[mk4] Klimatyzacja

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

[mk4] Klimatyzacja

Post autor: SkorpionPL » pn cze 20, 2022 19:04

Hej mam do was pytanie mam Golfa IV. Moja klimatyzacja została nabita czynnikiem r134a z dwóch puszęk z Allegro klimatyzacja ma ciśnienie na niskim porcie ok. 2 bary i klima działa nawet na termometrze pokazuje na początku -8 stopni tylko problem robi się jak przejedzie Się pare kilometrów to zaczyna słabiej działa i chłodzić po godzinnej jeździe temperatura podniosła się do 15 stopni, a mam tez wrażenie jakby nawiewy słabiej działały. Nawiewy mam manualne na pokrętła. Moje pytanie jest takie czy temperatura z czasem ma tak się podnieść czy jest jakiś problem z klimatyzacja bo te początkowe -8 to trochę sporo. Dodam ze klima była sprawdzana z 4 lata temu i teraz trochę dobiłem czynnika bo czuć było ze słabiej działa.

Pamietam ze 4 lata temu przy nabijaniu w serwisie to nie był problem z temperatura chłodziło szybko i mocno



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Klimatyzacja

Post autor: grg474 » sob cze 25, 2022 13:07

ja tam zawsze nabijam maszyną, bo skąd wiedzieć czy ilość czynnika i oleju jest prawidłowa.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Klimatyzacja

Post autor: wesol » sob cze 25, 2022 17:55

Możliwe że zawór rozprezny masz do wymiany.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości