "krzaki" typu boshmann.

złożyłem już sporo zestawów opartych na jbl czy magnat i jak do tej pory nikt nie narzeka na ból głowy

[ Dodano: 16 Lip 2008 22:36 ]
Kamel pisze:A może wzmacniacz tego typu: http://www.allegro.pl/item395707412_ken ... gwar_.html

Bo o tym Magnacie RX to słyszałem mieszane opinie, z przewagą na NIE..
jeżeli chodzi o magnata RX to wersja rx44 jest bardzo dobra ( składałem ostatnio kuzynowi zestaw oparty o taki wzmacniacz i jest bardzo zadowolony) natomiast opcja którą zaproponowałem rx22 jest słabszym bratem zatem oczywiste jest iż będzie on gorszej jakości


Pozdr,
Arek

Moje EX GTI Turbo:
viewtopic.php?t=169032

Polo 9N 1.9TDI Highline

Tani Hosting www zapraszam!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lip 16, 2008 22:42

Po co pchać się się w JBLa i Magnata ,jeśli za podana kasę można mieć np. REsr10 + mono GZ ............to tylko przykład (jeden z wielu do 1kzł) ,bo jak tu cokolwiek doradzać jak nie wiemy jakiej muzy słucha zakładający temat ,a to ,że ma grać ,to trochę mało ......preferencje brzmieniowe to chyba najważniejszy ,a jak dotąd nieznajomy element układanki sprzętu CA . Samo napisanie " kable są " też nie wiele mówi ,bo poprzedni właściciel może położył 10mm2 ,a my dobierzemy 500w potwora ..... same niewiadome . Nie ma się co sprzeczać ,czekamy na "resztę" informacji .


PS: GTO nie można ni jak ustawić ,żeby "zagrał" .........tym bardziej parując go z RXem



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr lip 16, 2008 22:44

"jeżeli chodzi o magnata RX to wersja rx44 jest bardzo dobra ( składałem ostatnio kuzynowi zestaw oparty o taki wzmacniacz i jest bardzo zadowolony) natomiast opcja którą zaproponowałem rx22 jest słabszym bratem zatem oczywiste jest iż będzie on gorszej jakości"




OK , coś tam ten Magnat prezentuje zapewne :)

Twoja teoria dotycząca "gorszej jakości" tego samego wzmaka RX44 vs RX22 jest niepoprawna !!

Wzmaki 2-kanał są lepsze jakościowo od 4-kanał porównując np. Magnat Rx22/44 lub Audison LRx 2-kanał/4-kanał itp ... oraz są mocniejsze porównując mostek z 4-kanał do mostek z 2-kanał wzmaka tego samego producenta i tej samej linii (linia- Audison LR ;VR , Mikro dim. JR. , Blaupunkt GTA itp ... praktycznie w każdym przedziale klasowym na korzyść 2-kanał) :)

Moc napewno , co do jakości to ona jest zauważalna przy klasie hi-end wyraźnie (Audison VRx 6-kanał będzie zdecydowanie gorszy od Vrx-a 2-kanał , a nawet od VRx 4-kanał ) przy zasilaniu sceny :)
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 22:50 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
mr_exclusive
GTI POWER
GTI POWER
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 15:10
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: mr_exclusive » śr lip 16, 2008 22:53

zobaczymy co kolega napisze, bo rzeczywiście informacja o kablach to za mało, poza tym przy mocniejszym wzmacniaczu wypadałoby pomyśleć o kondensatorze

Cookiemonster pisze:
Twoja teoria dotycząca "gorszej jakości" tego samego wzmaka RX44 vs RX22 jest niepoprawna !!
tutaj kolego niestety się mylisz, rx22 jest zdecydowanie słabszy od rx44.
wersja rx22 oferuje na mostku 1x250rms przy 4 ohm
a wersja rx44 2x325rms przy 4 ohm


Pozdr,
Arek

Moje EX GTI Turbo:
viewtopic.php?t=169032

Polo 9N 1.9TDI Highline

Tani Hosting www zapraszam!

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr lip 16, 2008 22:57

mr_exclusive pisze:zobaczymy co kolega napisze, bo rzeczywiście informacja o kablach to za mało, poza tym przy mocniejszym wzmacniaczu wypadałoby pomyśleć o kondensatorze

Cookiemonster pisze:
Twoja teoria dotycząca "gorszej jakości" tego samego wzmaka RX44 vs RX22 jest niepoprawna !!
tutaj kolego niestety się mylisz, rx22 jest zdecydowanie słabszy od rx44.
wersja rx22 oferuje na mostku 1x250rms przy 4 ohm
a wersja rx44 2x325rms przy 4 ohm
ZAWSZE znajdzie się wyjątek , ja mówiłem o regule przeważnie występującej ;)

p.s. ....a mierzyłeś moc realnie :grin:



Awatar użytkownika
mr_exclusive
GTI POWER
GTI POWER
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 15:10
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: mr_exclusive » śr lip 16, 2008 23:09

Cookiemonster pisze:
p.s. ....a mierzyłeś moc realnie :grin:
tak, testowaliśmy oba wzmacniacze na głośniku pioneer ts-w 300rms w zabudowie custom made i w każdym teście rx44 wypadał lepiej od rx22
dodatkowo rx44 był obciążony dwoma jajkami infinity

aha, oczywiście wszystko było wpięte w kond. dietz 1f
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 23:12 przez mr_exclusive, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdr,
Arek

Moje EX GTI Turbo:
viewtopic.php?t=169032

Polo 9N 1.9TDI Highline

Tani Hosting www zapraszam!

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lip 17, 2008 09:40

Ja na temat Magnata RX 44 powiem krótko.
Przedwczoraj montowaliśmy auto(montaż przodu, głuszenie drzwi, kable do wzmacniacza itd.)
Klient niestety przywiózł ze sobą właśnie Magnata RX44 i kazał go podłączyć. Powiedziałem mu, że zepsuje on cały efekt i jak podłączymy, to porównamy go z innymi wzmacniaczami.
Po odsłuchu na magnacie wpięliśmy GLOW 2075, bo taki akurat leżał na półce.
Klient posłuchał i stwierdził, że już szuka klienta na swojego Magnata.
Magnat po prostu nie gra i znając podejście tej marki nie zagra jeszcze długo żade model z ich oferty.
mr_exclusive pisze:tak, testowaliśmy oba wzmacniacze na głośniku pioneer ts-w 300rms w zabudowie custom made i w każdym teście rx44 wypadał lepiej od rx22
dodatkowo rx44 był obciążony dwoma jajkami infinity
Tak. Zastanawiam się co mogły zobrazować testy wzmacniacza na subwooferze Pioneera z serii TSW, który jest najwolniejszym subem jakiego przez kilka lat działalności słuchałem(przód uderza 2 razy, a Pioneer przeciąga do 1-ego).
Słyszeliście lepszą kontrolę nad głośnikiem, albo może te jajka, które dodatkowo wszystko zakłócały pomogły wam w wychwyceniu różnic.
Może po prostu było lepiej, bo było głośniej, bo jakości na tak zebranych klockach nie da się nawet usłyszeć, nie mówiąc już o jakimkolwiek porównaniu.


mr_exclusive, siejesz tylko zamęt w tym temacie, bo można autorowi w tej cenie polecić lepiej grające klocki, co pokazał już powalla.

RE-Audio SR10D4 + monoblok Ground Zero(nie lubię firmy, ale jak na tą cenę to udany piec) to w tej kasie dobre połączenie, a zestaw Magnat RX-44 + Pionek TSW jest daleko, daleko za horyzontem w porównaniu do tego.



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » czw lip 17, 2008 10:47

A ja powiem tak na samym poczatku,zeby nie koledzy z forum to bym tez sie wpakowal w jakis badziew.....juz z rok czasu jezdze na jednym sprzecie i jestem z niego zadowolony :)

a jest to wzmak ze starszej seri SONY XM 5540 + IT08 i jak dla mnie do tej pory nie bylo rywala(w sesie jakosci)

Kosztorys
wzmak -jakies 250zl
sub - jakies 250zl

i za 500zl mam cudo jak dla mnie :)


i ja mialbym wylozyc 1000tys na magnata i JBL i zamiast sluchac ladnego basu rytmicznego i nie przeszkadzajacego to mialbym sluchac walenia zero wysokich i same mulenie i buczenie.....




A tak na boku to ten sprzet co mam to nawet podoba sie dla mojego taty i mamy-ludzie ktorzy nie lubia glosnej muzyki-i mam odgorny zakaz zmieniania ttego na co innego hehehe



Sory a OT :okej:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
giecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:18
Lokalizacja: gdzies w: ZBI/GD
Kontakt:

Post autor: giecu » czw lip 17, 2008 11:52

koledzy spokojnie pomalu. ja tu chcialem jakis maly sprzecik aby troche basiku wrzucic do auta a wy mi skladacue sprzety jak na jakies zawody.
kable po poprzednim wlascicielu i nie mam zamiaru ich wyciagac i zamieniac na jakies inne. nie ma szczegolow bo sie na tym az tak nie znam
tak wlasciwie to pytalem czy lepiej tube czy skrzynie w obudowie zamknietej czy otwartej
(sedan), a co do marki to to juz sie dostosuje do budżetu,;maly problem doszly nowe koszta( klocki i tarcze) wiec chwilowo musze sie wstrzymac z zakupem ale przemysle wasze propozycje. dzieki
dla jasnosci bo niedokladnie opisalem
( przod i tyl - odseparowany zestaw pioneer na dystansach 165mm(4x150w)podlaczony pod radyjko(pioneer 4x50w mosfet); kable chinch 2x5mm+sterowanie; kabel plusowy 10mm z bezpiecznikiem, )


[img]http://img401.imageshack.us/img401/6103/giecu.jpg[/img]
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47934

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw lip 17, 2008 15:42

giecu pisze:koledzy spokojnie pomalu. ja tu chcialem jakis maly sprzecik aby troche basiku wrzucic do auta a wy mi skladacue sprzety jak na jakies zawody.
kable po poprzednim wlascicielu i nie mam zamiaru ich wyciagac i zamieniac na jakies inne. nie ma szczegolow bo sie na tym az tak nie znam
tak wlasciwie to pytalem czy lepiej tube czy skrzynie w obudowie zamknietej czy otwartej
(sedan), a co do marki to to juz sie dostosuje do budżetu,;maly problem doszly nowe koszta( klocki i tarcze) wiec chwilowo musze sie wstrzymac z zakupem ale przemysle wasze propozycje. dzieki
dla jasnosci bo niedokladnie opisalem
( przod i tyl - odseparowany zestaw pioneer na dystansach 165mm(4x150w)podlaczony pod radyjko(pioneer 4x50w mosfet); kable chinch 2x5mm+sterowanie; kabel plusowy 10mm z bezpiecznikiem, )
Po pierwsze ,masz przygotowane drzwii (w jakim stopniu nie wiemy) , a to już dużo. Głośniki które posiadasz Pioneer można zabić/zniszczyć ~50Watt-ami RMS z dobrego wzmaka (150W one nie mają). Wartość przeciętnego głuszenia na MDF-ie przewyższa wartość 4xgł. Pioneer. "Kabale RCA 2x5mm" .... po tym tekście to ja ... . Kolego zrób tak jak pisałem , sprzedaj 4xPioneer , kup niezły(~300zł) lub dobry(~600zł) zestaw separowany , a naprawdę będziesz się zastanawiał czy Ci jest Sub potrzebny.

p.s. Radio ma 4xnaście Watt :panna: ... powtarzane "tysiące razy" na forum :)

p.s. Prądowy 10mm2 wystarczy do zasilenia TYLKO przodu.

p.s. BR czy clozet to sprawa gustu przy spełnieniu warunku zapotrzebowania mocy głośnika
:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości