[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tommm86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 10:38
Lokalizacja: ok. Rybnik
Kontakt:

Post autor: tommm86 » ndz mar 16, 2008 09:20

Przygasaja mi tylko switla, wewnatrz wszystko swieci normalnie, ale jest jeszcze jedna sprawa, zauwazylem, w nocy po wlaczeniu oswietlenia w kabinie, ze swiatlo nie swieci rownomiernie i stale tylko drga tak jakby, widac zaburzenia nie wiem jak to fachowo opisac;) tak samo jest z reflekotrami z przodu jak sie dobrze przypatrzes swiatlo drży, i to na wolnych obrotach i wyzszych. Dodam jeszcze ze po zgaszeniu silnika swiatla swieca normlanie stalym swiatlem. co wy na to??



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » ndz mar 16, 2008 11:17

No to zapewne coś z altkiem.



Awatar użytkownika
tommm86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 10:38
Lokalizacja: ok. Rybnik
Kontakt:

Post autor: tommm86 » pn mar 17, 2008 00:10

hmm z altkiem? to czemu pokazuje 14,3-14,2V hmm sam nie wiem juz co jest grane;)



soobolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 12:49
Lokalizacja: Białystok

Post autor: soobolek » wt mar 18, 2008 19:51

A powiedz czy przy wyłączonym radiu i wzmacniaczu te objawy też występują ? Takie "drżenie" świateł może być spowodowane skokami napięcia w instalacji samochodowej. Nie masz problemów z rozruchem ? Klemy w aku błyszczą się jak "psu jajca" ? ;-)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=103541

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: supr3me » pn wrz 19, 2011 20:02

witam,
postanowilem odgrzebac ten temat bo mam dokladnie ten sam problem w mojej Borce....

wrzucilem niedawno wzmacniacz i subwoofer JBL 12", puscilem kabel plusowy do akumulatora, masa pod tylnym siedzeniem do srubki jakiejs klapki (chyba od czujnika z baku) i zauwazylem ze swiatla lekko przygasaja razem z mocniejszym bassem, myslalem ze to od tego sprzetu (chociaz mimo wszystko moze po czesci tez) ale ostatnio zauwazylem ze na wylaczonym radiu, na wolnych jak i wyzszych obrotach tez mam jakies takie drzenie swiatel, postojowek, zegarow, troche mocniej to widac jak np wcisne STOP, jest to minimalne i ledwo zauwazalne ale jednak.... jak wlacze radio i podkrece bass to jest bardziej zauwazalne ale to juz sprawa z kondensatorem na pozniej... wzmak ma 220W RMS a sub 250W RMS wiec kondek pewnie bedzie potrzebny mimo wszystko...

bylem u mechanika sprawdzic aku i alternator i okazuje sie ze sa w porzadku, zero problemow z rozruchem, akumulator co prawda wyglada staro i klemy sa usmarowane jakąś mazią, czy wyczyszczenie klem i akumulatora moze pomoc? znajomy twierdzi ze to moze slaba masa przy silniku ?

pozdroVWionka :pub:
Ostatnio zmieniony sob wrz 24, 2011 14:45 przez supr3me, łącznie zmieniany 1 raz.


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: scuzzy » wt wrz 20, 2011 21:35

Sprawdź dokładnie styki klem przy akumulatorze, wyczyść to porządnie i jakimś drobnym papierem ściernym poleć... Możesz też sprawdzić podłączenie przewodu przy alternatorze...



Myszku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 21:59
Lokalizacja: Wejherowo

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: Myszku » wt wrz 20, 2011 23:01

zamontuj kondensator conajmniej 2F i powinno ustac, to samo mialem u siebie lecz u mnie nie pomogl 2F lecz 3F ;)



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: scuzzy » wt wrz 20, 2011 23:19

Światła nie mają prawa przygasać przy wzmacniaczu o mocy 220W, a tym bardziej nie pomoże tu nawet kondensator 100F... Napisz kolego jaki masz przekrój kabli zasilających?



Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: supr3me » śr wrz 21, 2011 17:56

scuzzy pisze:Sprawdź dokładnie styki klem przy akumulatorze, wyczyść to porządnie i jakimś drobnym papierem ściernym poleć... Możesz też sprawdzić podłączenie przewodu przy alternatorze...
wyczyscilem klemy, pospinalem.. i nawet przez chwile myslalem ze sie poprawilo, ale jednak nadal jest to samo :(
przewody przy alternatorze jak i masa wydają sie byc porzadnie poskrecane..
scuzzy pisze:Światła nie mają prawa przygasać przy wzmacniaczu o mocy 220W, a tym bardziej nie pomoże tu nawet kondensator 100F... Napisz kolego jaki masz przekrój kabli zasilających?
czyli 220W to za slaba moc zeby aku lub alternator mial nie wyrabiac? aku ma 70Ah

co do kabli to nie znam sie na tych calych przekrojach, ale kabel zasilajacy pochodzi z zakupionego na allegro kilka lat temu zestawu kabli do podpiecia wzmacniacza wiec chyba powinien byc w porzadku.. do masy mam podobny kabel, tyle ze jest to kabel glosnikowy, zlaczylem + i - zeby robil za jeden grubszy wiec w sumie jest chyba nawet grubszy od plusa (jesli to w ogole cos dalo ze zlaczylem je razem :) )

dowiedzialem sie od kolegi tommm86, ktory mial ten sam problem, ze winą byl regulator napięcia na alternatorze.. co o tym sadzicie? czy to jest naprawialne (do wyregulowania) czy mozna wymienic sam regulator? i jak to w ogole wyglada? :)


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: slaww » pt wrz 23, 2011 17:12

do masy mam podobny kabel, tyle ze jest to kabel glosnikowy, zlaczylem + i - zeby robil za jeden grubszy-nie mam wiecej pytan

Rob tak dalej to spalisz cale auto.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: supr3me » pt wrz 23, 2011 23:40

slaww pisze:Rob tak dalej to spalisz cale auto
czytanie ze zrozumieniem sie kłania :) pisząc że złączyłem plus z minusem kabla glosnikowego miałem na mysli ze poprostu zlaczylem oba te kabelki w jeden grubszy i podlaczylem do masy :) nie upadlem na glowe zeby laczyc plus z minusem na aku czy gdziekolwiek indziej heheh....

wracajac do tematu.. co moze byc przyczyną "drżenia" swiateł krotkich jak i postojowek i zegarów nawet przy wyłączonym radiu ? czy moze to byc cos takiego jak regulator napiecia na alternatorze? moze ktos napisac cos wiecej o tym regulatorze? ładowanie jak i sam aku sprawdzone i powinny byc w porządku

pozdraVWiam


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Re: [mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: slaww » sob wrz 24, 2011 08:31

:rotfl: plusowy jaki jest z kabla telefonicznego?

Dalej twierdze, ze spalisz cale auto.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: Duber » sob wrz 24, 2011 10:58

jesli swiatła przygasają bez muzy winny regulator napiecia!
jesli wraz z muzą to nic nie zrobice.gdybyscie poszperali w tym dziale wiedzieli byscie ze nawet xenony potrafią przygasać pod muzą :chytry:
mozecie dawac kable od spawarek do wzmacniaczy,kondensatory,po 3 aku i bedzie przygasac.bynajmniej tak pisali userzy.sam podlanczalem dwa aku itp i mryga w rytm basu...



Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

[mk4] przygasajace swiatla przy glosnej muzyce...

Post autor: supr3me » sob wrz 24, 2011 14:10

slaww pisze: plusowy jaki jest z kabla telefonicznego?
Dalej twierdze, ze spalisz cale auto.
no comment :rozpacz:
Duber pisze:jesli swiatła przygasają bez muzy winny regulator napiecia!
czy taki regulator napiecia na alternatorze mozna poprostu wyregulowac, naprawic bądź wymienic? czy moze jest wbudowany w alternator?


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości