[mk3] spadają obroty po włączeniu klimy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

[mk3] spadają obroty po włączeniu klimy

Post autor: pakob » pt lis 11, 2022 00:44

2 m-ce temu nagle przestała działać klima,która jak co roku przechodziła przegląd w lipcu-pojechałem do elektryka bo od przekaźnika wisiały jakieś dwa luźne kable.Fachura twierdził,że kable ktoś wyrwał i on je połączył-klima zaczeła działać.Ale na drugi dzień zauważyłem że obroty nadmiernie spadają w momencie załączania klimy-obroty spadają o jakieś 150 może 200 po włączeniu klimy a potem podnoszą się,jednak wcześniej było inaczej-obroty po włączeniu sprężarki tylko na ułamek sekundy spadały a następnie lekko się podnosiły o jakieś 100 obr/min.Teraz jak silnik chodzi na luzie i kompresor się załącza to ten moment jest znacznie dłuższy i spada na chwilę na 550-600 aż nieprzyjemnie zatrzęsie budą.Kiedy pojechałem do elektryka, ten twierdzi że jest ok i że kompresor ciągnie dużo prądu.Nie wierzy ,że było wcześniej inaczej i dobrze.Twierdził też ,że jakieś niepotrzebne kable były w okolicach przekaźnika to je obciął.Kiedyś po kupnie Golfa było podobnie i okazało się,że klima nie była podpięta pod sterownik.Na moje sugestie o sprawdzeniu jakoś chyba nie wierzy.Auto to Golf III GTI/2.0/115 KM/1997 silnik AGG ze sterownikiem Siemensa.Poradzcie coś-bo w Lublinie już nie wiem do kogo jechać
PS Klima była dokładana w serwisie w Belgii i to chyba Davia-przez 18 lat było ok z małymi problemami (przeglądy co rok)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8809
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk3] Re: spadają obroty po włączeniu klimy

Post autor: marcin7x5 » pt lis 11, 2022 10:08

Jeżeli ECU silnika nie wie że klima jest załączona fizycznie guzikiem tylko rejestruje spadek obrotów o obciążenie silnika to podbija obroty że zwłoką. Po go jest sterownik klimy aby to zniwelować. Być może obciął kabelki lub są uszkodzone które idą od sterownika klimy do sterownika silnika...



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

[mk3] Re: spadają obroty po włączeniu klimy

Post autor: pakob » sob lis 12, 2022 00:40

gdzie jest ten sterownik klimy bo sterownik silnika pod osłoną plastikową podszybia? Dziś zauważyłen ,że chyba wyciągał przelączniki klimy i obiegu zamkniętego i połamał zaczepy za pomocą których dobrze się to trzymało i owinął to taśmąizolacyjną,po czym wsadził to na wcisk-efekt jest taki że klawisz obiegu zamkniętego blokuje zaślepka obok w której mam diodę od autoalarmu-co teraz? Może koledzy macie sprawny ten przelącznik podwójny klimy i obiegu zamkniętego?I wentylator kiedy dziś włączyłem na 4 bieg to zaczął basowo brzmieć. K...wa coś nieźle spartolił !Pomóżcie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości