budowanie systemu od podstaw golf 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
SPORTGOLFIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt gru 02, 2011 20:25
Lokalizacja: KATOWICE

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: SPORTGOLFIK » czw lip 18, 2013 22:32

witam mam radyjko muse z wysuwanym ekranem (muse M-715,DVD) teraz chciałbym sobie dobrać głośniki :) 2 na przód 16,5 + tweteery , 2 na tył + tweetery ,bagaznik jakiś subwoofer ,mam golfa 4, i co lepiej zagra ?? firma hertz czy power basy? jak to dopasować wzmaczniaczami itd ? do tej pory miałem lanzara max12 w bagaju i było nieżle (trząsło) ale pierdzi mi to , teraz chciałbym cos porządnego ,napewno przydałoby sie wygłuszyć wszystkie drzwi , i zrobić lub kupić dystanse , jedni gadają ze lepsze te plastikowe drudzy ze z MDFu ,u mnie są plastikowe ,jakbyście to zrobili ,radio ma osobno instalacje od postaw , plus z aku grubości 3mm czerwony+(bezpiecznik) i minus 3mm czarny ,pociągnołem na tył i podłączyłem rem niebieski do
radia ,i kabel sygnałowy firmy dietz, na jednym i drugim końcu po dwie wtyczki ale nie podłączony,co proponujecie jaki zestaw? chyba że może jest jeszcze jakiś inny zestaw wmiare po pieniądzach ? jestem wymagający co do grania zestawu , lanzar mi załatwił wszystko choć pierdział trząsł jak trza i nie było słychać pierdzenia bo zagłuszała to linia głosników na pokrywie bagaznika ,ale kupiłem nową klape bo niechce na niej głośników , posiadam w domu wzmak blaupunkt GTA MKII 400watt niebie wiem ile w rms i kupiony crunch GTI 2200 dla lanzara ,który w mostku ma niby mieć 400 w rms i miał mi napędzać lanzara max 12 ,i chyba nie daje rady ,przykre ,dlatego szukam coś z czym sobie te wzmaki poradzą ,mam też kondensator 2F



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: Raadek » czw lip 18, 2013 23:52

Zamontuj głośniki Morel'a a subwoofer JL Audio :smirk:
Ktoś kto ma pojęcie o montażu będzie wiedział jakie dystanse,maty itp. użyć.


Natural Sound

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: Paviarotti » pt lip 19, 2013 01:34

Najpierw poczytaj FAQ Nazara.
IMO nie ma sensu dawać głośników do tyłu, tak samo jak w półkę (grzech numer jeden :) ).
3mm dałeś przewody zasilające z akumulatora? to będzie za mało.
Zależy też co chcesz słuchać, czy wystarczy żeby Ci "trzęsło" byle jak czy ma grać dobrze jakościowo. :)


Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: bogib184 » pt lip 19, 2013 07:22

Ludzie gadają, że lepsze plastikowe, drudzy, że z MDF ? Oj chyba coś mocno fantazjujesz, chcąc pokazać, że coś czytałeś, a tak na prawdę nic nie czytałeś... Lektura się kłania, to raz, a dwa, po takich pytaniach, to raczej i tak sam nie poradzisz sobie z instalacją.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: wesol » pt lip 19, 2013 08:37

Raadek pisze:Zamontuj głośniki Morel'a a subwoofer JL Audio :smirk:
Ktoś kto ma pojęcie o montażu będzie wiedział jakie dystanse,maty itp. użyć.

Bardzo odbre glosniki ale to raczej inna półka cenowa pza tym grzechem by bylo zainwestowac w takie glosniki a reszte dac slabsza.

Nie wiem czemu kolega sie jara moca 400 wat itp. To nie ma nic do tego. Kup pozadny wzmak i niech ma 45 wat i wystarczy. JAkosc to nie waty. jakosc to niskie znieksztalcenia w calym zakresie mocy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
SPORTGOLFIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt gru 02, 2011 20:25
Lokalizacja: KATOWICE

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: SPORTGOLFIK » pt lip 19, 2013 13:02

jeden wzmak u mnie ten najwiekszy potrzebuje kable czerwony i czarny minimum 10mm2 i to sobie kupie ,drugi 6mm2 ,a radio ma 3mm2 bo nie potrzebny jest wiekszy ,chce by wibrowalo po plecach tez :bigok: i dzwiek byl czysty bez harczenia :bigok: :chytry:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: wesol » pt lip 19, 2013 13:31

bedziesz szedl w duza moc to wiksza sznasa na rezonanse i dudnienia. Nie wiem czego oczekujesz czy jakosci glosnosci czy tego zeby cie bylo slychac z kilometra niekoniecznie z dobrym brzmieniem i jakością.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: Paviarotti » pt lip 19, 2013 13:47

Podaj jakie masz fundusze, bo tak to można wróżyć z kryształowej kuli ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
SPORTGOLFIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt gru 02, 2011 20:25
Lokalizacja: KATOWICE

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: SPORTGOLFIK » sob lip 20, 2013 00:33

pozatym czemu myslicie ze niedałbym rady to samemu podłączyć? jak podłączyłem system ten co mam teraz to zrobione jest wmiare profesionalnie i planowane tak by nic nie trzeba było poprawiać i jest git ale gdy włączyłem radio to.... tragedia , nie wiem czy czasem lanzar nie potrzebuje dwóch takich samych wzmaków bo coś jak na niego słabo daje,fakt ze trząś trzesie ale ten bas czasami się dławi mimo ze ma kondensator 2F,ogólnie lanzar niby ma te 500 w rms wzmak który specjalnie dla niego kupiłem niby w mostku produkuje 460 w rms ,czy to prawda to nie wiem ale wydaje mi sie ze chcąc zeby to jakoś było musiałbym kupić lanzarowi coś jeszcze np. drugi ten sam i wspiąć w jako jeden które zrobią te 500+ moze przestałby tak trząś,ale poszukuje coś by była jedna firma głośników i zeby jedno z drugim szło równo ,wtedy tamto posprzedaje,bo rózne firmy głosników w aucie grają róznie i róznie je słychać ,wiem to po swoim systemie ja mam tak : przód syczki sony i woofery magnat ,tył jbl i syczki z dax czy jakos tak ,w klapie 20 cm głosniki jeden focal drugi GZ ,sprawdzałem i poprostu masakra ,a jak juz sie odezwie ten lanzar cały to juz nic nie słychać ino jego ,nie życze nikomu zakupu auta z róznymi firmami głosników

P.S Na samo car audio chce przeznaczyć do 5tyś. bo chcę też te gwinty ta technix i koła alu 17" 8J i do tego jakieś kapcie więc nie moge sie też rozrzucać :bigok:



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: Tomek gd » sob lip 20, 2013 01:13

Zanim wydasz kasę, przeczytaj:

viewtopic.php?f=19&t=9787" onclick="window.open(this.href);return false;

przemyśl, przeczytaj drugi raz i zacznij planować. Budżet masz wystarczający, aby stworzyć nieźle grający amatorski zestaw.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: wesol » sob lip 20, 2013 07:45

za 5 kola to mysle ze juz by nawet zrobili niezly zestaw w Szczecinie eksperci na ul Romera. Kilka razy tam bylem i nawet kiedys w gazetach byli opisywania chyba GT czy cos. Na moc wzmacniaczy nie patrz to nie jest wyznacznik jakosci a nigdy w życiu tyle mocy nie bedzie mial taki wzmak to sa jakies dane chyba z palca wyssane. Tez mam kilak wzmaków i np signatowska patelnia ma podane w danych 4x 45 wat. W radiu tez masz podane 4x 45 wat ale w rzczywistosci jest 4x 18 i to w pionkach bo w innych markach to bywa tak ze jest 4x 12 wat.
moc 4x45 wat to daje nam łacznie 180 wat przy obciazeniu na kanal 4 ohmy. to jest rzekoma moc na wyjsciu gdzie straty w postaci ciepla i sprawnosci elementów. Niech nawet taki wzmak pobiera ze 220-240 wat z akumulatora to daje nam przy napieciu 12 volt pobór 20 amper. Jelsi tyle ma dawac wzmak caly czas to zapewne musza byc tez i ulamki sekund gdzie pobór spada i wzrasta powyzej jak ta srednia tu wyliczona. czyli czasami okolo 10 amper a czasami 30 amper.

Generalnie zasada jest taka by nie ladowac duzej ilosci wszystkiego. Dajemy pare glosnikow na przód plus twitery oraz pare na tyl z twiterami takze. do tego subik jakis i masz juz po sprawie. Wytlumienie to podstawa jelsi bedziesz glosno sluchal i lubisz nawalanke. 4 zestawy glosnikow dobrej marki plus wzmak na nie( moz ebyc 4 kanalowy sredniej klasy) plus sub dobrej marki i wzmak do niego tez sredniej klasy wystarczy. DObrze ci radze szukaj sprzetu z duza efektywnoscia czyli tak aktora ma w danych ze przy standardowym wysterowaniu daje conajmniej 91 dB a sub nawet powyzej 100 dB. Nie waty a decybele sa istotne. Mozesz trafic na taki sprzet ze bedzie mial 104 bD a mocy naprawde niewiele i nie wysiedzisz w aucie a buda nie bedzie trzepac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

budowanie systemu od podstaw golf 4

Post autor: Shmatan » sob lip 20, 2013 08:17

Temat jaki jest, każdy widzi. Kolega SPORTGOLFIK poczyta sobie chociaż o PODSTAWACH budowania CA i wtedy odezwie się do mnie żebym otworzył temat.



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości