VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Archiwum zlotów

Moderatorzy: a-nitka, Meegi

Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Re: VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: Mentos » pn lip 30, 2012 13:51

Hm .. to może trochę goryczy lub konstruktywnej krytyki, jak kto woli. Dopóki nie zrobi się wyraźnego podziału na paździerze i auta wysokiej jakości to będzie to impreza podobna bardziej do festynu niż do zlotu. Rozumiem założenie że każdy może wjechać ale jak samochód ma dziury w progach i każdy element w innym kolorze to NIE MOŻE to stać razem z innymi. Ładne auta w tym tłumie po prostu giną... moje negatywne odczucia zaczęły się wraz z obejrzeniem plakatu promującego vw manie ... litości! tak to wyglądać nie może! Organizatorzy zdecydowanie powinni popracować nad wizualną stroną marki VW Mania (bo mówimy tutaj już o marce) oraz zrobić wszystko by ta impreza zmieniła swój wizerunek a nie kojarzyła się z plenerową imprezą wysokiego ryzyka. Przepraszam, ale po tylu latach udziału w tej imprezie (jestem z Wami od początku) jednak coś zmienić się musi , a mam wrażenie że impreza wizerunkowo i marketingowo stanęła w miejscu. Nie chce narzekać , bo wiadomo towarzystwo i zgrana ekipa nadrabia niedociągnięcia ale przecież wszyscy chcemy przyjechać na zlot na europejskim poziomie...


venom24 - zawieszenia sportowe.
Projekt VW Golf MK1 Retro Rabbit - opis projektu na facebook-u

Awatar użytkownika
damianmk1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: pt maja 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Grodzisk Maz

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: damianmk1 » pn lip 30, 2012 14:49

Mentos pisze:Hm .. to może trochę goryczy lub konstruktywnej krytyki, jak kto woli. Dopóki nie zrobi się wyraźnego podziału na paździerze i auta wysokiej jakości to będzie to impreza podobna bardziej do festynu niż do zlotu. Rozumiem założenie że każdy może wjechać ale jak samochód ma dziury w progach i każdy element w innym kolorze to NIE MOŻE to stać razem z innymi. Ładne auta w tym tłumie po prostu giną... moje negatywne odczucia zaczęły się wraz z obejrzeniem plakatu promującego vw manie ... litości! tak to wyglądać nie może! Organizatorzy zdecydowanie powinni popracować nad wizualną stroną marki VW Mania (bo mówimy tutaj już o marce) oraz zrobić wszystko by ta impreza zmieniła swój wizerunek a nie kojarzyła się z plenerową imprezą wysokiego ryzyka. Przepraszam, ale po tylu latach udziału w tej imprezie (jestem z Wami od początku) jednak coś zmienić się musi , a mam wrażenie że impreza wizerunkowo i marketingowo stanęła w miejscu. Nie chce narzekać , bo wiadomo towarzystwo i zgrana ekipa nadrabia niedociągnięcia ale przecież wszyscy chcemy przyjechać na zlot na europejskim poziomie...
dokładnie, najlepsze auta stały w sektorze S&S, a reszta placu to 90% seria i wieś :grin: my staliśmy cały dzień na S&S i był spokój, wieczorkiem przeszliśmy po placu pośmiać się :helm: ktoś krzyknął ,,daj mu'' a jakiś ledwo żyjący wystawił łeb przez szybe i krzyczy łutututututu :grin: myślałem, że padnę jak to usłyszałem :grin: jak zawracali na ręcznym obok ładnego VW KARMANN GHIA to mi sie gorąco robiło :grrr:

pomysł z VIP faktorią bardzo dobry :D

była to moja 6 vw mania i ogólnie nie żałuje, że nie pojechałem lawetą z 3 moimi autami :-) za rok będę się zastanawiał czy jechać prawie 800km


pozdro :pub:


"...bo tak naprawdę nie ma nic lepszego niż iść do auta i wrócić uwalony smarem i olejem..."



Obrazek

Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: vwslawek » pn lip 30, 2012 15:48

Jak dla mnie tegoroczna Mania znacznie lepsza niz 2011, wiadomo troche patoli, odcinajacych, i nawalonych latajacymi bokami na recznym było ale ochrona szybko reagowała z czego byłem najbardziej zadowolony. :bajer:

Może uda sie jeszcze wyniesc ten zlot na wyzszy poziom jak to było w latach ubiegłych jeszcze w Rusocinie.
Ja wspominam tegoroczny zlot za udany i za rok znów przybywam :pub:


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

maciek_gti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 23:02
Lokalizacja: Kleszczewko

Re: VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: maciek_gti » pn lip 30, 2012 16:01

lepiej to nie znaczy ze dobrze bo niestety kilku cwierc inteligentow sie znalazlo, odcinki, pierdzacy bass przy akompaniamencie drgajacej tablicy rejestracyjnej o 5 rano, pseudo drift po trawie... jezeli ten zlot mialby miec jakis poziom to przy bramie powinna zostac dokonana selekcja. jak sie patrzylo po wielu autach a i po samych kierowcach i ich towarzystwie to bylo juz wiadomo jaki poziom beda prezentowac


mój golf gti http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p4920742

różne graty do 1.8 T AGU - PW

Awatar użytkownika
arielgda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lip 10, 2012 19:09
Lokalizacja: Gdańsk

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: arielgda » pn lip 30, 2012 16:11

byłem 2 raz na vw manii ,poprzednio w 2011r w zeszłym roku nie dałem rady,ale słuszałem,o wyrywaniu spryskiwaczy lamp,znaczkow i trójkątach,wiec sie nie wybierałem ,ale w tym roku miały być zmiany,wiec pojechałem zmiany oczywiście na duży plus ale wg mnie powinien być podział na sektory ,żeby golfy mk2 stały obok siebie,passaty obok passatów itp a nie ,że wszędzie jest taki misz-masz,co do reszty to impreza na coraz wyższym poziomie,jedyne o co się irytuje,to o komary,które chyba jakimiś stadami atakowały :D za rok też na pewno będe :D



maciek_gti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 23:02
Lokalizacja: Kleszczewko

Re: VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: maciek_gti » pn lip 30, 2012 16:24

arielgda pisze:wg mnie powinien być podział na sektory ,żeby golfy mk2 stały obok siebie,passaty obok passatów itp a nie ,że wszędzie jest taki misz-masz
to nie wystawa, zeby takie pomysly nigdy organizatorom nie przychodzily do glowy, pogrupujmy jeszcze kolorami lakieru albo rozmiarami felg :D


mój golf gti http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p4920742

różne graty do 1.8 T AGU - PW

Awatar użytkownika
Radi mk3
nisko latam
nisko latam
Posty: 185
Rejestracja: pn sie 27, 2007 10:51
Lokalizacja: GKA
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: Radi mk3 » pn lip 30, 2012 16:38

Dokładnie. Tak samo z sektorami Vip miały stac auta z faktorii a itak większosc rozjechała sie do swoich ekip, wiec gdie tu modelami ustawiac heh


nisko latam
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-gt-i-i-vt21196.htm

Awatar użytkownika
TDIfan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: pn cze 16, 2008 09:38
Lokalizacja: Kościerzyna / pomorskie
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: TDIfan » pn lip 30, 2012 17:34

Ogólnie mieszane uczucia i chyba rozczarowanie w tym roku. Wraz z grupą kilku znajomych wyczekiwaliśmy na tę imprezę, namówiliśmy też i zabraliśmy ze sobą kilka osób ktore nigdy wcześniej na niej nie były. Skończyło się na tym że zarówno my którzy byliśmy po raz którys, jak i Ci którzy byli po raz pierwszy byli rozczarowani.
Porównując do edycji sprzed 2, 3 czy 4 lat liczba samochodów skromna i dużo wolnego placu, były co prawda ciekawe auta (kilkanaście/ kilkadziesiąt) ale znacznie mniej niż przed laty, perełek również mało (typu Phaeton, W8, R32, R36 itd). Z ciekawszych samochodów sporo ładnie zrobionych mk1/mk2, caddy i kilka ciekawych w serii audi RS, niestety ogólnie nowszych aut bardzo mało. Za to duży procent rupieci i wieśtuningów :grrr:
Jak ktoś już tutaj napisał sporo było osobników po których już patrząc po samochodzie czy kolegach stwierdzić można było iż nie są fanami marki czy motoryzacji, a jedynie przyjechali na "chlańsko" i robienie "trzody". Pomimo mnóstwa wolnego miejsca i tak ciężko było się ustrzec zaczepek i komentarzy przepitej hołoty która chciała zabłysnąć na sile a przyjechała zazwyczaj zwieśniaczonymi rupieciami.
Wstęp 20zl/osoba zeby pochodzić godzine czy dwie (tyle wystarczyło zeby dokładnie obejsc) to chyba troche cena wywindowana jak na to co zaoferowano w tym roku i z pewnością tez nie zachęca do odwiedzin w latach kolejnych (całą grupą ktorą bylismy na VW Manii stwierdziliśmy że za pieniądze które wydaliśmy na wstęp można było lepiej pojechać na imprezę na wyższym poziomie w innym rejonie kraju) i wywołuje uczucie imprezy nastawionej na zysk. Moze trzebaby pomysleć o jakis biletach upoważniających tylko do jednorazowego wejścia na plac na kilka godzin (m.in. np dla osób z rodzina które nie są maniakalnymi fanami marki ;) )...

Na + napewno że ani razu (w ciągu 3h) nie słyszałem "daj mu", mało było osób piłujących do "odcinki" i jeżdżących bez celu po placu także można było spokojnie się po nim przemieszczać i daje to nadzieję że frekwencja w przyszłym roku będzie wyższa aczkolwiek na odbudowę wizerunku potrzeba czasu. Ciekawe były również pokazy driftu i inne konkurencje. Podziękowania również należą się forumowiczom którzy pomagali w organizacji imprezy i zainicjowali słuszne zmiany jakie nastąpiły i były widoczne. Także pierwsze kroki na przód zostały poczynione, zobaczymy co przyniosą kolejne edycje :-)


.: GOLF MK4 TDI GTI EXCLUSIVE :.

"Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać Opla, jak rdzewieje" ;)

Awatar użytkownika
luciusdz
VW4EVER
VW4EVER
Posty: 1370
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:46
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: luciusdz » pn lip 30, 2012 18:20

Eh : " onclick="window.open(this.href);return false;
Radi mk3 pisze:Niema sie co dziwić w zeszłym roku ten zlot dosięgał dna i wielu ludzi poprostu skresliło go ze swojej listy, zwłaszcza ludzie z polski bo po co walić ileś tam km skoro wiadomo że będzie lipa.
Tu się zgodzę, auta w sumie z rejonu pomorza itp., myślałem ciężko czy przejechać to 400km po poprzedniej edycji po takich cyrkach, ale jak zobaczyłem że są nowe pomysły to się skupiłem i pojechaliśmy, sami bo sami, ale fajnie było, mam nadzieje że następna edycja będzie jeszcze lepsza niż tegoroczna, i będzie mniej piłowania aut na placu, mniej panów/pań jeżdżących po placu na podwójnym gazie :bajer: Co mi się jeszcze podobało, to w końcu ogarnięty teren, rok temu zgubiłem hokej w tej trawie, no i te alejki na wielki plus, po prostu nikt nie jeździł wokoło aut :P
A faktoria, na prawdę fajny pomysł, auta bardzo fajne :bajer:
Mentos pisze:Dopóki nie zrobi się wyraźnego podziału na paździerze i auta wysokiej jakości
Zgodzę się w 100%. Chodziłem po zlocie i gdzieś w głębi stały fajne projekty. Fakt, będę stałbym z paździerzami, ale fajnie by było zobaczyć te wszystkie autka które ładnie wyglądały, a zaginęły w tłumie :grin:

Za rok obecny, i myślę że rozniesiecie system organizatorzy, i zrobicie najlepszą edycje vw manii :bigok: :bigok:

Pozdrówka dla chłopaków z Pabianic :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: Trewor87 » pn lip 30, 2012 22:09

Mentos pisze:Dopóki nie zrobi się wyraźnego podziału na paździerze i auta wysokiej jakości to będzie to impreza podobna bardziej do festynu niż do zlotu.
Chcieliśmy to zrobić poprzez zorganizowanie faktorii, i po części nam się to udało. Potem na lotnisku wiadomo - każdy pojechał do swoich. Następnego dnia, w ramach show&shine osobiście z Maciem przeszedłem cały teren i zapraszaliśmy lepsze auta do pokazania się w sektorze. Nie każdy chciał, ale za to nie można nikogo winić.
Mentos pisze:moje negatywne odczucia zaczęły się wraz z obejrzeniem plakatu promującego vw manie ... litości! tak to wyglądać nie może! Organizatorzy zdecydowanie powinni popracować nad wizualną stroną marki VW Mania
oficjalny plakat wyglądał tak:
Obrazek

Niestety z przyczyn od nas niezależnych rozpropagowany przez innych został ten pierwotny, który sam uważam za delikatnie mówiąc przeciętny...
Mentos pisze:wszyscy chcemy przyjechać na zlot na europejskim poziomie...
Na szczęście kilka aut ratowało poziom imprezy (chociażby III VR6T Bartexa). Chcemy, aby impreza powróciła do swojej świetności, i mamy nadzieję, że w 2013 na Manii zawita więcej "grubych" aut
vwslawek pisze:Jak dla mnie tegoroczna Mania znacznie lepsza niz 2011, wiadomo troche patoli, odcinajacych, i nawalonych latajacymi bokami na recznym było ale ochrona szybko reagowała z czego byłem najbardziej zadowolony.
Anonimowych idiotów niestety nie da się momentalnie wyeliminować... Ale ochrona stawała na głowie żeby było spokojnie
arielgda pisze: wg mnie powinien być podział na sektory ,żeby golfy mk2 stały obok siebie,passaty obok passatów itp a nie ,że wszędzie jest taki misz-masz
Ty naprawdę wierzysz w to co mówisz? :bajer: Najlepsze auta miały być skupione w oddzielnym sektorze, ale jak już mówiłem - każdy jechał do swoich ekip.
TDIfan pisze:Porównując do edycji sprzed 2, 3 czy 4 lat liczba samochodów skromna i dużo wolnego placu
No niestety aut, było mniej. Właściciele przestraszyli się po poprzedniej edycji, ale mamy nadzieję że tegoroczna ich z powrotem zachęci. A co do "wolnego placu" -nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w porównaniu z rokiem ubiegłym teren imprezy został powiększony. Poza tym ja tego nie uważam za wadę, gdyż można było ustawić sobie auto na luzie, a nie pod linijkę, gdzie zwiedzający co chwilę się o Twoje auto ocierają...
TDIfan pisze:perełek również mało (typu Phaeton, W8, R32, R36 itd)
Phaetona nie uważam za perełkę... owszem, dobre auto, ale na zlotach aż tak by nie błyszczało. A R32 było mniej bo Rafit zdążył sprzedaż swoją :jezor:
TDIfan pisze:Podziękowania również należą się forumowiczom którzy pomagali w organizacji imprezy i zainicjowali słuszne zmiany jakie nastąpiły i były widoczne. Także pierwsze kroki na przód zostały poczynione, zobaczymy co przyniosą kolejne edycje
:pub:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: jhosef » pn lip 30, 2012 22:22

Ja byłem tylko na chwilę, pojechałem czołgiem pojeździć :bajer:

Zmiany na plus było widać. Mniej buractwa. Auta jak auta. Średnio było na czym oko zawiesić. W sumie przez to zrobiłem z 5 zdjeć.
Mało pałowania w porównaniu do zeszłego roku.

Minusy:
Plakat, ten który został rozpowszechniony to masakra pełną gębą. W ogóle co autor miał na myśli :bajer: Te auto było paskudne, sztuczne itp.
Cena wstępu dla mnie to masakra. 20 zeta od osoby, zostawisz auto na parkingu to będzie za dwie osoby 50 zł. To już nie o kasę chodzi ale o to, że po zeszłorocznej nie wiedziałem czego się spodziewać. A zapłacić 50 zł za wejście za pół godziny to trochę stawia opór psychiczny (byłem z narzeczoną).
Byłaby 10 to zysk byłby większy bo gości byłoby więcej. A 20 zł to dla niektórych dużo jak masz zaciągnąć żonę, dzieci etc.

Faktycznie jest trochę tak, że to festyn a nie zlot. Paździerzy kupa ale w sumie tego się spodziewałem idąc tam.

Trochę mi brakuje otoczki wokół tego. Więcej wystawców. Ale rozumiem, że nie każdy chce się wystawiać. W zeszłym roku były nowe auta VW o ile dobrze pamiętam. W tym roku jakoś skromniej.



Awatar użytkownika
vwbartus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw cze 01, 2006 23:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: vwbartus » pn lip 30, 2012 22:24

za to był pasat CC R36 :bigok:


[size=84][color=navy][b]Volkswagen Klub Polska #822#[/b][/color][/size]

____________________

[size=117][color=black][b]KOMBI W DIESLU ....[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Gruby_malbork
Forum Master
Forum Master
Posty: 1156
Rejestracja: śr lut 14, 2007 23:23
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: Gruby_malbork » pn lip 30, 2012 22:52

Trewor87 pisze:oficjalny plakat wyglądał tak:
wszędzie gdzie na niego trafiałem podpisywany był "NIEoficjalny" + na stronie vwmanii jest ten wieśniacki... więc chyba na stronie imprezy jest oficjalny..?


Obrazek
VAG Nowy Staw '10, '11, '12, Vw Mania '07,'08,'09,'10,'11,'12

VIN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: pn gru 27, 2010 16:07
Lokalizacja: Poleskie

Re: VW Mania 2012 - opinie po imprezie

Post autor: VIN » pn lip 30, 2012 22:56

Trewor87 pisze: oficjalny plakat wyglądał tak:
Obrazek
Z całym szacunkiem, nie wiem kto to robił, ale powinien oddać komisyjnie photoshopa i zająć się czymś innym, tak samo jak twórca plakatu "oficjalnego", jeden i drugi jest siebie wart, ten nawet większą amatorszczyzną zawiewa, oczywiście nie chodzi tu o auta, bo obie MK1 są przednie.
Trewor87 pisze: Na szczęście kilka aut ratowało poziom imprezy (chociażby III VR6T Bartexa). Chcemy, aby impreza powróciła do swojej świetności, i mamy nadzieję, że w 2013 na Manii zawita więcej "grubych" aut
Świetności imprezy nie można mierzyć w "grubych autach", bo w sumie dla każdego "grube auto" oznacza coś trochę innego. Dla mnie to ludzie, którzy przyjeżdżają rok w rok i się dobrze bawią, nie robią chlewu jak co niektóre osobniki, które potrafią robić po 100 rund w te i wewte główną alejką, dodatkowo próbując swoich zdolności na ręcznym, a tacy się trafiali w tym roku (chociaż duuuuużo mniej niż rok temu), jakiś passat b5 granatowy, audi a4 b6 czarne, golf mk5 gti czerwony prowadzony przez dziewczyny (sic!) i jeszcze kilka aut pewno by się znalazło.
Trewor87 pisze: Anonimowych idiotów niestety nie da się momentalnie wyeliminować... Ale ochrona stawała na głowie żeby było spokojnie
Tu również się zgadzam, było o wiele lepiej niż rok temu, aczkolwiek nie można się było czuć bezpiecznie ze swoim autem. Mam nadzieję, że organizatorom uda się ogarnąć za rok porządnie ochronę, czy osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i szybko karać, czy eliminować pijanych szczyli, bo prawda była taka, że w 99% tak zwane "bydło" robili pijani małolaci, którzy pewno pierwszy czy drugi raz mogli sobie wypić po kilka piwek z kolegami i prowadzić przy tym auto, za co pewno zdobyli szacun wśród ziomków na dzielni...
W sumie co to za problem zabrać kluczyki podpitemu dzieciakowi za jazdę z piwem w ręku?


Nie mam dostępu do historii serwisowej, nie sprawdzam numerów na PW, nie pisać.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości