Zabudowa bagażnika w mk3 by mlody

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Zabudowa bagażnika w mk3 by mlody

Post autor: mlody87 » sob lis 10, 2007 23:05

Juz od pary miesiecy zabieram sie za zabudowe bagaznika w moim mk3 ,ale chce to zrobic tak aby przestrzen bagaznika nie zmieniła sie zbytnio bo wiadomo ze bagaznik jest zawsze potrzebny ;)

Czytałem troche na ten temat i miałem pewne obawy w zwiazku z zabudową lewej wneki pod głosnik którym dysponuje a mianowicie LANZAR MAX 10'.

no i prace rozpoczete...
Obrazek
Obrazek

Po uszczelnieniu i wygłuszeniu matami i gąbką przyszła pora na obicie materiałem i wstawienie głośnika...
Obrazek

I tak pierwsza czesc zrobiona , mam jescze co prawda dylemat czy wstawiac bass-reflex czy tez nie, jak ktos sie troche zna niech podpowie, jesli chodzi o druga strone zabudowy bedzie zrobiona niebawem i znajdzie sie w niej wzmacniacz z podswietlanym napisem :hmm: taki przedsmak..czekam na komentarze i sugestje co dobrze a co źle ?? pozdrawiam miłośników Audio :satan:
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 23:32 przez mlody87, łącznie zmieniany 2 razy.


VW forever..

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lis 10, 2007 23:23

Liczyłeś objętość skrzynki? Robiłeś tył skrzynki z żywicy? Na fotkach wygląda jakbyś dorobił płyty do boczku i .....już .Taka skrzynka nie będzie szczelna i trudno ją zakwalifikować do jakieś grupy obudów ......może to jakaś nowa obudowa >pół otwarta lub zamknięty częściowo freair?Teraz pytasz o rurę BR? Jak to chcesz "wystroić" ?

PS: Lanzar max w zamkniętej budzie ? To nie może grać .......chociaż w BR też nie . Głośnik ten "łupie" ,a nie gra.



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » sob lis 10, 2007 23:30

powalla, z tyłu jest przyklejone kilka warstw mat wygłuszających a płyty przykręcone są solidnie do scian i wszystko jest spasowane dobrze skrecone i uszczelnione od zewnątrz i od srodka tak ze nie powinno przepuszczac, jesli chodzi o objetosc ok. 20 litrów, i własnie tu jest dylemat co do głosnika bo zabudowy niemogłem zabardzo juz powiekszyc za to bedzie trzeba dobrac głosnik. Jaki bys polecił zeby to miało rece i nogi ?


VW forever..

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 11, 2007 00:54

Pytałem o szczegóły ,bo obudowy nie są bezpodstawnie robione z płyt nawet 25mm ,to musi być sztywne i szczelne . Rozumię ,że blacha błotnika "robi za ściankę " tylną ? Zakładając ,że buda jest szczelna ,to właśnie ta tylnia ścianka jest "punktem krytycznym" i będzie "falować" w rytm basu . Zakładając znowu ,że "tak może zostać" i godzisz się na "falowanie" ,bo wygląd zewnętrzny i użyteczność bagażnika gra większą rolę ,niż jakieś tam "minimalne falowanie blachy" proponuję wywalić (czytaj sprzedać na allegro) tego Maxa i poszukać głośnik ,który zagra w 20l skrzynce.......kurcze właśnie pytasz o to :-) (już prawie północ ,więc wolniej myślę :-) . Z własnego doświadczenia wiem ,że w takiej budzie (ok 20L closed)zagrałby świetnie PB 1054 (szybko,miękko i w miarę nisko).....tylko gdzie go znaleźć ............napisz PW do Kubusa20 ,bo coś mi się obiło ,że ma taki na zbyciu .

PS:jutro poszperam na allegro i w działach "sprzedam" na forach CA



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » ndz lis 11, 2007 12:13

powalla, falowanie blachy takze bym chciał wyeliminowac i przez to uzyłem tych mat wygłuszających na tylną sciane a poza tym ściana robiąza za "tył" to niejest ta sama blacha błotnika która jest jest od zewnątrz auta,gdyz tam jest druga blacha od wewnątrz w pewnym odstepie (standardowo przykreca sie to niej uchwyt na apteczke czy gasnice sam niewiem), Jesli chodzi o głośnik to słyszałem o modelach do zabudów małolitrazowych tylko jak to znaleźdzc i jeszcze kwestia czy dawac ten BR czy niech zostanie zamknieta ??


VW forever..

Czaku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:55
Lokalizacja: Łagiewniki
Kontakt:

Post autor: Czaku89 » ndz lis 11, 2007 14:06

close czy BR to zależy przede wszystkim od głośnika i od typu muzyki jakiej słuchasz... Muzyka z szybkim bitem np Techno zdecydowanie skrzynia close, natomiast wolny bit - rap, hip - hop - skrzyneczka BR. Pamiętaj również że skrzynie BR maja większy litraż niż close.



Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » ndz lis 11, 2007 14:56

witam

na wiosnę będę robił dokładnie taką zabudowę(tez zależy mi na bagażniku). napisz jak rozwiązałeś problem dojścia do żarówek w tylnej lampie (w razie konieczności wymiany) bo z tego co widzę na zdjęciach to wszystko jest na stałe poklejone i poskręcane.

ps. wizualnie wyszło extra. napisz w przyszłości jak to gra

pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 11, 2007 15:06

Na fotach i w opisie nie "widać" co ty tam powycinałeś ,żeby zwiększyć litraż :-) ......ale zakładam ,że tak jak jest teraz Ci starczy ,tylko jaki głośnik tam wsadzić ? Pasowałby idealnie też IT08 w BR ale to głośnik do grania z głową i nie nadaje się do "robienia zamieszania w aucie" . Jakiej muzy słuchasz? Jaki masz wzmacniacz?Sluchałeś tego Maxa ,bo może Ci wystarczy ?Podłącz i posłuchaj (zostaw go w closed-na próbę).



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » ndz lis 11, 2007 15:55

Jesli chodzi o rodzaj muzyki troche techno, dance, hh wcale nie słucham.
Jesli chodzi o BR to wiem własnie ze trzeba wiecej przestrzeni i przez to raczej odpada.
Wcmacniacz Blaupunkt GTA2100B wiem słabizna 2 kanały z mostkiem ale taki mam i chciałbym go pozostawic.
Jeśli chodzi o MAXA to jeszcze nie słuchałem w tej zabudowie bo wzmacniacz jutro dopiero do mnie wraca i posłucham czy to wogóle zagra jak kolwiek.

tomciogar, jesli chodzi o dostep do zarówek najprosciej bedzie odkręcic lampe i wyjąc do zewnątrz bo jest podejscie do wszystkich srobek, bo do bagaznika raczej niema mozliwosci (chec zyskania na przestrzeni zabudowy).


VW forever..

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » ndz lis 11, 2007 17:15

powalla pisze:napisz PW do Kubusa20 ,bo coś mi się obiło ,że ma taki na zbyciu .
Juz nie ma :D


Czas na jakiś zabytek :>

Czaku89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:55
Lokalizacja: Łagiewniki
Kontakt:

Post autor: Czaku89 » ndz lis 11, 2007 18:25

Czyli odpowiedź jest prosta... Muzyka którą słuchasz i i tak już niewielka przestrzeń - skrzynia typu close, żadna inna. :)



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pt lis 16, 2007 11:31

powalla pisze:Sluchałeś tego Maxa ,bo może Ci wystarczy ?Podłącz i posłuchaj (zostaw go w closed-na próbę).
W koncu podłączyłem wzmacniacz... ale efekt nie jest do konca taki jak oczekiwałem, tzn. gra przyzwoicie ale jesli chodzi o sam głosnik to jest troche cichy, bass na wolniejszych piosenkach z głebokim basem jest słyszalny ale... własnie "ale..." pozostaje i chyba trzeba bedzie wprowadzic jakies modernicacje, moze ktos pomoze :> bede wdzieczny !!


VW forever..

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » pt lis 16, 2007 11:40

Wlasnie obaczylem poscika kolegi, rzeczywiscie, jak kolega powalla zauwazyl ...brak scianki tylnej?? :) nie za dobrze, tyl najlepiej wylepic z zywicy, do usztywnienia stosuje jeszcze klej do plytek (tylko elastyczny zaden inny) no i na to raz jeszcze zywica.

jesli chodzi o glosniczek to 2 cewkowy Cerwin Vega 8" model HED-8 czuje sie juz bardzo dobrze w skrzyni zamknietej od 9 l . rewelacja

pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lis 16, 2007 11:54

Niestety ,tak jak przypuszczałem ,głośnik do typowo BR nie sprawdzi się w closed (cichy,brak zejscia ,no i te 140w rms mu nie pomaga) . Nie symulowałem tego Max10 ale buda dla niego ,to ok 30-35L BR (max12>45-50L) Budy nie chcesz zmieniać ,to pozostaje zmienić głośnik. Znam 3 głośniki (za ludzkie pieniądze),które mogły by się sprawdzić IT08 ,uDimension (zobacz w dziale "kupno,sprzedaż") i PB1054 (brak na rynku) . Dołożenie BR do tego Maxa też się nie sprawdzi ,bo wzmacniacz go nie wysteruje ,a i buda za mała .Sprzedaj tego Maxa i wzmacniacz ,bo w zimie i tak "mało się jeździ" .Zbieraj kasę ,a na wiosnę kupisz sobie 4 kanałówkę(pomyśl o przodzie) i głośnik do suba (CV to bardzo fajne głosniki ale potrzebują watów ).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości