Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: Paviarotti » pn kwie 01, 2013 18:40

Mam taki zestaw:

CLARION DXZ-778RUSB
u-Dimension GLOW-4075
Powerbass L60Cx
RE Audio RE-12S4

Wszystko byłoby super gdyby nie wysokie tony. Przy głośniejszym słuchaniu po prostu czasami bolą mnie od nich uszy. Do tego wokal jest dosyć metaliczny, nie ma "mięsistości" dźwięku. Na wzmacniaczu ustawione "full" dla przodu, w radiu brak filtrów, gain na niskim poziomie (Clarion ładnie napędza i nie trzeba dużo podbijać). W radiu zabawa "treble" nic nie pomaga, tak jak equalizery różnorakie. Sub zmostkowany, gra świetnie.

Myślę, że to kwestia samych głośników (sprawdzaliśmy wzmaka Sony starej szkoły i góra grała podobnie). I teraz co tutaj robić?
-wymiana samych tweeterów? jeśli jak to jakich? Proa Simplex np? czy szkoda ich do takiego zestawu?
-wymiana całego zestawu przedniego na np. Morel Tempo 6 (gdzieś widziałem w cenie 499zł za nowe, kolega zamówił). Teraz gra samych 165mm bardzo mi się podoba i ich nie mogę się czepiać. A jeśli wymiana przodu na coś lepszego to dla suba bym kupił monoblocka i przód dał bi-amping (plany)
-wina zwrotnic?
-czy może ja coś źle robię (ustawienia)?

Wiem, że zestaw został dobrany troszkę pod złą muzykę (bardziej elektroniczną której też słucham, ale ostatnio dużo polskiego rocka), ale mimo to nie powinno się tak dziać.


Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: powalla » pn kwie 01, 2013 18:54

Na początek zastosuj L-pad . Kilka złotych tylko wydasz co najwyżej , a może się uda je ogarnąć ;)



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: Paviarotti » pn kwie 01, 2013 19:57

Też mi właśnie kolega o tym wspominał. Można spróbować (nie zaszkodzi), ale to wpłynie na głośność samych tweeterów. Na pewno polepszy to w kilku przypadkach odsłuch, gdzie faktycznie grają za głośno. Niestety tam gdzie nie podoba mi się ich brzmienie nic się chyba nie zrobi. :(


Obrazek

Awatar użytkownika
dca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:53

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: dca » wt kwie 23, 2013 15:07

Masz radio z aktywną zwrotnicą więc w pierwszej kolejności powinieneś wykorzystać jego możliwości. Wzmacniacz 4 kanałowy na przednie głośniki i jakiś mono lub 2 kanałowy na sub. Są tanie konstrukcje firmy Axton np. C602 5 kanałowe. Kiedyś klientowi składałem taki zestaw. Bardzo fajnie to grało.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: Kubus20 » pn maja 06, 2013 20:49

Raz zabawa zwrotką w radiu, bo można się pobawić.
Druga opcja to co napisał Powalla.

Trzecia sprawa jest taka, że każdy klocek Radio-->wzmacniacz-->system ma dość "wyrazistą" górę, co niestety owocuje takim graniem.
Ani Clarek, ani ta seria PB, ani GLOW łagodny na górze nie jest...

Dlatego dla mnie, albo L-Pad, albo wymiana któregoś z elementów systemu na inny.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Micjusz
I LOVE GERMAN CARS
I LOVE GERMAN CARS
Posty: 1208
Rejestracja: pn sty 24, 2011 14:38
Lokalizacja: Grudziądz/Okolice
Kontakt:

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: Micjusz » pn maja 06, 2013 22:17

To L-pad należy zastosować między zwrotnicą a tweeterem i potrzeba ich dwóch jak domniemam tak?


Było:
Golf II Fire&Ice 1991, MK3 1.8AAM - 1993, MK2 1.3NZ - 1991, BMW E34 2.8 - 1992

Jest:
Bora - 1999, ETZ 150 - 1991, Komar 2352 - 1979

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Powerbassy - jak poprawić górę? wymiana tweeterów?

Post autor: Raadek » wt maja 07, 2013 19:22

Micjusz pisze:To L-pad należy zastosować między zwrotnicą a tweeterem i potrzeba ich dwóch jak domniemam tak?
Dokładnie.


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości