DEX-M300SDK czy opłaca sie naprawiać??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

DEX-M300SDK czy opłaca sie naprawiać??

Post autor: dogu18 » pt paź 05, 2007 19:19

Witam
nabyłem niedawno zestawik pioneer'a składający sie z:
kontrolera DEX-M300SDK
zmieniarki CDX-M100
wzmacniacza GM-41A
sprzęt kupiłem jako niesprawdzony:/ ale tanio wiec sie skusiłem.
Mam mianowicie jak to wszystko połączyć żeby w ogóle dało ślady jakiegoś życie??
Wiem że zmieniarka działa(sprawdziłem u kumpla)
nie wiem jak podłączyć Sterownik i ten wzmacniacz:/
ze sterownika wychodzą niebieski kabel(chyba sterowanie anteną) czarny(raczej masa) i pomarańczowy(zasilanie „niezależnie od położenia stacyjki”) oraz 2 kable zakończone gniazdem din8
ze wzmacniacza wychodzi kabel zakończony din 8) oraz kable :żółty(oświetlenie) czerwony(zasilanie „po stacyjce”) oraz kable do głośników i czarny kabel(chyba masa)
jak to wszystko spiąc żeby działał????
sprzęt jest utrzymany w dość dobrym stanie wiec szkoda by było jak by okazał sie spalony sterownik:/
bo w razie czego wzmacniacz można zmienić
pozdrawiam i czekam na wszelką pomoc Dogu

[ Dodano: 06 Paź 2007 07:18 ]
Jak podłacze sam sterownik to sie nic niedzieje:? jak podłaczyłem do tego wzmacniacz to również nic:/
sterowniki wydaje sie zepsóty:/
czy opłaca sie naprawiać ten sprzę?? podoba mi sie stylistycznie ale czy warto jest w niego inwestować??
pozdrawiam dogu
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2007 11:43 przez dogu18, łącznie zmieniany 1 raz.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » sob paź 06, 2007 13:14

Witam.
Twój opis kabli jest nieco chaotyczny, co masz na myśli mówiąc din8? kolory kabli masz opisane czy sam wywnioskowałeś ich przeznaczenie?
Najlepiej daj fotkę tego sprzętu, konkretnie tylnych wyjść to może coś pomożemy.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob paź 06, 2007 14:49

troche starawy ten sprzęt jak jeszcze ma kable DINowskie :) ale z 2 strony ten DEX to pamięta jeszcze dinozaury ;)
naprawiać nie będzie sie opłacało, chyba, że będzie to wina zimnego lutu czy jakiaś pierdółka - możesz porobić foty tego ? :) może jakiś oldschoolowiec weźmie to od Ciebie ?



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » sob paź 06, 2007 22:47

Witam
ja sie nie przejmuje tym że ten sterownik niema maga hiper super kolorowego wyświetlacza i rozbudowanego dsp itp.
wziąłem ten sprzęt po pierwsze bo był okazyjnie po drugie lucie oldskul.
mam bardzo miłe doświadczenia ze starymi radiami pioneera:)
a co do DIN'ów to niema najmniejszego problemu żeby przerobić je na RCA jak w nowoczesnych radiach(tak też zrobię jak tylko go naprawia:))

mam też pytanie czy nie macie jakiegoś dobrego elektronika w okolicach rybika względnie Gliwic??
pozdrawiam dogu



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz paź 07, 2007 22:43

kabel DIN-RCA możesz zrobić sam, potrzeba Ci tylko wtyczki DINowskiej, a rozpiske znajdziesz na necie na 100% (zresztą cały kabel na allegro też znajdziesz)



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pn paź 08, 2007 10:33

Że kable RCA moge zrobić sam to wiem wystarczy tylko podnienić niektóre kabel itp itd:) robiłem już to w paru wzmacniaczach domowych z tamtej epoki:)
żecz jest prosta tylko trzeba znaleśc odpowiednią rozpiske wyprowadzeń:)

A ja potrzebuje elektronika który, by zobaczył dlaczego radio sie nie włacza??:/

pozdrawiam dogu



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » wt lut 19, 2008 02:18

Trochę późno, ale przed chwilą wygrzebałem z klamotów niegdyś zakupionych takiego grajka i właśnie go uruchomiłem w formie walki z nudą, wydał mi się na tyle przyjazny, że wpisałem sobie jego model w google, a tu prosze VG.pl ;) Jeśli masz jeszcze problem z tym radyjkiem odezwij się na priva, bardzo możliwe, że jest sprawne tylko nie potrafisz go podpiąć. To radio bez podpiętego wzmaka nie odpali ;)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » wt lut 19, 2008 11:06

czesc:)
te radyjko juz odpaliłem okazala sie "upalona" przetwornica:/
znajmoy elektronik mi to za flaszke naprawił:)
teraz juz odpala:))
tylko niestety okazaly sie popalone diody w panelu:/ wiec narazie ono nie jeździ w moim autku:((

a teraz mam zamontowanego pioneera keh-p8200rds i zmnieniarkedo tego DCX-p670, ale nie jestem do konca zadowolony z tego sprzetu(w dzien nic ie widac na wyswietlaczu, a zmnieniarka ma tendencje do bledój jetter:/) ale oprucz tego dzwiec jest ok:):)

jak bym wymienił te diody w panelu to napewno bym zamontował tego dex'a bo bardziej psuje do deski golfa mk2:) poza tym mam sentyment do sterego sprzetu grajacego:)):P
pozdrawiam



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 20, 2008 04:14

Hmm, nie diody tylko żarówki, ich cena w sklepie elektronicznym nie jest zbyt wielka więc nie pozostało Ci nic innego jak kupić i wymienić, jeśli masz odrobinę pojęcia o elektronice to wykonasz to nawet we własnym zakresie, a jeśli nie to kolejna flaszka dla kumpla i gra ;) KEH-8200RDS to nie jest zbyt udany pionek a tym bardziej, że aby go w pełni używać potrzebujesz pilota. Pozatym ten DEX o dziwo bardzo sympatycznie gra.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr lut 20, 2008 20:57

iNTELL pisze:Hmm, nie diody tylko żarówki,.
w tym dex'ie są diody (rpzbierałem i sprawdzalem,)
iNTELL pisze: a jeśli nie to kolejna flaszka dla kumpla i gra ;)
niestety oprucz diud podświetlajacych klawisze poszły tez diody od wyswietlacza a kumpel niechciał sie tego podiac bo niemiałczasu:/
iNTELL pisze:KEH-8200RDS to nie jest zbyt udany pionek a tym bardziej, że aby go w pełni używać potrzebujesz pilota.
popieram nienajleprzy to model:/ w dzien nic na nim nie widac a z jakoscia dzwieku tez nie najlepiej:/ a pilota to juz musiałem kipic:/ bo niebyło:/

a co sądzicie o tej zmieniarce??

pozdrawaim



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » czw lut 21, 2008 00:54

Fakt zagalopowałem się z tymi żarówkami biorąc pod uwagę bliźniaczy model Pioneera z tej epoki ;) Przed chwilą rozebrałem panel i fakt są diody - zwracam honor :) Jeszcze tylko jedno małe ale, czy żadna dioda nie świeci ?? Bo jeśli tak to to mało prawdopodobne, że wszystkie na raz padły i raczej jest to coś w ich zasilaniu.

Co do zmieniarki to fajna jakością dźwięku przewyższa modele CDX-M30, 40 i 50, tylko musisz ją dobrze przymocować co by przy hamowaniu/stłuczce nie zamieniła się w śmiercionośny pocisk bo to cholerstwo troche waży :/
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2008 00:56 przez iNTELL, łącznie zmieniany 1 raz.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » czw lut 21, 2008 21:03

nie nie poszły wszystkie diody swiecą te od wyboru stacji/płyty oraz"function"
a z zasilaniem mogło coś byc bo była spalona przetwornica napiecia (tak twierdził ekektronik)

ale jak bede zmienial diody to i tak wymienie wszytkie bo te co są to są zółte a wole zieline zeby do reszty deski pasowało:)
a z ta zmieniarka to fakt straszie cieżka:))
a jak twierdzisz ze jest leprza od m40 to super bo u mamy w aucie jexdzi własnie m40 i gra bardzo ladnie i nigdy nie przerywa:)) czego niemoge powiedziec o cdx-p670:/ ktory co chwile traci utwór albo słychac błedy jetter:/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości